Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2017/18


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    258

  • Timmy

    235

  • Milogled Bluff

    231

  • Geo

    202

Top Posters In This Topic

Posted Images

mloha i vanja su u sustini najveci problem ovoga tima vec duzi period realno - koju godinu su tu vec obojica, koliko ih vec cekamo i koji put, kada si trebali da preuzmu neki leadership obojica ispadnu samo jadno veliko nista. sinoc obojica po 3 indeksna poena (+stevanovic) za po 20+ minuta u igri?!

mislim da tu cak nije problem ni u muti - ovde je jednostavno losa procena, strategija, stavec ljudi koji su duze u klubu u pitanju - jednostavno su odabrali pogresnu dvojicu za neko dugorocno ulaganje...

obojicu karakterise uzasna bezmudost i linearnost, da ne kazem ogranicenost u igri - momcima je to zivotni zanat, a nisu znali da za 4-5 godina kolikogod su tu vec uloze nesto vise vremena i nadograde barem po jednu sitnicu svake godine.

ako pomenutoj dvojici dodamo jos i centra koji ne zna da uhvati loptu, pravo je cudo da smo i dobili neki mec ove godine :(

Link to comment
33 minutes ago, keitel said:

Ne znam za ostale, ja sam recimo nezadovoljan zato što ti mladi usput i ne napreduju. Evo ti Vanja Marinković kao primjer, džaba mu što igra 30+ minuta kad već treću sezonu nije dodao ništa u svoj repertoar, decision making mu je na nivou kadeta.

Ovo naravno nije tacno. Vanja ne pruza partije koje ljudi od njega ocekuju, jer su projektovali da ce on biti vodja, neko  ko na svakoj utakmici isporuci 20-ak poena, pogadja kad se odlucuje utakmica i sl. Ali, uporedi njegovu statistiku iz prosle dve sezone i ove, i videces da postoji ogromna razlika. On je danas igrac koji prosecno daje 15 (ABA) i 12 (Eurocup ) poena, uz pristojne procente. Ranije se gotovo iskljucivo oslanjao na sut za 3 poena, sada je izbalansirao i ima mnogo vise prodora. Kontrola lopte mu je i dalje losa, to mora definitivno da popravi, kao i igru u odbrani. Ovo drugo pod Mutom svakako nece uraditi, ono prvo mora ako misli da nesto vise uradi u karijeri.

Od Salica niko nista nije ocekivao kad je potpisao, pa se opet vidi da uz sve limite i greske koje pravi, moze biti od koristi. A to sve zato sto je radio individualno preko legta upravo sa jednim od Mutinih pomocnika. Eto i taj Gavrilovic koji ti se svidja, takodje je napredovao, mada je i dalje bolno limitiran..

Videcemo kako ce ici sa Pecarski. ja sam zadovoljan vidjenim za sada..

Link to comment
8 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ovo naravno nije tacno. Vanja ne pruza partije koje ljudi od njega ocekuju, jer su projektovali da ce on biti vodja, neko  ko na svakoj utakmici isporuci 20-ak poena, pogadja kad se odlucuje utakmica i sl. Ali, uporedi njegovu statistiku iz prosle dve sezone i ove, i videces da postoji ogromna razlika. On je danas igrac koji prosecno daje 15 (ABA) i 12 (Eurocup ) poena, uz pristojne procente. Ranije se gotovo iskljucivo oslanjao na sut za 3 poena, sada je izbalansirao i ima mnogo vise prodora. Kontrola lopte mu je i dalje losa, to mora definitivno da popravi, kao i igru u odbrani. Ovo drugo pod Mutom svakako nece uraditi, ono prvo mora ako misli da nesto vise uradi u karijeri.

Od Salica niko nista nije ocekivao kad je potpisao, pa se opet vidi da uz sve limite i greske koje pravi, moze biti od koristi. A to sve zato sto je radio individualno preko legta upravo sa jednim od Mutinih pomocnika. Eto i taj Gavrilovic koji ti se svidja, takodje je napredovao, mada je i dalje bolno limitiran..

Videcemo kako ce ici sa Pecarski. ja sam zadovoljan vidjenim za sada..

Ono, tačno je da ima bolje statse nego ranije, neko bi rekao da je to zbog povećane minutaže. Ali nema veze, ajde recimo da to nije ni blizu onog napretka koji smo svi očekivali kada je sa 17 godina imao važnu ulogu u boljem timu od ovoga. I da, kad se odlučuje definitivno neće pogoditi ništa.

