Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2017/18


Milogled Bluff

Recommended Posts

55 minutes ago, pbg12345 said:

ako pod ovim mislis na to da klubovi paralelno igraju oba takmicenja

 

1 hour ago, Heaviside said:

Ja bih voleo da neko od ljudi koji su protiv toga da se KLS i ABA igraju paralelno konkretno napisu koja bi se steta mogla da se desi ako bi bilo tako

Ne misli to, misli nesto sesnaesto a ovo je napisao jer eto tako

Link to comment
  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    258

  • Timmy

    235

  • Milogled Bluff

    231

  • Geo

    202

Top Posters In This Topic

Posted Images

57 minutes ago, pbg12345 said:

ako pod ovim mislis na to da klubovi paralelno igraju oba takmicenja, pa jbg, sama cinjenica da su sva tri kluba bila protiv toga i dobili jednoglasnu podrsku ostatka kls valjda vec ima odredjeni znacaj

a kao sto sam vec pisao, cini mi se da im je glavni argument to da nemaju (pre svega novcani) kapacitet da iznesu dva takmicenja

pa je tako borac npr po recima marka ivanovica odustao od angazovanja centra (pantic se trebao vratiti po ko zna koji put, igrao je cak i prijateljsku protiv panatinaikosa) pred start takmicenja jer su shvatili da sa nametnutim klsom nisu u stanju da finansiraju sve to skupa

do pre mesec dana su bili bez centra, pa su doveli balabana

e sad, da li ivanovic govori istinu, to vec ne znam

pa to su ti pilicarski interesi aba ligasa. borac je bio protiv KLS da bi mogli da dovedu jednog Mladena Pantica, krsa od 35 godina i ostvare 1 pobedu vise u aba2 ove godine. najbolje da strategija razvoja kosarke treba da se bazira na tome. zato i treba savez da ih tera - klubovi se dobrovoljno nece ni jednog Pantica odreci zarad opsteg interesa.

Link to comment
17 minutes ago, theanswer said:

 

Ne misli to, misli nesto sesnaesto a ovo je napisao jer eto tako

moze se njegova recenica tumaciti u smislu da klubovi igraju paralelno takmicenja i generalno da se uopste parlaelno odrzavaju ta dva takmicenja (u smisluda nema potrebe za aba)

 

nego, kako ti ne dosadi taj stav koji si zauzeo na forumu? ne slazes se, ili te cak iritira sto neko pise, nikakav problem, ali ta potreba da konstantno nastupas iz pozicije kao da ces se u sledecem trenutku da se pobijes sa drugim frumasem je malo onako cudna i prilicno iritantna

 

pisemo o jebenoj (polu)profesionalnoj kosarci u srpskoj provinciji. nije da nekom zivot zavisi od toga

15 minutes ago, Heaviside said:

pa to su ti pilicarski interesi aba ligasa. borac je bio protiv KLS da bi mogli da dovedu jednog Mladena Pantica, krsa od 35 godina i ostvare 1 pobedu vise u aba2 ove godine. najbolje da strategija razvoja kosarke treba da se bazira na tome. zato i treba savez da ih tera - klubovi se dobrovoljno nece ni jednog Pantica odreci zarad opsteg interesa.

jbg, jasno ti je da se ne radi (samo) o mladenu panticu

ovo tvoje bi imalo smisla da su samo aba(2) klubovi bili za to, ali ponavljam jednoglasno su svi klubovi kls bili za ideju da aba klubovi ne igraju kls, vec da se ukljuce kasnije u "superligi"

Link to comment
59 minutes ago, pbg12345 said:

 

jbg, jasno ti je da se ne radi (samo) o mladenu panticu

ovo tvoje bi imalo smisla da su samo aba(2) klubovi bili za to, ali ponavljam jednoglasno su svi klubovi kls bili za ideju da aba klubovi ne igraju kls, vec da se ukljuce kasnije u "superligi"

jbg, nije mi jasno da se ne radi samo o mladenu panticu tj. troskovima ranga njegove sezonske plate. dva putovanja mesecno unutar Srbije ne kostaju mnogo. ja mislim da bi se ta mala investicija isplatila u smislu da bi na duzi rok ukupno u srpskoj kosarci bilo vise para nego sada ako bi imali solidnu srpsku ligu. Na primeru Borca koji si ti izneo se lepo vidi kojim motivima se vode klubovi kada glasaju, taj motiv definitivno nije opsti interes. U svakom slucaju, sama cinjenica da su klubovi protiv necega ne mora da znaci da to nesto nije dobro za srpsku kosarku. Mogu i ja da napisem da je savez za KLS i da to znaci da je to pravi put, ali valjda je poenta foruma da argumentujemo svoje stavove, a ne da nabrajamo ko se sve sa njima slaze.

