Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

And greatness, anyway, perhaps is about more than mere trophies. As Arrigo Sacchi has always been very keen to point out, what matters in football, what is remembered, is not necessarily what is done, but what is done well. The Ajax of 1971-73, the Internazionale of 1964-65, the Barcelona of 2009-11, Sacchi’s Milan of 1989-90, they all took the game in new directions. They innovated, created new styles. They stood for something (and while that may have included a cynicism akin to Sergio Ramos’s, it certainly did not involve two of their biggest stars using their post-match interviews to agitate for moves).

It’s not clear what exactly Madrid stand for. No philosophy, certainly, beyond having the money to sign lots of very good players. But they have that vital ruthlessness and in Zinedine Zidane a coach who, for all the doubts about him, has a habit of making decisive substitutions. Does that make them great? Perhaps in one sense it does, and such matters are probably necessarily subjective. But beyond the highly efficient accumulation of silverware, it would be hard to argue this Madrid have changed the game. They are, though, indisputably Real Madrid.

Link to comment
  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

49 minutes ago, crtamOrasi said:

 jednostavno nije fer nipodištavati nekoga ko ima 8(!) vezanih sezona sa 44-61 golom. 

 

Znaci to sto ga poredimo sa Ronaldom je nipodastavanje po tebi? Ja mislim da se nasao u veoma lepom drustvu, ali ako ti mislis da je to nipodastavanje...

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Znaci to sto ga poredimo sa Ronaldom je nipodastavanje po tebi? Ja mislim da se nasao u veoma lepom drustvu, ali ako ti mislis da je to nipodastavanje...

 

Nisam rekao da si ti to rekao, a moglo je da se pročita i to u nekim od postova.

 

Inače, drma te nostalgija. Ovo je bukvakno rasprava koga bi četrnaestogodišnji ja stavio u napadu na iznajmljenom soniju jedinici kad igram sa najboljim drugom u meču za šampiona kraja. Teško da ikako može da se dodje do subjektivnog odgovora.

Link to comment
8 minutes ago, crtamOrasi said:

 

Nisam rekao da si ti to rekao, a moglo je da se pročita i to u nekim od postova.

 

Inače, drma te nostalgija. Ovo je bukvakno rasprava koga bi četrnaestogodišnji ja stavio u napadu na iznajmljenom soniju jedinici kad igram sa najboljim drugom u meču za šampiona kraja. Teško da ikako može da se dodje do subjektivnog odgovora.

ma kakva bre nostalgija, Meazza je piletina, jedva da je odgledao dve-tri Piksijeve utakmice:)

Link to comment

Nači, ođe neko cijeni Mesija na osnovu njegove bolje reakcije u realnoj situaciji u odnosu na zamišljenu Kristininu u istoj takvoj, ali imaginarnoj? Rajt.

 

Ko misli da Mesi nije foler, neka razmisli još malo. Njegova kotrljanja po travi prilikom malo oštrijeg pogleda protivnikovog su prvo što mi pada na pamet. 

 

Naravno, neuporediv je sa Albom, Suarezom i Buskecom, ali i sa Inijestom sa druge strane (koji je baš dingospo).

Link to comment
3 minutes ago, crtamOrasi said:

 

Nisam rekao da si ti to rekao, a moglo je da se pročita i to u nekim od postova.

 

Jeste moglo da se procita, OK. Npr. poredjenje sa Zlatanom ili Sevcenkom naravno da nije na mestu nikako.

 

Quote

Inače, drma te nostalgija. Ovo je bukvakno rasprava koga bi četrnaestogodišnji ja stavio u napadu na iznajmljenom soniju jedinici kad igram sa najboljim drugom u meču za šampiona kraja. Teško da ikako može da se dodje do subjektivnog odgovora.

 

Cak i da me drma nostalgija (a ne drma me jer sam uvek navijao protiv Ronalda - igrao je ogromnu vecinu karijere za timove koje mrzim), to nema nikakve veze sa validnoscu argumenata koje navodim. Na njih se moze odgovoriti i bez da se ulazi u psihologiju sagovornika. Ti jednostavno gresis u proceni tog igraca i losije ga se secas nego ja. Ne cenim ja njega zato sto je bio "seksi" i sta sve ne, za cirkuske trikove ne dajem pet para; covek je bio jebeno nezaustavljiv, nije bilo oruzja protiv njega osim da se krse pravila i da ti sudija gleda kroz prste.

Link to comment
17 minutes ago, Pantelija jr said:

Nači, ođe neko cijeni Mesija na osnovu njegove bolje reakcije u realnoj situaciji u odnosu na zamišljenu Kristininu u istoj takvoj, ali imaginarnoj? Rajt.

 

Pa, da, tako je. Mislim da je Mesi dosta opusteniji lik. Ronalda ne volim jer je prepotentan i narcis. Ne vidim nista lose u tome, i nisam rekao da je zbog toga Mesi bolji igrac.

