Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2017/18


Milogled Bluff

Recommended Posts

3 minutes ago, Heaviside said:

Kada bi fmp, zvezda, partizan i mega dolazili svake godine na primer u Kosjeric, ljudima iz Crnokose bi bilo mnogo lakse da podignu klub na veci nivo tj. imali bi motiv da tako nesto pokusaju.

ne bi - to i jeste poenta price. i ne treba da podignu klub na visi nivo posto im tamo jednostavno nije mesto. za tako nesto treba (veliki) novac, a to manja mesta prosto nemaju. imali smo neki primer skoro s metalcem, pa sta je bilo na kraju, gde su sada? i da se pojavi tako neki srpski arapin i da vecu lovu, sta je tu neka dobit na duzi rok - nema je. sport je postao ozbiljan i skup posao, nema tu vise romantike, nego samo "skidaj gace bejbi" :D  

mislim, lepo zvuci ovo sto si napisao, ali je nazalost daleko od realnosti, tj. principa po kojima funkcionise veci deo sveta danas - $$$.

Link to comment
  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    258

  • Timmy

    235

  • Milogled Bluff

    231

  • Geo

    202

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno da bi, ako nista drugo dolazili bi neki klinci da gledaju Partizan pa bi zbog toga poceli da treniraju kosarku, od cega bi posredno i taj Partizan imao koristi.

Hteo sam sada da pomenem primer Rumunije i da kazem da makar toliko jaku ligu mozemo da imamo i to sa mnogo manje ulozenih para od njih, ali sam shvatio da je diskusija o tome sta treba raditi besmislena ako se ne slazemo oko ciljeva.

Link to comment

Kad god se pokrene ova priča, ispliva Crnokosa i Kosjerić kao neki primer... A što ne bi ozbiljnija košarkaška priča mogla da se napravi u Subotici, Kragujevcu, Čačku, pa i u 'mom' Nišu koji, po svemu sudeći, neće imati klub ni u drugoj ligi sledeće godine...

Naravno da Mišku/Čoviću ne odgovara da se napravi još neki iole ozbiljan klub, jer bi se tu poneki talentovan klinac zadržao i do 18-te godine ili, ne daj Bože, potpisao profesionalni ugovor. Ovako mogu da za dž dovedu sve što iole vredi, pa i to što 80% tih igrača neće dobiti pravu šansu ih ne sekira ni najmanje.

Evo samo dva primera, igrači koje sam imao priliku da gledam kako rastu. Andrija Marjanović, bio je 1 od najtelentovanijih klinaca u svom uzrastu, osvajač zlatne medalje sa U18 selekcijom, igra 11 minuta i postiže 2.4 poena u ABA ligi. Bilo bi 100 puta bolje za njega da igra KLS 30 minuta i ima neku bitniju ulogu u tim utakmicama... Zoran Paunović, sa 17 godina igra kadetsku ligu i ko zna  kada će igrati u seniorskoj konkurenciji...

Da Niš ima perspektivu možda bi mogao da takve igrače zadrži, gde bi oni mogli da se razvijaju i igraju seniorsku košarku već sa 16 godina. A da bi neko imao interesa da napravi ozbiljan klub, mora da igra ligu sa Zvezdom i Partizanom, umesto sa Kosjerićem. Ako Zvezda i Partizan igraju samo ABA ligu, onda je izbor ABA liga ili ništa, i to je onda smrt za sve klubove osim ova 4 koja trenutno igraju ABA...

 

 

Edited by Djolle
Link to comment

Nek neki Misko/Covic iz Nisa napravi klub pa nek pokupi najtalentovanije iz Nisa/Leskovca/Pirota/Prokuplja/Vranja i nek ulaze u njih i posle zaradi prodajom istih. 