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

moze se njegova recenica tumaciti u smislu da klubovi igraju paralelno takmicenja i generalno da se uopste parlaelno odrzavaju ta dva takmicenja (u smisluda nema potrebe za aba)

 

nego, kako ti ne dosadi taj stav koji si zauzeo na forumu?

 

pa jbg nervira me kad neko ne zna da pročita napisano. a to se tebi nonstop dešava. od mog prvog dana na forumu ti nešto uvek pogrešno shvatiš. živ nisam da znam kako si evo recimo ovo sad protumačio ovako kako si protumačio, mislim na osnovu čega? i još ti ova rečenica koju si sad napisao nema nikakvog smisla, kako jebeno paralelno ako nema potrebe za aba? jel znaš šta paralelno znači?

a da si čitao pažljivo što očigledno nisi, video bi da je nebojša taj koji je uleteo đonom na ovu temu. 

Link to comment
29 minutes ago, theanswer said:

 

pa jbg nervira me kad neko ne zna da pročita napisano. a to se tebi nonstop dešava. od mog prvog dana na forumu ti nešto uvek pogrešno shvatiš. živ nisam da znam kako si evo recimo ovo sad protumačio ovako kako si protumačio, mislim na osnovu čega? i još ti ova rečenica koju si sad napisao nema nikakvog smisla, kako jebeno paralelno ako nema potrebe za aba? jel znaš šta paralelno znači?

a da si čitao pažljivo što očigledno nisi, video bi da je nebojša taj koji je uleteo đonom na ovu temu. 

sta ti nije jasno? objasnio sam

postoji mogucnost da se igra samo kls, kao do pre 10ak godina

postoji mogucnost da se igra samo aba, kao najvisi rang takmicenja za klubove regiona (kao nekad sfrj prva liga) i postoji mogucnost da se igraju oba takmicenja istovremeno - paralelno

 

o ovome ti upravo i pisah malopre, sve imas potrebu da svedes na licni nivo i onda nastupas kao da ti zivot zavisi od toga

ne znam jbt sta sam pisao kad si se ti pojavio na forumu. sasvim je moguce da se na razlicitim temama u razlicitom vremenu (ne)slazem(o) sa drugim forumasima. ne znam cemu vise ta potreba da se forumas svrsta u odredjenu grupu pa onda nastupa prema njemu neovisno sta, kad i gde pise u datom trenutku. smara

 

u tom smislu mi apsolutno nije jasno i ovo tvoje uvodjenje nebojse u pricu. kakve imam ja veze sa nebojsom? i sta imam ja satim da li je ili nije nastupio djonom

 

no toliko od mene

Link to comment
3 hours ago, pbg12345 said:

ako pod ovim mislis na to da klubovi paralelno igraju oba takmicenja, pa jbg, sama cinjenica da su sva tri kluba bila protiv toga i dobili jednoglasnu podrsku ostatka kls valjda vec ima odredjeni znacaj

a kao sto sam vec pisao, cini mi se da im je glavni argument to da nemaju (pre svega novcani) kapacitet da iznesu dva takmicenja

pa je tako borac npr po recima marka ivanovica odustao od angazovanja centra (pantic se trebao vratiti po ko zna koji put, igrao je cak i prijateljsku protiv panatinaikosa) pred start takmicenja jer su shvatili da sa nametnutim klsom nisu u stanju da finansiraju sve to skupa

do pre mesec dana su bili bez centra, pa su doveli balabana

 

Je l' Balaban i dalje igra za Borac?

 

(malo da o'ladim raspravu :D )

Edited by Filozof manijak
Link to comment
9 hours ago, pbg12345 said:

i nema tih centara ne znam koliko. tri su kosarkaska grada u srbiji beograd, novi sad i cacak

pa onda kraljevo, subotica, eventualno valjevo, uzice

Ma ne treba niko da  se dogovori koji su to centri, pa select all -> desni klik -> oživi centre. Samo da svi klubovi moraju da igraju KLS, prvu ligu ili kako god da se zove, to je dovoljan podsicaj za klubove.  

7 hours ago, Heaviside said:

Ja bih voleo da neko od ljudi koji su protiv toga da se KLS i ABA igraju paralelno konkretno napisu koja bi se steta mogla da se desi ako bi bilo tako.

Neki pozitivni efekti su moguci, naravno mozda bi i izostali, ali ne vidim potencijalne rizike.

