Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Van persi niti je auto, niti ima vlasnika. Niko mu nije branio da odbije poziv, niti ga je iko terao da igra. Odlučio je svojom glavom.

Edited by Ruxin
Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Da, slažem se da reprezentacije imaju uticaja na prodaju igrača, ali to i dalje ne znači da je sistem dobar.

 

Ovo boldovano je i poenta, jebe mi se i za reprezentacije Senegala i Brazila i Egipta i mene zanima tu samo klub. Naravno da je dovoljno dobar razlog jer, vratiću se na pomenuto, plaća ga klub, on živi bogato od kluba, ne od reprezentacije. Arle je imao savršeno poređenje, to je kao da ti uzmu auto, pa ga razbiju, a ti si taj koji plaća gorivo, popravak, registraciju, održavanje... i onda ga opet uzmu kada to požele. Naravno da ćeš da se smoriš ako sam slupaš auto, ali nije isto kao da ti ja uzmem auto, vratim ti ga slupanog i boli me dupe što je tebi neupotrebljiv.

Ne razumem zasto ocekujes da i mi ostali posmatramo stvari iz ugla kluba. Mi smo iskljucivo konzumenti zabave i nista vise. Iz takve pozicije me savrseno ne zanima ko ih placa, zasto ih placa i koliko ih placa i koliko je ko na gubitku i ko je tu u pravu. Jednostavno ja najvise volim ta letnja prvenstva a tebe smaraju repke. I to je savrseno legitimno, ali tesko mozes da ubedis nekog u svoje glediste.

Link to comment

Van persi niti je auto, niti ima vlasnika. Niko mu nije branio da odbije poziv, niti ga je iko terao da igra. Odlučio je svojom glavom.

Ali koga uopste briga za to ko placa Van Persija? :D

Link to comment

Van persi niti je auto, niti ima vlasnika. Niko mu nije branio da odbije poziv, niti ga je iko terao da igra. Odlučio je svojom glavom.

 

Naravno da ima vlasnika, vlasnik mu je klub. Da li je to ispravno ili ne, to je druga priča, ali to je i činjenica.

Link to comment

Ukinuti Liga-kup? Odmah potpisujem.

Ukinuti repstativni fudbal? Ako ne dodje do neke normalne reforme - odmah potpisujem.

Nije se Hrvatska imala sta zaliti za Eduarda, zaposlenika Arsenala, nego se Arsenal imao razloga zaliti za, recimo, lom Van Persieja protiv Italije u prijateljskoj 2010. Van Persie je bio zaposlenik Arsenala. Uzmes moj auto, slupas ga, ja ga popravljam, lakiram, odrzavam, sipam gorivo, placam registraciju...a onda ti dodjes ponovo i uzmes auto kad hoces.

Elem, zato je ovo MVukoticevo pitanje glupo do bola.

Klupski nogomet je dozivio reformu (da li zbog slucajeva Foe i Feher, nemam pojma) 2003. kad je Liga prvaka skracena za 4 utakmice. Reprezentativni fudbal se u medjuvremeno prosirio (EP sa 24 ucesnika, kvalifikacije sa najmanje 10 utakmica i slicno).

Apsolutno se slazem da treba smanjiti broj utakmica u reprezentativnom, ali i klupskom fudbalu.

Link to comment

Naravno da ima vlasnika, vlasnik mu je klub. Da li je to ispravno ili ne, to je druga priča, ali to je i činjenica.

Savrseno nevazna za nasu raspravu, doduse.

Link to comment

To bi pilo vode u slucaju da klubovi ne idu (vec pocetkom i sredinom jula) na turneje po raznim Amerikama i Kinama gde igraju prijateljske tekme u zelji da zgrnu jos vise novca i podignu popularnost. Mogu misliti nivo forme i kurcobolje u vrelim junskim danima.

Ja sam, recimo, protiv tih turneja i jebem mater Arsenalovim debilima kad god odu u neki Vijetnam ili tako neku Ameriku umjesto da u Evropi naprave normalne pripreme kako mi se ne bi na rodjendan u augustu posrali nekim teskim porazom.

 

Medjutim, klubovi imaju pravo koristiti igrace i na takvim radnim zadacima jer su to njihovi zaposlenici.

Link to comment

Naravno da ima vlasnika, vlasnik mu je klub. Da li je to ispravno ili ne, to je druga priča, ali to je i činjenica.

 

Van persi je zaposlen u klubu. Znači u tom odnosu se zna šta su prava igrača a šta prava kluba.

 

Klub je savršeno imao pravo da svoje čekove naslovi na nekog ko ne igra za svoju reprezentaciju ili ima već dobru volju da je batali. Ali ne želeo je van persija, reprezentativca holandije, sa svim rizicima koji idu uz to.

Da mu zabrani učestovanja u reprezentativnim akcijama niko nema pravo, ali to su već i sami vrlo dobro znali kad su kupovali...sve pošteno ako mene pitaš.

Edited by Ruxin
Link to comment

Van persi niti je auto, niti ima vlasnika. Niko mu nije branio da odbije poziv, niti ga je iko terao da igra. Odlučio je svojom glavom.

Klub mu je poslodavac, a ne reprezentacija. Znas i sam da Mafija trazi od klubova da pustaju igrace na repstativna okupljanja, sa svim rizicima koje to nosi. Nema mogucnosti da se dovede igrac na posudbu ili kupi novi u slucaju ozljede ako se ozljeda desi, recimo, u ovom periodu.

 

Mustafi se Arsenalu ozlijedio u superuzbudljivom okrsaju sa Azerbejdzanom, a u narednih mjesec dana nas cekaju City i Tottenham.

Link to comment

Klupski nogomet je dozivio reformu (da li zbog slucajeva Foe i Feher, nemam pojma) 2003. kad je Liga prvaka skracena za 4 utakmice. Reprezentativni fudbal se u medjuvremeno prosirio (EP sa 24 ucesnika, kvalifikacije sa najmanje 10 utakmica i slicno).

 

bold 1: i od tad je, realno, sve gora.

 

bold 2: broj utakmica za svaki tim ponaosob se nije povećao, samo imaš više grupa. Ali slažem se da je daljnje proširivanje užasna ideja jer naprosto nema toliko kvaliteta

Edited by dillinger
Link to comment

Klub mu je poslodavac, a ne reprezentacija. Znas i sam da Mafija trazi od klubova da pustaju igrace na repstativna okupljanja, sa svim rizicima koje to nosi. Nema mogucnosti da se dovede igrac na posudbu ili kupi novi u slucaju ozljede ako se ozljeda desi, recimo, u ovom periodu.

Mustafi se Arsenalu ozlijedio u superuzbudljivom okrsaju sa Azerbejdzanom, a u narednih mjesec dana nas cekaju City i Tottenham.

Jedino resenje je da se Arsenal, City i ostali isclane iz UEFE. Putuj igumane!

Link to comment

Vi bi u americkom gradjanskom ratu bili na strani juznjaka.

+1

 

Neka se Premier liga skrati na 16 klubova i ovih problema nece biti.

Edited by MiddleClass
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...