Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Kada bi se sistem promenio, klubovi bi automatski bili zaštićeniji, tj bila bi manja šansa da zbog reprezentacija gube važne igrače i ti bi u prazniku engleskog fudbala u subotu, mogao da uživaš u majstorijama jednog Manea i u pokušajima Fele da ga zaustavi :D

 

Ma to razumem, ali cemu ubacivanje vlasnika u celu pricu? Tako lepo reci, sta mutis vodu. I onda se lepo razidjemo u zeljama i zavrsi se na tome. Ja licno vise volim da ostane reprezentativni fudbal, a da se smanji broj utakmica i repki i klubova.

 

Ono sto si predlozio malopre, o tome se moze raspravljati. Dokle smo stigli? A, da. Ti kazes da bi se moglo naci resenje za to da se ucesnici SP znaju tek u junu. Ja nisam siguran u to uopste. Mora da postoji neki razlog zasto se igra bas ovako. Verovatno je nezgodno organizovati sve tako brzo, za mesec dana. (Mozda neko zna vise o tome?) Takodje, mislim da nije logicno da se kvalifikacije igraju brzinski iz dva puta, ali ne umem tacno da objasnim zasto. Cini mi se da je jedino normalno da se igra ili odjednom brzinski ili postepeno bez vecih prekida.

 

Ali u svakom slucaju prioritet treba da bude na smanjivanju pre svega evropskih klupskih utakmica (ukidanje grupne faze) i smanjivanju broja ekipa koje se kvalifikuju na prvenstva. Euro sa 24 je izuzetno dosadan, antiklimakticni format recimo. Poceo bih odatle.

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Nekima igrači propuštaju derbije i zbog voznje taksijem...možda valja razmisliti o onim velikim plastičnim loptama što čovek skroz uđe u nji' :(

Link to comment

Ja bih što više fudbala, čak i reprezentativnog (finalni turniri, kvalifikacije su drlave). Kako Pep jednom reče, na teren će u svakom slučaju istrčati 11 protiv 11. Povrede su sastavni dio igre, koga nema - bez njega će se sigurno odigrati utakmica.

Link to comment

Vi bi u americkom gradjanskom ratu bili na strani juznjaka.

Ја сам против сецесионизма од 6. јануара 1929. године. :nobles:

Link to comment

Ja bih što više fudbala, čak i reprezentativnog (finalni turniri, kvalifikacije su drlave). Kako Pep jednom reče, na teren će u svakom slučaju istrčati 11 protiv 11. Povrede su sastavni dio igre, koga nema - bez njega će se sigurno odigrati utakmica.

 

Mozda bi mogao da se smisli format koji bi zadovoljio i tebe i Copija - da se svake godine neposredno nakon klupske sezone (koja bi bila kraca) igra ili evropsko ili svetsko prvenstvo na ispadanje, bez kvalifikacija. (Svake parne svetsko, svake neparne Euro.) Ali onda leti nema fudbala...

Edited by Meazza
Link to comment

Ono sto si predlozio malopre, o tome se moze raspravljati. Dokle smo stigli? A, da. Ti kazes da bi se moglo naci resenje za to da se ucesnici SP znaju tek u junu. Ja nisam siguran u to uopste. Mora da postoji neki razlog zasto se igra bas ovako. Verovatno je nezgodno organizovati sve tako brzo, za mesec dana. (Mozda neko zna vise o tome?) Takodje, mislim da nije logicno da se kvalifikacije igraju brzinski iz dva puta, ali ne umem tacno da objasnim zasto. Cini mi se da je jedino normalno da se igra ili odjednom brzinski ili postepeno bez vecih prekida.

 

Ali u svakom slucaju prioritet treba da bude na smanjivanju pre svega evropskih klupskih utakmica (ukidanje grupne faze) i smanjivanju broja ekipa koje se kvalifikuju na prvenstva. Euro sa 24 je izuzetno dosadan, antiklimakticni format recimo. Poceo bih odatle.

 

Ne, nisam rekao da obavezno mora u junu, nego bi se neki glavni deo kvalifikacija odradio jednog leta, pa ostatak nekako drugačije, ranije, svakako da može neko rešenje da se nađe da se prvenstva ne seckaju ovoliko koliko se seckaju.

 

Što se tiče smanjivanja broja utakmica, nema šanse, to im je zlatna koka i Euro sa 24 ekipe je težak oblik besmisla. Logičnije bi mi bilo da se vrati na onaj stari format kada je bilo znatno manje ekipa, ali to neće da se dogodi, jer $$$. Ne bi me čudilo da u nekoj skorijoj budućnosti imamo i Mundijal sa 48 ekipa i tada bukvalno ne bi postojao nijedan argument koji bi to mogao da odbrani. Mislim sa takmičarske tačke gledišta. 

Link to comment

Ne, nisam rekao da obavezno mora u junu, nego bi se neki glavni deo kvalifikacija odradio jednog leta, pa ostatak nekako drugačije, ranije, svakako da može neko rešenje da se nađe da se prvenstva ne seckaju ovoliko koliko se seckaju.

