Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

4 minutes ago, goofs said:

 

Druže mrdjo, porediš mladog Zubu u naponu snage sa 33godišnjom Kristinom, nije baš objektivna usporedba. 

Kontekst poredjenja može da se okreće i ovako i onako, i uvek da se postavi tako da favorizuje jednog ili drugog ili trećeg.

Koliko puta je debeli bio najbolji na terenu u Galaktikosima? Koliko trofeja je uzeo?

 

Rekao sam da su poredjenja uvek pomalo besmislena vec u prvoj recenici koju si citirao (te da je sam kontekst neuporediv).

Tvoj post pocinje sa "...poredis ..." .. pa onda u drugoj pominjes "kontekst poredjenja" .... zaista ne razumem. Replika je upucena meni a nema dodirnih tacaka sa mojim postovima.

Verovatno sam poslednji ovde koji ce ulaziti u rasprave ko je bolji od dva igraca koji nisu nijednu sezonu odigrali u isto vreme protiv slicne konkurencije izmedju kojih je devet godina razlike u godinama, jedan je zenit dostigao 1997-1998, drugi 2012 ... ne, hvala

Kao klinac sam voleo Zika, bilo mi je drago sto je vise pokazao nego Maradona 82 ... ali je kasnija karijera Argentinca pokazala da nisam bio u pravu.

Za brazilskog Ronalda sam rekao da posle Intera to vec vise nije bio igrac koji ce biti dominantan u svom timu (uz pohvalu vrhunskog dostignuca 2002 u finalu) ... svrha toga nije nikakva uporedba sa CR vec konstantovanje da on nije imao karijeru u kojoj je dominirao. Upravo zato sam i dao primer Maradone, koji jeste uvek dominirao ... i u Argentini i u Napoliju.

Godine su u mojim komentarima vise pomenute u vezi razlike u fudbalu u Italiji 1998 i Spaniji 2009 ili 2012 te u samoj Spaniji ... sto samo potvrdjuje da nema smisla vrsite poredbe

I za kraj biti najbolji na terenu je validan argument ... koliko trofeja je neko uzeo ipak nesto sasvim drugo u timskom sportu sa 11 igraca na terenu u isto vreme.

 

Link to comment
  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

10 minutes ago, crtamOrasi said:

Dodao bih da je sp 2002 najjadnije ikad i da se Brazilu do titule otvorilo sve što se moglo otvoriti. Iako su sve utakmice igrali protiv krš protivnika nijednu nisu dobili ubedljivo, a bogami su protiv Belgije i zaslužili da ispadnu i ispali bi da nije množena nepravda. Polufinale protiv mučene Turske i finale protiv najslabije Nemačke svih vremena, džaba Kahn kad je pred njim igralo 10 mešaoca maltera.

 

Only goes to show da ne treba sabirati titule.

Link to comment
11 minutes ago, mrdja said:

 

Rekao sam da su poredjenja uvek pomalo besmislena vec u prvoj recenici koju si citirao (te da je sam kontekst neuporediv).

 

Slazem se, poredjenja karijera, statistika i trofeja su prilicno besmislena. Osobine igraca se mogu objektivnije proceniti, npr. vestina, snaga, brzina, pas, skok, sut, trajanje, konstantnost, pobednicki duh...

Link to comment
25 minutes ago, crtamOrasi said:

Dodao bih da je sp 2002 najjadnije ikad i da se Brazilu do titule otvorilo sve što se moglo otvoriti. Iako su sve utakmice igrali protiv krš protivnika nijednu nisu dobili ubedljivo, a bogami su protiv Belgije i zaslužili da ispadnu i ispali bi da nije množena nepravda. Polufinale protiv mučene Turske i finale protiv najslabije Nemačke svih vremena, džaba Kahn kad je pred njim igralo 10 mešaoca maltera.

 

+1000000000000000000000000

 

I tu je najbolji igrač Brazila bio Rivaldo, a ne Zubo.

Edited by ArleKino
Link to comment
12 minutes ago, ArleKino said:

 

+1000000000000000000000000

 

I tu je najbolji igrač Brazila bio Rivaldo, a ne Zubo.

 

Jebiga, zato nisam ni pomenuo to svetsko kao argument u korist R9 iako je dao dva gola u finalu. 

Edited by Meazza
Link to comment
39 minutes ago, mrdja said:

 

Rekao sam da su poredjenja uvek pomalo besmislena vec u prvoj recenici koju si citirao (te da je sam kontekst neuporediv).

Tvoj post pocinje sa "...poredis ..." .. pa onda u drugoj pominjes "kontekst poredjenja" .... zaista ne razumem. Replika je upucena meni a nema dodirnih tacaka sa mojim postovima.

