Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

12 minutes ago, Meazza said:

S vedrije strane, procitao sam da ce Mo verovatno uspeti da se oporavi do SP.

 

MIslim da su malo preterali sa dijagnozom da mu je rame dislocirano, jer bi se to itekako videlo tokom prenosa. Verovatno je istegao mišiće ramena i ligamente prilikom starta Ramosa. To je otpriilke 3 nedelja oporavka. Svesrdno se nadam da će uspeti da se oporavi i zaigra na SP. To bi bila prava sportska tragedija, ia za njega, a i za fudbal uopšte

Link to comment
5 hours ago, Meazza said:

Zamisli sebe kao trenera koji mora da sastavi tim za utakmicu od cijeg rezultata zavisi da li ce te sutra streljati ili ces ostati u zivotu i dobiti basnoslovno bogatstvo. Koga ubacujes u prvu postavu, Kristijana Ronalda ili Ronalda Luiza Nazaria da Limu? Jebem li ga ako bih uopste razmatrao pola sekunde.

 

Brate, mene bi sa takvim izborom mogli odmah streljati.

 

Debeli™ je bio zmaj od igrača, ali je osvojio jednu ligašku titulu u karijeri (u mrtvoj trci protiv Real Sociedada), a Ligu prvaka nikad.

 

Mršavi™ dovuče tim do finala, a tu onda drugi vade iz govana.

 

Ja bih, recimo, u tom nekom spasilačkom timu htio Zizoua i Eto'oa. Najmanje bih se bojao za život.

Link to comment
6 hours ago, levi said:

pa ako tim sve vreme pobeđuje i kad on ne igra dobro, znači da taj ego i sujeta nisu baš toliki problem

 

 a kad da neki gol to je samo dodatni + 

 

 

 

 

 

Spoiler

 

2014, ključni gol za 4:1

cristiano-ronaldo-real-madrid_3473118.jp

 

 

2016, penal serija

 

epa_italy_soccer_uefa_champions_league_f

 

 

Naravno da nisu problem u smislu da štete Realu. Verovatno niko ne tvrdi da bi im bilo bolje sa nekim drugim na njegovom mestu

 

Stvar je u percepciji doprinosa ovim uspesima, prosto jer uz hvalospeve Realu sledi kao logičan zaključak da je i Ronaldo najveći ikada.

 

Kao što je pominjano na prethodnim stranama, gledano samo ova finala, ukupno 4, od Ronalda su bolji igrači bili Modrić, Ramos, Casemiro, Kroos, takođe i Bale i Di Maria su imali bar po jednu odličnu utakmicu u rangu prošlogodišnje Ronaldove. To baš ne ide uz epitet najvećeg. Di Stefano je u svakom finalu bio strelac i to ne petog ili sedmog gola već onih ključnih, prelomnih. Mesi je u dva finala bio najbolji i jednom među najboljim igračima.

 

 

 

Glede ovog Reala kao već proglašenog najvećeg tima ikada, nameće se utisak da je o tome odlučio zapravo Murinjo, kad je sa onim Interom prekinuo Pepov istovetan niz.

 

 

 

Edited by dillinger
Link to comment
8 minutes ago, ArleKino said:

Debeli™ je bio zmaj od igrača, ali je osvojio jednu ligašku titulu u karijeri (u mrtvoj trci protiv Real Sociedada), a Ligu prvaka nikad.

 

Uopste ne ulazim u to, tu ima toliko faktora da bismo mogli da raspredamo do letnji dan u podne. Titule zavise od tebe, ali takodje i od tima i od konkurencije. Starog Ronalda su toliko brutalno tukli na svakom mecu u Italiji da treba da mu daju orden sto je bio sposoban da hoda godine 2002. Znam sta sam gledao, secam se vrlo dobro i znam karakteristike oba igraca. Nikakve titule i statistike me nece ubediti da je Kristijano bolji.

Link to comment
15 minutes ago, dillinger said:

...kao ni Modrić od Piksija, kažu mnogi :fantom: 

 

Ne poznajem Pikseta dovoljno da bih mogao da govorim o tome koliko je bio konstantan. Ronaldo je jednostavno bio potpuno nezaustavljiv konvencionalnim sredstvima, da je imao sudijsku zastitu koju danas ima CR7 niko ne bi imao nikakvu dilemu oko cele stvari. Sto se titula tice, klupski fudbal je tada bio neuporedivo izjednaceniji. Danas 1 takav svetski top class igrac kao Gareth Bale u zenitu forme, jedan od najboljih na svetu, igra kao izmena za Real Madrid. Sve sto najvise vredi igra u jednocifrenom broju timova, od toga 50 posto u Realu, plus ih guraju sudije onoliko. Situacija je neuporediva, ali su zato kvaliteti i osobine igraca uporedivi i mogu se analizirati. 

Edited by Meazza
Link to comment

Lol

 

Po kojem kriterijumu je Piksi bolji od Modrića?

 

Modrić je već nekoliko godina glavna karika tima koji je osvojio sve u evropi.

 

Jednostavno najbolji igrač sa ovih prostora i po igrama, trofejima i kontinuitetu. 

 

Link to comment

modrić je jedan od najboljih igača svih vremena sa ovih prostora. kristina koliko god bio nekima odvratan među tri igrača poslednjih destak godina na svetu. imaju kontinuitet. ali pixi i debeli ronaldo su bili talentovaniji i nesrećni zbog povreda..

tako su i jugović i boban imali bolje i duže karijere a ne verujem da su talentovaniji od jednog savićevića ili mijatovića

 

Link to comment
14 minutes ago, 189- said:

 

 

To ti kazem, neko moze da ponudi brojeve kao ultimativni argument i to je OK. Ako nekog to zadovoljava i stavlja tacku na diskusiju ja nemam problem s tim. Samo kazem da bi, kad bih bio suocen sa izborom izmedju njih dvojice, u mom timu za sudnji dan igrao Zuba bez pola sekunde razmisljanja. Jednostavno gledao sam obojicu mnogo, mnogo puta, znam sta moze da uradi jedan a sta drugi. Takodje znam i zasto ne mogu da se porede njihovi rekordi i to sam obrazlozio, ali ako je jedan poster sa brojevima za neke ultimativni argument meni je to skroz OK.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...