Link to comment

Piksija i Modrica je greh porediti, Dva vrhunska majstora ove igre.

 

A Ronalda i Kristijana itekako treba. Svaka cast ovom drugom na trofejima, golovima i svemu. Ali je 1 je Ronaldo Zuba Debeli bog fudbala.

Link to comment
9 minutes ago, Timmy said:

Piksija i Modrica je greh porediti, Dva vrhunska majstora ove igre.

 

Mene samo cudi kako niko Savicevica da pomene. :) Dve titule CL u ulozi najveceg protagoniste bez kojeg bi uspeh njegovih timova bio nezamisliv, oba puta kao underdog. Doduse propao je vec 1996 i nije uopste dugo trajao. Kratka karijera, ali kakvi uspesi i koji momenti za pamcenje! Mislim da nema na cemu da pozavidi nikom sa ovih prostora. Dobro, doduse tu sam vec itekako pristrasan iako se trudim da budem objektivan, mozda se neko ne slaze...

Edited by Meazza
Link to comment
3 hours ago, Majo said:

kako to ide sa VAR-om, jel se to sankcionise ili ne?

btw, Messi ima veliki plus, ne pamtim nesto njegova foliranja.

 

To je zato što Messi never dives :D

 

 

 

Link to comment
20 minutes ago, Timmy said:

Piksija i Modrica je greh porediti, Dva vrhunska majstora ove igre.

 

A Ronalda i Kristijana itekako treba. Svaka cast ovom drugom na trofejima, golovima i svemu. Ali je 1 je Ronaldo Zuba Debeli bog fudbala.

 

Plus 1, ali isto mislim i kad se porede debeli i Mesi. Ronaldo je bog fudbala, svi ostali su samo ljudi.

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

 

Mene samo cudi kako niko Savicevica da pomene. :) Dve titule CL u ulozi najveceg protagoniste bez kojeg bi uspeh njegovih timova bio nezamisliv, oba puta kao underdog. Doduse propao je vec 1996 i nije uopste dugo trajao. Kratka karijera, ali kakvi uspesi i koji momenti za pamcenje! Mislim da nema na cemu da pozavidi nikom sa ovih prostora. Dobro, doduse tu sam vec itekako pristrasan iako se trudim da budem objektivan, mozda se neko ne slaze...

 

ma kakav dejo, njega su u italiji zvali genije jer je za milano ukupno odigrano 10 dobih utakmica (ali su zato one bile uglavnom antologijske, kao ono razmontiravanje barsinog drim tima).

 

imho, najbolji igrac bari generacije je bio prosinecki. 

 

poredjenje ronalda je poprilicno tesko zbog razlicitih okolnosti u kojima su igrali, koje previse idu na ruku mrsavom. 

mrsavi na svojoj strani ima fizicku spremu i nestvarnu zelju za pobedom, otprilike svi ostali fudbalski kvaliteti su na strani debelog. statistiku ne racunam u fudbalske kvalitete, to je jasno na strani mrsavog.

 

mozda je to zato sto sam mator i mislim da je calcio 90ih najbolja fudbalska liga ikada, ali mislim da tamo mrsavi ne bi imao sta da trazi, izasao bi placuci sa svake utakmice posle 10 minuta. s druge strane cini mi se da bi debeli iz svog prajma u realu davao golova koliko hoce.

 

ova prica da je debeli sam kriv za svoja kolena, je onako, ne znam sta bih rekao. verovatno orasi nije gledao kako je to izgledalo, kad su ga prvi put sjebali, zuba je bio poprilicno fit. 

Link to comment

Kariusa još mogu razumjeti, ubile su ga te pogreške, ali ozljede poput Salahove su sastavni dio nogometa. Ne znam koja je korist od toliko plakanja. U moje vrijeme si stvarno morao proživjeti nešto vrlo šokantno na terenu da bi se rasplakao. Danas je nogomet drukčiji i igrači su puno osjetljiviji", bocnuo je Scholes igrače velikog rivala Liverpoola.

 

"Ma, samo plaču. Naravno da si tužan kad te nešto povrijedi, ali možeš poslije plakati", rekao je Kahn

 

:fantom:

Link to comment
1 minute ago, nenad said:

 

ma kakav dejo, njega su u italiji zvali genije jer je za milano ukupno odigrano 10 dobih utakmica (ali su zato one bile uglavnom antologijske, kao ono razmontiravanje barsinog drim tima).

 

Nije ga voleo Kapelo i bio mu je rezerva, jednom prilikom je Dejo iskoristio Bobana kao prevodioca i rekao mu u lice da se nosi u kurac. Ne mogu da kazem da matori nije imao pravo, jer je osvojio tolike titule i s njim na klupi, ali za Ligu Sampiona mu je bio neophodan Dejo. 

Link to comment

@nenad

calcio posle svetskog u španiji je bio najbolji.

samo najbolji su tamo igrali. nikad se takva liga neće ponoviti.to je najboljih 13-14 godina klupskog fudbala svih vremena.

Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...