Verovatno sam poslednji ovde koji ce ulaziti u rasprave ko je bolji od dva igraca koji nisu nijednu sezonu odigrali u isto vreme protiv slicne konkurencije izmedju kojih je devet godina razlike u godinama, jedan je zenit dostigao 1997-1998, drugi 2012 ... ne, hvala

Kao klinac sam voleo Zika, bilo mi je drago sto je vise pokazao nego Maradona 82 ... ali je kasnija karijera Argentinca pokazala da nisam bio u pravu.

Za brazilskog Ronalda sam rekao da posle Intera to vec vise nije bio igrac koji ce biti dominantan u svom timu (uz pohvalu vrhunskog dostignuca 2002 u finalu) ... svrha toga nije nikakva uporedba sa CR vec konstantovanje da on nije imao karijeru u kojoj je dominirao. Upravo zato sam i dao primer Maradone, koji jeste uvek dominirao ... i u Argentini i u Napoliju.

Godine su u mojim komentarima vise pomenute u vezi razlike u fudbalu u Italiji 1998 i Spaniji 2009 ili 2012 te u samoj Spaniji ... sto samo potvrdjuje da nema smisla vrsite poredbe

I za kraj biti najbolji na terenu je validan argument ... koliko trofeja je neko uzeo ipak nesto sasvim drugo u timskom sportu sa 11 igraca na terenu u isto vreme.

 

Ne mozemo posteno diskutovati koristeci kategorije kao sto su krs protivnici, neubedljive pobede, zamalo ispadanje.
Svaki tim koji je osvajao titulu je imao i poneku tesku utakmicu koju je jedva dobio. I prosli put su Nemci igrali 2:2 protiv Gane, pobedili Alzir u produzetku, kao i Argentinu u finalu u produzetku, Francusku 1:0. 2002 je Brazil pobedio Belgiju 2:0, Englesku 2:1 i Nemacku 2:0. Nema razlike izmedju ubedljive i neubedljive pobede.
To prvenstvo je okupilo odlicne igrace i odlicne reprezentacije.
Nije to uopste bilo lose prvenstvo. Ono sto je ostavilo mucan utisak je sudjenje u utakmicama Koreje. To je upropastilo dosta toga, ali nikako ne umanjuje odlicne igre Brazila i Turske. 
Brazil sa Ronaldom, Ronaldinhom, Rivaldom, Cafuom, Robertom Carlosom je definitvno bio dovoljno kvalitetan za titulu.
Nemacka sa Kahnom, Ballackom, Kloseom (sva trojica u timu sampionata), Hamannom po meni nije nikad losija Nemacka. Njima su u finalu kao rezerve usli Bierhoff i Ziege. Imali su oni i generacija koje su se mucile da prodju grupu pa opet niko nikad nije voleo da igra protiv njih.
Turska nikako nije bila mucena, vec vrlo cvrsta i disciplinovana ekipa koja je pre toga izbacila Senegal i protiv koje se Brazil najvise namucio na tom prvenstvu. Naravno, moze se reci i grozni Senegal, ali to je ekipa koja je izbacila Francusku za koju su igrali na tom prvenstvu i Zidane (ne protiv Senegala, doduse), Vieira, Thuram, Desailly, Lizarazu, Henry, Trezeguet, Djorkaeff.  Iz te grupe je ispao i Urugvaj sa Recobom, Dariom Silvom i Monterom.
Za Argentinu su igrali Ayala, Almeyda, Zanetti, Batistuta, Veron, Simeone, Crespo.
Za Enlesku su igrali Rio Ferdinand, Sol Campbell, Beckham, Scholes, Owen.
Za Hrvatsku Rapaic, Vugrinec, Soldo, Jarni, Boksic, Stanic, Simic ali su izgubili od Meksika i Ekvadora.
Za Italiju su igrali Buffon, Maldini, Zambrotta, Totti, Vieri, Del Piero.

Link to comment
26 minutes ago, Meazza said:

 

Slazem se, poredjenja karijera, statistika i trofeja su prilicno besmislena. Osobine igraca se mogu objektivnije proceniti, npr. vestina, snaga, brzina, pas, skok, sut, trajanje, konstantnost, pobednicki duh...

To je odlican kriterijum ... i trebalo bi da igraci igraju na istoj poziciji da bi imala smisla poredjenja ... Iskreno, ne razumem poredjenja CR i Mesija, kad ne vidim nikakvog razloga (fudbalskog) da budu zajedno na terenu.

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

Hoces reci "da ne budu zajedno na terenu"?