 

Što se tiče smanjivanja broja utakmica, nema šanse, to im je zlatna koka i Euro sa 24 ekipe je težak oblik besmisla. Logičnije bi mi bilo da se vrati na onaj stari format kada je bilo znatno manje ekipa, ali to neće da se dogodi, jer $$$. Ne bi me čudilo da u nekoj skorijoj budućnosti imamo i Mundijal sa 48 ekipa i tada bukvalno ne bi postojao nijedan argument koji bi to mogao da odbrani. Mislim sa takmičarske tačke gledišta. 

 

Zapravo po meni nije toliko bitan broj ekipa koliko sistem prolaska iz grupe. Ako i treceplasirani idu dalje to je los sistem jer nije dovoljno uzbudljiv. Ako su grupe od tri gde prolazi samo jedna ekipa onda moze i 48 timova sto se mene tice.

Link to comment

Mane da je covjek rekao bi savezu da nece da igra za repku jer ga Liverpul placa, a ne oni, da ako se povrijedi njegov poslodavac ispasta itd. Nema potrebe kriviti kalendar.

 

Neka se ugledaju na Jokica. "Selektore, ne mogu da igram sa Burkinom Faso jer moram da usavrsavam mai geri sa Klopom." :fantom:

Edited by MiddleClass
Link to comment

Brat middle uleteo sa jokarom baš kad sam hteo da pitam jel i navijači košarkaške repstacije dele stav da klubovi nemaju dovoljno moći u današnjem sportu :dry:

Link to comment

Поручниче, бојим се да су у праву сви што кажу да је систем са репрезентацијама анахрон. Нема тржишне логике да клубови плаћају стотине милиона евра за неке момке који онда играју у репрезентацији за џ. Најчешће ни неки патриотизам ту не постоји, него су утакмице репрезентације само пијаце. Уосталом, ено га Едуардо што је играо у Хрватској или сви њему слични. Какве то везе са мозгом има?

 

Код нас је већ генерацијама традиција да разни агенти убацују своје пулене и избацују конкуренцију. Је л’ Фаљи Рамадани неки патриота? Шта њега и њему сличне вози осим кинте? И онда ми, као, нешто скачемо и нервирамо се и радујемо се, а они фрит-фрит-фрит и сјебавају успут цео концепт примењујући пословне стандарде на нешто што би требало да је част и не знам шта не.

 

Или, ако ће ти бити лакше: на репрезентације се пале они којима је то ново искуство, а нама што смо играли квалификације против аријевског тима које су предводили лево крило Веда и десно крило Упанишада, нама би требало да је досадило. 

 

Моја номинација за начин квалификација је фантази: направи се тим од свих репрезентативаца што играју по разним лигама, национални селектор одреди првих једанаест, ови скупе бодове и вози. Сваке четири године се нађе десетак најбољих, гледамо фудбал лети и ћао.  

https://www.youtube.com/watch?v=XSAOwd2AyHs

^_^

Link to comment

citas li forum gianni?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

e da, zaboravili ste da pomenete da ce od septembra iduce godine uz normalne kvalifikacije biti odrzavana tzv liga nacija

uefa pokusava da zaseni fibu i njene bisere...

Edited by cvrlle
Link to comment

Nekima igrači propuštaju derbije i zbog voznje taksijem...možda valja razmisliti o onim velikim plastičnim loptama što čovek skroz uđe u nji' :(

Daj onu sliku Diabija u zastitnoj foliji :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

То спада под оно "ново искуство", не зато што је у питању нова нација, већ због промене власти и нове гарнитуре која до својих популистичких циљева долази пречицама попут фудбала.

 

Репрезентативни фудбал је еклатантан пример контролисане артикулације баналног лумпенпролетерског национализма, каналисаног и, самим тим, пацификованог псеудоромантичарског патоса чија је једина сврха отпуштање вишка такве енергије у контролисаним условима.

 

Не ради се у овој расправи о томе да ли је лепо стајати мирно са групом људи из исте земље и певати свечану песму погледа усмерених на заставу са знамењем под којим су живели толики наши дедови и бабови™, већ о томе да је тај ритуал сачуван само да би нахранио апетите оних који не разумеју да се брањење националних интереса на пример Србије не своде на урлање о клању Хрвата да Шиптар нема брата или Албаније и Хрватске на наизменично скандирање та два брата како ваља побити Србе. Онда сви они оду кући, срећни што су доказали своју правоверност, па напуњени тим задовољством могу да џепаре, бију жене, краду од фирме и забушавају, лажу и варају на свакој јебеној кривини. И то није само балкански бист мод, на то нису имуне ни енглеске пијандуре, ни севернокорејске комуњаре, нити већина правих и измишљених држава (жив нисам док не видим дерби Гибралтар - Косово) које штанцује ФИФА у тој својој пара УН улози.

 

Ја бих репрезентативни фудбал забранио не само у интересу бољег клупског фудбала, већ и у интересу бољег национализма.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...