Za Šalića mislim da nema spasa, najviše što on može je neka Rumunija. Ne bih ja tu ni pokušavao.

Pecarskog naprosto ne smiju da upropaste a mislim da su ova i sledeća sezona ključni za njegov razvoj. Vidjećemo.

Link to comment
živ nisam da saznam zašto umesto evrokupa se nismo prijavili da igramo kls i tamo razigravamo mladež
živ nisam da saznam zašto isto ne rade mega i fmp
+ milion

Savez nema muda da im postavi ultimatum kao vršcu dinamiku i borcu.

I zvezdi isto, pa nek igraju sa juniorima.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment

pogotovo se ovo odnosi na fmp i megu, pod utiskom sam poraza mege od zadra kod kuće, ono je bilo jezivo. mislim da je i kod miloja došlo do zasićenja i da mu je krajnje vreme da napusti megu kako ne bi završio kao reba beba. 

Link to comment

Tri takmicenja su mozda previse i mogu da razumem da klubovi koji ucestuvuju u evropksim takmicenjima nemaju obavezu da igraju KLS (mada bih ja voleo da igraju), ali je sramotno sto klubovi koji igraju samo ABA1 ne igraju i KLS, dok ABA2 ligasi moraju da ga igraju. Mega i FMP su apsolutno morali da ucestvuju u KLS ove godine. Ne postoji nijedan razlog, osim partikularnih pilacarskih Miskovih i Covicevih interesa, da ne igraju.

Link to comment
7 hours ago, Milogled Bluff said:

Ali Laki koji ne moze da odoli da pipne pisu od zadovoljstva cak i u ovakvim okolnostima. Trudi se on, ali to je jace do njega, ruka sama krene gde ne treba.

Šala mala, praštaj :)

Nadovezao sam se  u stvari na neki od prethodnih postova, jbg.

Link to comment
20 minutes ago, Nebojsa said:

jbt - vi ste ozbiljni za ovo?! :facepalm:

ja jesam i napisao sam da ne vidim razlog zasto mega i fmp ne bi igrali KLS, a ti ako ga vidis napisi koji je, mozda ne sagladevam situaciju ispravno. ovo bacanje "jbt-facepalm" bez ikakvog pojsnjenja je onako, bezveze i klinacki

 

Edited by Heaviside
Link to comment

kapiram da na ovom topicu pisu ljudi koji ozbiljno prate basket, pa mi prosto zvuci kao zezanje da neko napise da fmp i mega imaju ikakav razuman interes da igraju s crnokosom, metalcem ili spartakom, a sve u takmicenju koje vodi grupa amatera, poput rukovodstva u krovnoj organizaciji im, a koja je operisana od realnosti, te koja se pritom ponasa siledzijski prema istim tim pomenutim timovima koji igraju u takmicenjima im.

mozda je i bilo bolje da je kls pokusao da ih primora da igraju ovo - samo iz jednog razloga - da se konacno u potpunosti razdvoje amaterska i profesionalna kosarka, jer je to upravo razlika izmedju fmpa i mege i svih kls timova.

Link to comment

a, pa taj razlog vidim i napisao sam to, ali ga ne smatram validnim. To su "partikularni pilicarski Coviceci i Miskovi interesi". Covic ima 2 profi kluba, Misko 1 i to su njihovi jedini interesi, cak im odgovara da nema ozbiljne konkurencije. Sa druge strane, savez bi trebalo da zanima opsti interes, tj. kako da imamo vise od 4 profi kluba. Btw, ne vidim kako  bi ucestovanje u KLS nastetilo FMP-u i Megi, ja bih na njihovom mestu igrao to sa mladim igracima, ali to sam samo ja i nije toliko bitno. Bitno je da je u opstem interesu da oni igraju KLS.

Stvarno nemam razumevanja za stav da 4 beogradska kluba ne treba da se spustanju na nivo sirotinje iz Kosjerica, Valjeva i Subotice i takmice se u istoj ligi sa njima. Kako ti klubovi da postanu profesionalniji kada nemaju priliku da se takmice sa ozbiljnim klubovima? Kada bi fmp, zvezda, partizan i mega dolazili svake godine na primer u Kosjeric, ljudima iz Crnokose bi bilo mnogo lakse da podignu klub na veci nivo tj. imali bi motiv da tako nesto pokusaju.

Mislim, ako ti mislis da je 4 optimilan broj profi kosarkaskih klubova u Srbiji, onda te razumem.  Ja mislim da treba raditi na tome da se to promeni.

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...