Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

45 minutes ago, borris_ said:

Lol

 

Po kojem kriterijumu je Piksi bolji od Modrića?

 

Modrić je već nekoliko godina glavna karika tima koji je osvojio sve u evropi.

 

Jednostavno najbolji igrač sa ovih prostora i po igrama, trofejima i kontinuitetu. 

 

По најпростијем критеријуму. Бољи је играч. За класу. Узмеш и погледаш Пиксија против Милана, против Шпаније, Аргентине, Реала, па онда т буде јасно колико си лупио.

Link to comment
46 minutes ago, bradilko said:

modrić je jedan od najboljih igača svih vremena sa ovih prostora. kristina koliko god bio nekima odvratan među tri igrača poslednjih destak godina na svetu. imaju kontinuitet. ali pixi i debeli ronaldo su bili talentovaniji i nesrećni zbog povreda..

 

Nije Ronaldo bio "nesrecan" zbog povreda. Hocu da kazem da se ne radi o nekakvoj slucajnosti.

 

 

 

Kup Italije, nije cak ni liga, rezultat 3-0, sve je vec reseno. Moj omiljeni igrac, Costacurta, Baresijev ucenik i jedan od stopera koji se tada smatrao "cistim" i "elegantnim", nekada deo jedne od najboljih odbrambenih linija u istoriji, iznerviran zbog svoje nemoci pravi krvnicki faul stoprocentno sracunat ne da uzme loptu nego da povredi Ronalda i sta dobija? Obican zuti karton, nista vise.

 

Gledao sam kako ga lome u Bresi, krljaju u Leceu, gledao sam kako grize travu od bola u Torinu, kako startuju na njega sa dve noge u punom trku u Rimu, iz meca u mec, iz nedelje u nedelju. Davao je golove, asistirao, grizao, dovodio ih do ludila konstantno uprkos svemu. Jebiga, naravno da su ga na kraju sjebali i nije rec ni o kakvom nesrecnom pehu. U poredjenju sa tim uslovima danas zvezde igraju pod staklenim zvonom.

Edited by Meazza
Link to comment

:MidlKlas:

 

Modrić je kralj, kao što su rijetki znalci svjedočili na PPP-u pod baražnom paljbom trulog paradajza i još truljih™ pošalica prije više od 10 godina. :fantom: Modrić će u penziji gledati hajlajtse finala CL koje je dobio, a Piksi će u Nagoji gledati video Jadranke Stojaković, "Sve smo mogli mi, samo da je duži bio dan i da magla nije pala protiv Milana". :fantom: 

 

:MidlKlas:

Link to comment

Ako mogu da primetim, Modric i Piksi nisu imali bas istu ulogu u timu. Modric nije trequartista poput Stojkovica nego CM, kao recimo Jugovic ili Boban.

 

Ponavljam, ogradjujem se, i kad pricam o ukupnoj oceni igraca ne uzimam u obzir samo talenat nego i odnos prema igri i pobednicki mentalitet. Zato npr. Ronaldinho definitivno nije veci igrac od CR7 iako je verovatno bio talentovaniji: nije dovoljno grizao i imao je lezeran odnos prema igri i treningu. Sto se Piksija tice, ono sto sam video je zaista impresivno ali kazem, ne znam sta se desilo s njim da ode u smesnu japansku ligu. Takodje, nisam ga dovoljno gledao da bih procenio da li je uvek bio tako vrhunski kao recimo protiv Milana ili je umeo da zakaze i da "nestane", drugim recima ne znam koliko je bio konstantan.

 

Ali ponavljam, mislim da se porede dva razlicita tipa igraca. 

Link to comment

svejedno, mogu da se porede i različite pozicije, pogotovo što su nijanse u pitanju

 

 ali jedno je talenat a nešto sasvim drugo ko je postao kakav igrač.  mnogo ima detalja koji odlučuju ko će da postane igrač, osim toga kakav je sa loptom. nije to ništa slučajno, ko je na kraju imao kakvu karijeru. mnogo je klinaca talentovanijih od Piksija koji nikad nisu postali igrači, kao što ni Piksi nikad  nije postao igrač kakav je Luka, iako je bio talentovaniji

Edited by levi
Link to comment

S tim se potpuno slazem, zato sam i naveo primer Ronaldinha. Ali znas sta, nije bas sve ni toliko jednostavno, ima tu i dobre doze srece. Neko nema dobrog menadzera odnosno agenta, nekog trener upropasti, neko ne dobije pravu sansu iz ko zna kog razloga, neko se gadno povredi, neko se posvadja sa trenerom i ovaj ga sikanira. Neko, kao recimo Milito :tongue:, dobije pravu sansu i pokaze svetu koliko zaista vredi tek u poznim igrackim godinama. 

Link to comment

Modrić je precenjen igrač koji uopšte ne daje golove. Lako mu je u Realu kad igra sa zvezdama. Da igra u manjem klubu ne bi ga se videlo.