+1

4 hours ago, Heaviside said:

jbg, nije mi jasno da se ne radi samo o mladenu panticu tj. troskovima ranga njegove sezonske plate. dva putovanja mesecno unutar Srbije ne kostaju mnogo. ja mislim da bi se ta mala investicija isplatila u smislu da bi na duzi rok ukupno u srpskoj kosarci bilo vise para nego sada ako bi imali solidnu srpsku ligu. Na primeru Borca koji si ti izneo se lepo vidi kojim motivima se vode klubovi kada glasaju, taj motiv definitivno nije opsti interes. U svakom slucaju, sama cinjenica da su klubovi protiv necega ne mora da znaci da to nesto nije dobro za srpsku kosarku. Mogu i ja da napisem da je savez za KLS i da to znaci da je to pravi put, ali valjda je poenta foruma da argumentujemo svoje stavove, a ne da nabrajamo ko se sve sa njima slaze.

Znam zašto je Konstantin glasao za ti odluku, da ne bi ispao iz lige. :) Savez je taj stav, da klubovi moraju da igraju domaće takmičenje, trebalo da zauzme prema Zvezdi pre 15 godina...

E da, moglo bi sve ovo da se preseli na KLS topik recimo... 

Link to comment

jel to isti onaj konstantin sto nije redovno isplacivao ni obecanih 200e stipendija igracima mesecno pre par godina, pa par igraca napustilo tim na sred sezone jer ih je bilo blam da zickaju lovu od matorih posto bukvalno nisu imali ni za kafu od toga sto su dobijali od kluba?

da ne bude protumaceno kao "djon" opet - ova ideja sa obaveznim igranjem je ono i romanticna i simpaticna, ali i isto toliko anahrona istovremeno. lepa su bila vremena kada iza kluba stoji finansijska potpora grada barem, al' mi smo nazalost toliko siromasni da je bilo kakav ozbiljan sport postao - luksuz. pa ti klinci sto igraju nisu moroni, oni vec s 20ak godina ako su iole bolji mogu da odrade ugovore po okolnim zemljama za (ipak nesto malo) sigurnijih 25k+ evra.

sto se tice dvojica pomenutih jahaca apokalipse, njima igranje kls em nosi potencijalni rizik od povreda (opsteprisutni woosy mentalitet), em im je, realno, prilicno los trening - i fmp i mega su za po 30+ poena bolji od svakog kls tima u nekom ozbiljnom basketu. i ono najbitnije - kls exposure, a ciji limes s godinama lagano tezi nuli.

poenta price - prilicno sumorna situacija s jedinim logicnim raspletom koji je maltene vec na delu - profesionalni(ji) klubovi su u aba, a ovi drugi ce samo nastaviti da budu inkubatori za ove prve, te koji ce se sporadicno i ogrebati za neku mrvicu od jahaca kada ulete neki novi bogdan ili gudura.

Link to comment



jel to isti onaj konstantin sto nije redovno isplacivao ni obecanih 200e stipendija igracima mesecno pre par godina, pa par igraca napustilo tim na sred sezone jer ih je bilo blam da zickaju lovu od matorih posto bukvalno nisu imali ni za kafu od toga sto su dobijali od kluba?
da ne bude protumaceno kao "djon" opet - ova ideja sa obaveznim igranjem je ono i romanticna i simpaticna, ali i isto toliko anahrona istovremeno. lepa su bila vremena kada iza kluba stoji finansijska potpora grada barem, al' mi smo nazalost toliko siromasni da je bilo kakav ozbiljan sport postao - luksuz. pa ti klinci sto igraju nisu moroni, oni vec s 20ak godina ako su iole bolji mogu da odrade ugovore po okolnim zemljama za (ipak nesto malo) sigurnijih 25k+ evra.
sto se tice dvojica pomenutih jahaca apokalipse, njima igranje kls em nosi potencijalni rizik od povreda (opsteprisutni woosy mentalitet), em im je, realno, prilicno los trening - i fmp i mega su za po 30+ poena bolji od svakog kls tima u nekom ozbiljnom basketu. i ono najbitnije - kls exposure, a ciji limes s godinama lagano tezi nuli.
poenta price - prilicno sumorna situacija s jedinim logicnim raspletom koji je maltene vec na delu - profesionalni(ji) klubovi su u aba, a ovi drugi ce samo nastaviti da budu inkubatori za ove prve, te koji ce se sporadicno i ogrebati za neku mrvicu od jahaca kada ulete neki novi bogdan ili gudura.


Verovatno je taj, ali to si mogao da napišeš za xy klub iz kls... A je l profesionalni klub sada onaj što onaj što je pre par godina bio 15m evra u buli, založio grb da bi zajmio pare, pa se nekom pravnom vratolomijom izdigao kao ptica feniks i sad postavlja standarde u transparentnom poslovanju? Profesionalan za sve pare, uglavnom narodne.

Poenta priče, situacija sumorna, ali ne treba nastaviti istim putem da ne bi bila još sumornija.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...