Link to comment

ljudi nemojte nis pa i kragujevac u istu recenicu sa suboticom, a pogotovo cackom

prvo i po meni najvaznije prisiljavanje borca, dinamika i vrsca da igraju kls, a izuzimanje 4ke iz aba lige je skandal

pa ako se za zvezdu i partizan i moze naci opravdanje u tome sto igraju evroska takmicenja, za megu i fmp nema ama bas nikavog opravdanja. po meni ili su trebali svi aba/aba2 klubovi da igraju od starta kls ili niko od njih

pisali smo o tome ovde kad je bilo aktuelno. zajednica klubova kls je jednoglasno donela odluku da klubovi aba(2) nemaju obavezu igranja kls, vec da se ukljucuju u superligu koja bi brojala cini mi se 12 klubova (u dve grupe), a onda je bukvalno par dana pred start prvenstva, kss uslovio aba 2 klubove igranjem kls i prosirio ligu na 14

 

ako stavimo tu skandaloznu odluku na stranu, sam sukob misljenja da li aba klubovi treba ili ne da igraju kls, se svodi na to kako ko vidi aba ligu. za ljude koji aba dozivljavaju kao nekakvo medjunarodno takmicenje, slicno ovim evropskim, uglavnom vazi da se zalazu za igranje kls. ko aba dozivljava kao najvisi rang takmicenja domacih klubova, uglavnom vazi da su protiv toga.

ja sam vise za varijantu b. smatram da srbija ( a pogotovo ostali) nema uslova da sama organizuje u kontinuitetu takmicenje dovoljno visokog nivoa. u tom smislu, aba 2 liga, kalifikovanje u evropska takmicenja na osnovu plasmana u aba i slicno, jesu procesi koji od aba prave jedino relevantno (i najkvalitetnije) domace takmicenje

 

a bilo bi jako dobro da se u nadolazecim godinama (polu) profesionalna kosarka ne svede samo na beograd. igrace se basket po cacku, novom sadu, subotici, kraljevu i bez da im klubovi igraju (polu)profesionalnu kosarku, ali vuce to mnogo stosta, a najednostavnije receno izgubice se kvantitet dece, kvantitet osposobljenog osoblja da radi sa tom decom i naposletku ce kvalitet dolazecih klinaca iz tih sredina opasti

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

ljudi nemojte nis pa i kragujevac u istu recenicu sa suboticom, a pogotovo cackom

Od tradicije se ne živi, problemi svih tih klubova van 4 ABA ligaša su slični. Ako misliš da je presudno da neko opere ruke u Moravi ili Ibru da bi bio košarkaš, ok, ja mislim da dobar rad svuda daje rezultate, veći gradovi imaju veću bazu igrača,  zbog toga sam pomenuo Niš i Kragujevac. 

Link to comment

ali na neki nacin se i "zivi od tradicije"

jebiga postoji razlog zasto je cacak dao nekoliko vrlo bitnih imena za srpsku kosarku ili zasto isporucuje na generacijskom nivou makar jednog, dvojicu kosarkasa koji prodju mladje reprezentativne selekcije, a sa druge strane strane nis u stefanu jovicu ima prvog reprezentativca u kosarci ikad

jedan razlog moze biti genetska predispozicija. u sirem smislu tu bi se moglo uvesti i to cuveno "pranje ruku u moravi". ja nisam sklon da verujem da su pripadnici (mahom) istog naroda 100njak kilometara zapadnije bitno drugaciji u tom smislu

drugi razlog bi mogla (i jeste) biti ta tradicijia. "zbog tradicije" vise se voli kosarka u cacku (definitivno sport broj 1 u gradu), sto u startu daje vise klinaca koji treniraju kosarku (cacak je grad koji stalno ima 5-6 seniorskih klubova, mrzi me da proveravam koliko tacno sad, plus jos nekoliko koji se takmice iskljucivo u mladjim kategorijama. jedino beograd i novi sad imaju vise, drugi ni blizu), na tu veliku bazu klinaca dolazi ono verovatno i najbitnije to sto sa tom decom ima ko da radi. opet zbog te tradicije postoje generacije i generacije manje ili vise uspesnih kosrkasa koji su da li profesionalni ili amaterski treneri i prenose znanje dalje

nece se taj ciklus srusiti preko noci ako cacak nema klub na ozbiljnom nivou. ali se vremenom hoce ozbiljno narusiti

 

ako je procena da srbija nije sama u stanju izneti iole kvalitetno takmicenje, a meni se cini da nije, niti nam bilo kavi trendovi idu na ruku, onda je ok odluka da se uspostavi sistem slican kao u nekadasnjoj sfrj, dakle prvi i drugi rang takmicenja na nivou bivse drzave, a nize na nivou republika (nekadasnjih). u takvom sistemu onda ima potencijala i da ta druga liga bude koliko toliko relevantna, a onda opet sve to zajedno dovoljnog obima da svi zainteresovani nadju svoje mesto u tome.