 

Da, bas tako ... izvinjavam se ... greska ;)

Cisto fudbalski, po poziciji i nacinu igre mogli bi da budu istovremeno na terenu

 

Link to comment
11 hours ago, goofs said:

Aj promeni jos malo setting - ne igra se jedna utakmica, nego 15 godina fudbala, i moras da osvojis 13 titula. Je l bi i dalje birao debelog?

 

Apsolutno i bez da se zamislim uopšte. Evo i zašto:

 

1. Scenario 1: igramo 15 godina po današnjim pravilima, današnjem broju utakmica po sezoni i na današnjem nivou zaštite vrhunskih fudbalera od vrhunskih mesara. Debeli postiže 35-40 golova po sezoni u Interu, a u Barci 55-60. Pride osvaja tri uzastopne svetske titule sa Brazilom i postiže jedno 30 golova na tri turnira. Cristiano je takođe tu negde, osim u reprezentaciji sa kojom maksimalno dolazi do 1/8 na WC.

 

2. Scenario 2: igramo 15 godina po ondašnjim pravilima i na ondašnjem nivou zaštite vrhunskih fudbalera od vrhunskih mesara. Debeli u Italiji postiže koliko je postigao, u Španiji izgurava još dve do tri sezone pre konačnog bacanja peškira u ring. Sa Brazilom radi ono što je uradio. Cristiano bi, pak, izgurao možda jednu polusezonu u Italiji, a u Španiji dve do dve i po sezone pre nego što bi naglavačke zapalio u Sporting sa dijagnozom trajnog invaliditeta.

 

Da ne ulazim u još neke finese tipa stavi Debelog u tim sa Modrićem, Krosom, Bejlom... i zaštiti ga po današnjim pravilima, pa jbt davao bi 80 golova u sezoni lagano. Meazza je u pravu, ljudima bledi iz sećanja koliko je taj čovek bio nezaustavljiv, koliko mu ništa nisi mogao osim da ga skrljaš onako džukački. Baš je ovih dana Kanavaro rekao nešto na tu temu, tipa nijednog igrača se nije plašio kada bi izašao na teren ali od Debelogtm noć uoči utakmice nije mogao da spava od muke i nervoze. Bila je jednom neka polušaljiva anketa u Italiji, na temu kako ga zaustaviti, mislim da je Albertini mrtav ozbiljan i bez trunke šale rekao: "Morate trčati, trčati, i trčati... ali to nije dovoljno; morate se moliti".

 

Zato ja biram njega, uz svo poštovanje prema Cristianovoj žetvitm trofeja. Kada budem ono baš mator neću ići na YT da gledam snimke njegove trofejne sobe nego ću i dalje balaviti nad snimcima onoga što je Debeli radio svojim čuvarima. Ne mogu da prežalim što je otišao u Italiju da mu izlome noge onako, u Španiji bi mnogo duže potrajao.

 

Link to comment
5 hours ago, nenad said:

mozda je to zato sto sam mator i mislim da je calcio 90ih najbolja fudbalska liga ikada, ali mislim da tamo mrsavi ne bi imao sta da trazi, izasao bi placuci sa svake utakmice posle 10 minuta. s druge strane cini mi se da bi debeli iz svog prajma u realu davao golova koliko hoce.

 

 

Ovo.

Link to comment

...

3 minutes ago, Redoran said:

2. Scenario 2: igramo 15 godina po ondašnjim pravilima i na ondašnjem nivou zaštite vrhunskih fudbalera od vrhunskih mesara. Debeli u Italiji postiže koliko je postigao, u Španiji izgurava još dve do tri sezone pre konačnog bacanja peškira u ring. Sa Brazilom radi ono što je uradio. Cristiano bi, pak, izgurao možda jednu polusezonu u Italiji, a u Španiji dve do dve i po sezone pre nego što bi naglavačke zapalio u Sporting sa dijagnozom trajnog invaliditeta.

 

 

Ne, Ronalda su tako krvnicki tukli zato sto im je izazivao bes i nemoc, plus je bila sezona otvorenog lova na njega, a i zato sto im je vracao jos vecim ponizavanjem. Daleko od toga da je svako prolazio tako u Serie A, ali si dobijao your fair share doooobrih batina i nisi mogao da prodjes pored odbrambenog igraca kao pored turskog groblja, o ne. Kao sto nije prolazilo trazenje faula na svaki kontakt, dajvovanje i padanje pri najmanjem dodiru.

Link to comment

Najsmesnije od svega je sto je bilo vraski tesko i da ga uopste bijes, toliko je bio brz. :D Muceni Billy Costacurta...

 

 

 

 

Jebote, krljao ga je i u revijalnoj utakmici Evropa-Ostatak sveta :isuse:

Edited by Meazza
Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...