Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

14 hours ago, Roger Sanchez said:

 

IMG-20230401-WA0000.thumb.jpg.3ef3e171d809bca7afb5206773e688e8.jpg

 

 

kakav je ovo lažni japanac koji se ne vrti do 12k, ili barem do 10k za pussiez...

 

kako može benzinac da brunda, zna se ko i šta brunda. u najgorem slučaju može ono prrrrrrrrr kao kad skupiš usne i prdiš vazduh kod njih

  • Haha 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 13. 2. 2024. at 0:28, Zli Gli said:

Milosica Panic na stranu, prejako mi je ovo kad ljudi kupuju nova kola i pisu o ceni registracije kao faktoru, tipa das 50 000 evra za sam auto (makar i na kredit/rate) a usput je bitno jel godisnja registracija 36 ili 49 hiljada dinara :lolol:

al nisu jbg takve razlike. nego je sve preko 2000 kubika bar dva puta skuplje. mazda cx5 2.0 registracija ~42000 isti auto 2.5 je ~88000. ja recimo nikad ne bih dao te pare za registraciju, ne nuzno zato sto nemam, nego ne dam.

  • +1 4
Link to comment
On 11. 2. 2024. at 16:12, decak Kejt said:


ja fotkala samo par, kod muža su one reprezentativnije, koje je napravio za kasko. 
 

IMG_1412.jpeg

E ta boja me bukvalno hipnotiše. Ima jedna koja je parkirana kod mene. Svaki put razrogačim oči...

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Jedina mana je nikakav display u kabini. Merkam ga godinama i obožavam liniju (pogotovo 3ka i ovaj novi cx) ali su unutra baš bili bedni sa skrinom. 

 

Fenomenalne su.

Link to comment
20 hours ago, Grunf said:

al nisu jbg takve razlike. nego je sve preko 2000 kubika bar dva puta skuplje. mazda cx5 2.0 registracija ~42000 isti auto 2.5 je ~88000. ja recimo nikad ne bih dao te pare za registraciju, ne nuzno zato sto nemam, nego ne dam.

 

Znam za razlike izmedju <2000 kubika i preko nego se ovde valjda pricalo o nekoj fori hibrid ili obican benzin, tako nesto bese, pa sam pretpostavio da razlika nije tako ekstremna kao sto se kasnije ispostavilo. 

Link to comment

Mazda je bješe jedna od rijetkih koji imaju normalan raspored manual brzina na automatskom mjenjaču, na ručici centralne konzole: nazad viši stepen prenosa, naprijed niži.

Link to comment
20 minutes ago, Tpojka said:

Mazda je bješe jedna od rijetkih koji imaju normalan raspored manual brzina na automatskom mjenjaču, na ručici centralne konzole: nazad viši stepen prenosa, naprijed niži.

 

sve više proizvođača ima to - gore, + dole kao na mazdi, poslednje sam video na novom qashqaiu i u renou. mislim da to imaju ovi što imaju DCT menjač a ne DSG ili nedaj bože CVT. 

Link to comment

Sramim se priznati, ali nisam probao više od par puta menjati brzine manuelno na automatiku. Bez kvačila skroz glup osećaj i mrzelo me da se navikavam. 

Link to comment
On 5.3.2024. at 1:11, bios said:

Sramim se priznati, ali nisam probao više od par puta menjati brzine manuelno na automatiku. Bez kvačila skroz glup osećaj i mrzelo me da se navikavam. 

 

 

sve zavisi kako voziš, ako se prepustiš penzionerskoj vožnji onda naravno ali postoji x situacija u kojima automatik presporo reaguje i gde je potrebna manuelna intervencija

 

zato je bolje da imaš šamaraljke na volanu za te brze intervencije

 

ali kapiram kada se navikneš da ti neko drugi praktično kontroliše motor posle nekog vremena ti seva paja da se drkaš s time

Link to comment

Suštinski, S mode je dovoljan za žešće šaltanje. 

 

Ovo sa mazdinim mjenjačem mi je bilo skladno napravljeno u odnosu na ine mercedese i BMW-ove tih godišta.

Prosto bolje prati zahtjev tijela (vozača) pri inerciji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...