ali osnovni preduslov je da svi imaju podjednake sanse. u interesu srpske kosarke nikako nije da jebeni fmp ili mega imaju povlascen status u odnosu na bilo koga, posebno na borac iz cacka

 

inace kad se na neki nacin vec dohvatih toga, zanimljivo ove sezone su manje vise sve iole bitne kosarkaske sredine u kls (ili aba). jedino zrenjanin fali, mada je ansver pisao i da je tamo valjda postojala neka ideja da ih ubace da li u aba 2 ili u kls u slucaju da su ova tri igrala samo aba2, zaboravio sam

Link to comment
12 hours ago, pbg12345 said:

a bilo bi jako dobro da se u nadolazecim godinama (polu) profesionalna kosarka ne svede samo na beograd. igrace se basket po cacku, novom sadu, subotici, kraljevu i bez da im klubovi igraju (polu)profesionalnu kosarku, ali vuce to mnogo stosta, a najednostavnije receno izgubice se kvantitet dece, kvantitet osposobljenog osoblja da radi sa tom decom i naposletku ce kvalitet dolazecih klinaca iz tih sredina opasti

Evo iz grada gdje sam se ja rodio vuče porijeklo brdo igrača koji su igrali za reprezentaciju, i u ovom trenutku ima dobar broj solidnih igrača koji igraju košarku na ABA nivou. Zajedničko svima njima je da su otišli na vrijeme tamo gdje su mogli da uče i napreduju, a to znači prije nego što su i počeli da igraju profesionalnu košarku.

Manite se više te priče o nekakvim centrima, aman.

 

Link to comment

a grad je?

 

i naravno da moraju postojati centri.

mnogo dece koja treniraju kosarku, kvalitetan rad i selekcija od ranih godina na kraju daju potrebni kvalitet

srbija je prilicno mala zemlja i ako se ovo gore svede samo na beograd zveezdu/partizan, nece proci mnogo dok dodje do osetnog pada kvaliteta na "vrhu piramide", sto bi u ovom slucaju bila seniorska kosarkaska reprezentacija

 

 

mozda se ne razumemo, ne kazem ja da na silu treba ozivljavati bilo koga. kazem da treba stvoriti uslove u kom npr borac ima sanse da se takmici na najvisem regionalnom nivou. pa ako zasluze na terenu zasluzili su, ako ne, boze moj

 

i nema tih centara ne znam koliko. tri su kosarkaska grada u srbiji beograd, novi sad i cacak

pa onda kraljevo, subotica, eventualno valjevo, uzice

Link to comment

Ja bih voleo da neko od ljudi koji su protiv toga da se KLS i ABA igraju paralelno konkretno napisu koja bi se steta mogla da se desi ako bi bilo tako.

Neki pozitivni efekti su moguci, naravno mozda bi i izostali, ali ne vidim potencijalne rizike.

Link to comment
41 minutes ago, Heaviside said:

Ja bih voleo da neko od ljudi koji su protiv toga da se KLS i ABA igraju paralelno konkretno napisu koja bi se steta mogla da se desi ako bi bilo tako.

Neki pozitivni efekti su moguci, naravno mozda bi i izostali, ali ne vidim potencijalne rizike.

ako pod ovim mislis na to da klubovi paralelno igraju oba takmicenja, pa jbg, sama cinjenica da su sva tri kluba bila protiv toga i dobili jednoglasnu podrsku ostatka kls valjda vec ima odredjeni znacaj

a kao sto sam vec pisao, cini mi se da im je glavni argument to da nemaju (pre svega novcani) kapacitet da iznesu dva takmicenja

pa je tako borac npr po recima marka ivanovica odustao od angazovanja centra (pantic se trebao vratiti po ko zna koji put, igrao je cak i prijateljsku protiv panatinaikosa) pred start takmicenja jer su shvatili da sa nametnutim klsom nisu u stanju da finansiraju sve to skupa

do pre mesec dana su bili bez centra, pa su doveli balabana

e sad, da li ivanovic govori istinu, to vec ne znam

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...