Stojkovića nisam gledao, ali mislim da je ništa posebno.

Link to comment
Just now, Buffalo Bill said:

Stojkovića nisam gledao, ali mislim da je ništa posebno.

 

:lolol: E hvala ti prijatelju, nasmeja me veceras. :D

Link to comment

piksi je bio svestraniji igrač nego što je modrić. modrić može da igra i ako je samo jedan od šrafova, piksi je mogao samo ako je glavni. a mogao je i iz kornera, i iz slobodnjaka i iz solo akcije, petom, ovako, onako. ako ne grešim dao je daleko više golova od modrića. meni njih dvojica ne mogu da se porede, modrić je možda sjajan igrač, ali piksi je bio veliki igrač, to je razlika. titule mi ne znače ništa, varane sa 25 godina ima 4 puta više titula od gomile igrača koji su tipa 6 puta bolji od njega.

 

isto važi i u priči ronaldo vs c.ronaldo. kristina je svestranija i dala je više golova, može i glavom, i makazice i svašta nešto, ali nema ono nešto što je imao debeli, debeli je mogao da pomeri planetu iz težišta samo jednim driblingom ili golom. ovi što mrze ronalda, vole mesija, ovi što vole mesija, mrze ronalda, debelog su svi voleli.

inače, kristina u onoj seriji a ne bi izdržala dok kažeš klaudio đentile.

 

ako me neko pita "pa dobro šta je merilo", ja bih rekao mundijal. tu je najteže i najbitnije, seče se u istoj tački.

Link to comment

Stojkovic je igrao u vreme, kada je fudbal krenuo da se menja, u ovo sto danas gledamo. Piksi je bio jedan od starinskih igraca, koji minimalno ucestvuje u odbrani i ima svu paznju usmerenu na organizaciju ofanzivnog dela tima. Ni ja nisam razumeo, kako nije zavrsio u nekoj top ekipi (znam, znam, neko ce reci da je Marselj vrhunski tim tog vremena), no ja mislim pre svega na neki ozbiljniji tim iz Italije.

Link to comment
8 minutes ago, MocaVukotic said:

piksi je bio svestraniji igrač nego što je modrić. modrić može da igra i ako je samo jedan od šrafova, piksi je mogao samo ako je glavni. a mogao je i iz kornera, i iz slobodnjaka i iz solo akcije, petom, ovako, onako. ako ne grešim dao je daleko više golova od modrića. meni njih dvojica ne mogu da se porede, modrić je možda sjajan igrač, ali piksi je bio veliki igrač, to je razlika. titule mi ne znače ništa, varane sa 25 godina ima 4 puta više titula od gomile igrača koji su tipa 6 puta bolji od njega.

 

isto važi i u priči ronaldo vs c.ronaldo. kristina je svestranija i dala je više golova, može i glavom, i makazice i svašta nešto, ali nema ono nešto što je imao debeli, debeli je mogao da pomeri planetu iz težišta samo jednim driblingom ili golom. ovi što mrze ronalda, vole mesija, ovi što vole mesija, mrze ronalda, debelog su svi voleli.

inače, kristina u onoj seriji a ne bi izdržala dok kažeš klaudio đentile.

 

ako me neko pita "pa dobro šta je merilo", ja bih rekao mundijal. tu je najteže i najbitnije, seče se u istoj tački.

 

Postovani maestro, samo se ne bih slozio sa poslednjom recenicom jer inace ce ispasti da je Fric Valter veci igrac od Puskasa. :) Sta je merilo? Sve je merilo, sve treba uzeti u obzir, ali treba gledati meceve a ne pricati napamet. Naravno da je puko brojanje trofeja najgori metod od svih, sto se lako moze demonstrirati...

Edited by Meazza
Link to comment
1 minute ago, Miljenko said:

Stojkovic je igrao u vreme, kada je fudbal krenuo da se menja, u ovo sto danas gledamo. Piksi je bio jedan od starinskih igraca, koji minimalno ucestvuje u odbrani i ima svu paznju usmerenu na organizaciju ofanzivnog dela tima. Ni ja nisam razumeo, kako nije zavrsio u nekoj top ekipi (znam, znam, neko ce reci da je Marselj vrhunski tim tog vremena), no ja mislim pre svega na neki ozbiljniji tim iz Italije.

 

Slažem se s prvim dijelom, a što se drugog tiče, Piksi je bio sklon povredama + ljudi zaboravljaju da je u ono vrijeme važilo ograničenje na trojicu stranaca u timu.

Kada govorimo o ex yu najvećima Ja sam stekao utisak da je Boban blago potcijenjen ovde, on bi meni svakako bio u top 3.

Link to comment

E sad ozbiljno - modrić vs piksi vs milijaš vs grujić vs salo salence saša ilić, ali da su započeli karijeru 1978. u veterniku? I svi imaju istog menadžera. Omiljena boja im je zelena u ovom scenariju.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...