Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Брате, прошао сам Аутокомандом пред утакмицу са Грузијом.

 

Мислим да никада у животу нисам видео било шта удаљеније од "Олимпијаде" Лени Рифенштал, која је у естетском смислу златни стандард стилизације спортских манифестација у циљу величања одређене идеологије.

 

Пре него што се неко отетура на погрешан траг: не залажем се за национал-социјализам, већ делим лично искуство које ме је додатно учврстило у уверењу да је национална фудбалска репрезентација, тачније сентимент који се распирује естетиком који је уз њу везан, најудаљенији могући од платоновског доживљаја идеје нације и њеног персонификовања кроз спортске сусрете.

 

Или, краће: јебем ли им мамицу, како су ме само нанервирали против Аустрије и Грузије.

Link to comment

То спада под оно "ново искуство", не зато што је у питању нова нација, већ због промене власти и нове гарнитуре која до својих популистичких циљева долази пречицама попут фудбала.

 

Репрезентативни фудбал је еклатантан пример контролисане артикулације баналног лумпенпролетерског национализма, каналисаног и, самим тим, пацификованог псеудоромантичарског патоса чија је једина сврха отпуштање вишка такве енергије у контролисаним условима.

 

Не ради се у овој расправи о томе да ли је лепо стајати мирно са групом људи из исте земље и певати свечану песму погледа усмерених на заставу са знамењем под којим су живели толики наши дедови и бабови™, већ о томе да је тај ритуал сачуван само да би нахранио апетите оних који не разумеју да се брањење националних интереса на пример Србије не своде на урлање о клању Хрвата да Шиптар нема брата или Албаније и Хрватске на наизменично скандирање та два брата како ваља побити Србе. Онда сви они оду кући, срећни што су доказали своју правоверност, па напуњени тим задовољством могу да џепаре, бију жене, краду од фирме и забушавају, лажу и варају на свакој јебеној кривини. И то није само балкански бист мод, на то нису имуне ни енглеске пијандуре, ни севернокорејске комуњаре, нити већина правих и измишљених држава (жив нисам док не видим дерби Гибралтар - Косово) које штанцује ФИФА у тој својој пара УН улози.

 

Ја бих репрезентативни фудбал забранио не само у интересу бољег клупског фудбала, већ и у интересу бољег национализма.

Каналишеш Борхеса.  :naughty:

Link to comment

+1 neprijatelju koltrejn, ima valjda onih topica predviđenih baš za ovo samozadovoljavanje...nisu na sportu :dry:

Edited by Ruxin
Link to comment

+1

 

Може сплит? Ја сам провалио да се сви ви зајебавате тек када је Моћа написао да је један од нормалних. :(

Link to comment

“I know Pep very well and when he is excited, after an amazing victory against Chelsea, sometimes he struggles to keep his position and be a gentleman,” Pochettino said.

 

tenor.gif

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...