Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

499din je slanje stvari do 30kg preko bexa

meni stigao tepih na adresu za 2 dana. dan pre i to jutro mejlom mi javljaju da mi je datum isporuke nekih 7 dana kasnije, jedva sam se organizovala da platim kuriru

Link to comment
13 hours ago, zorglub said:

Ormari i garderoberi jesu preskupi, uvek bih pre pravio kod nekog, ali pojedini komadi, posebno od punog drveta ili metala se zaista isplate kad uporediš kvalitet i dizajn konkurencije.

 

I ne baš.

Prethodna dva meseca je PAX sistem bio na popustu, pa sam do detalja isprojektovao sebi plakare i na kraju odustao zbog finansija (jednim delom) i povrede kolena, koje bi me sprečila da rasklapam postojeće, transportujem i sklapam nove.

I sa redovnom cenom ta rešenja su konkurentna bilo kom uradi sam, ili naručenom po meri projektu.

Ono što je dobro je da su uspeli da ponuđenim dimenzijama pokriju većinu potreba: dve su visine, od 2 i 2,4 m, dubine od 40, 50 i 60 cm, a širina korpusa je umnožak od 0,75, ili 1m.

Klizeća vrata su zbog adekvatnih materijala (okvir od plastike ili aluminijuma, umeci male debljine) i (verovatno) sasvim solidnog mehanizma laka za pokretanje.

Još jedna prednost je lakoća (uz malo truda) kojom se sistem isprojektuje od ponuđenih elemenata. Pogled na bilo koju ponudu drugih proizvođača (mehanizama, materijala, itd...) terao me je da odustanem nakon 2,5 do 3 minuta. Dodatno, od onih sam nadžaka koji nemaju ni gram strpljenja da raznim stručnjacima za kuhinje i plakare objašnjavaju šta želim, niti da slušam njihove ponude.  

Edited by Ras
Link to comment
upravo jučer kupio jedan. sutra stiže
[emoji99]
 
 
nije loš izbor u pok sintelonu, svetu tepiha...
Jel to Tarket ili su oni kupili nekog drugog?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
10 hours ago, InvisibleLight said:

499din je slanje stvari do 30kg preko bexa

meni stigao tepih na adresu za 2 dana. dan pre i to jutro mejlom mi javljaju da mi je datum isporuke nekih 7 dana kasnije, jedva sam se organizovala da platim kuriru

Bex za tu kilažu naplaćuje preko 1000 rsd, 530 rsd je čini mi se do 4 ili 5 kg.

Edited by Barti66
Link to comment

Pa dobro, to je neki njihov dil sa Bexom. I meni su paket od možda 20ak kg naplatili 500, i isto stigao sutradan a izabrao sam prvi slobodan termin što je bilo par dana kasnije.

Edited by mraki
Link to comment
On ‎16‎.‎12‎.‎2019‎. at 23:20, nisam ja said:

jzsk je bleda kineska kineska kopija ikeje. daleko od toga da je ikea sad nešto, mada meni jeste. toliko artikala i svaki da ima svoje kretensko ime. :laugh:

 

 

jedno 40% stana mi je ikea, smatraju me ikeinim svedokom i kupio sam stvari ko da tretiram ikein katalog kao album za popunjavanje sličica, ali se ne mogu složiti sa ovim u potpunosti

dobar je jyskara za dušeke i ima nekog sitnog ukrasnog pokućstva gde šiju ikeu tipa urkasni tanjiri, lanterne za terase...i neke stolice. nameštaj im je mostly kršina

mada sad planiram za posao uzeti onaj sto što se tiže na dugme. i to su dobro uradili

Edited by MortimerBrewster
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...