Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

33 minutes ago, ZokiAsov said:

Eh te probne voznje... u BeGeu kad im ispostavis taj zahtev, bude neka neprijatnost, kao da si im kevu opsovao. 

 

Skorasnji primer, bio na sajmu, pogledao A4, rekoh ajde da probam. Posalje mi zena ponudu, ok  popust,  ja reko kad bih mogao da vozim ovaj konfigurisani sa manuelnim menjacem.  Hmmm... nikad. Ima samo automatik da se proba, razlika u ceni 2.500. Ja rekoh dobro ajde onda taj, Je l moze u utorak? Naravno, javite se u ponedeljak samo da potvrdimo vreme. Javim se u ponedeljak, kaze auto nije dostupan sutra, otisao je na zlatibor nesto da vidi, vraca se u petak mozda. Dobro javite mi kada bude dostupan za probnu voznju. Rece vazi, nikad se nije javila.  Prodje neko vreme ja ih nazovem opet, pitam tamo u salonu je l  se mozda odostupio auto. Javice mi u toku dana. Nece. Porsche ada je u pitanju. 

 

Okrenem autokomerc, organizujem voznju isti dan. 

 

Bio da servisiram moju tojotu, da ubijem vreme pitam je l moze da se proba Rav 4 benzin. Kazu ne moze, nema. A je l ima hibrid, cisto for konverzejsn sejk? Nema. Vidi ovako bice ovaj jedan benzin u junu mozda isporuka nekom liku. Pa mogu da te pustim malo po parkingu da ga probas dok ga ne preuzme vlasnik. Kako ti to zvuci? Ja reko da ne preterujemo, dovoljno je da upalim / ugasim i vidim kako svetli iznutra. 

 

Cupra formentor moze da se vozi odma, ima ih na lageru dosta. Izgleda i da se prodaju lepo. Probna voznja = jedan krug oko omv pumpe, cisto da vidis da auto radi. 

 

Jedina prava voznja je bio honda sljivik, seo u auto, kaze decko vozi gde hoces, preporucujem most na adi da ga zgazis lepo, kad ti bude dosta reci da idemo nazad. 

 

I kakav je utisak?¿ Meni se mnogo svidja, nesto izmedju kompaktnog auta i SUV-a, jedina zamerka, sve unutra digitalno, nijednog dugmeta da vidis.

Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

Bio sam s kolegom kad je probao Cupru - mnogo je tvrda i previše plastike ima unutra. Al super auto, baš moćno izgleda.

Da, nije bas pohvalno za brend, koji cilja da bude ispod premijuma. A to sto je tvrda, cilja se na vozne karakteristike, Cupra je uvek bila zujalica.

Link to comment
5 minutes ago, Lancia said:

I kakav je utisak?¿ Meni se mnogo svidja, nesto izmedju kompaktnog auta i SUV-a, jedina zamerka, sve unutra digitalno, nijednog dugmeta da vidis.

 

Pa sto se tice voznje nisam stekao neki utisak jer je bukvalno trajala pet minuta. Vozio sam onaj 1.5 tsi, a ne onaj nadrkani  od  310 konja.  Primetio sam da je automatik onako malo sporiji na reakciji pri malim brzinama, i kreni stani situacijama al takva je vecina. 

 

Sto se tice eksterijera, meni je kupra najlepsa od svega sto sam gledao,  izgleda jako mocno spolja. Unutra je malo mala, pogotovo pozadi. Sedista su dobra i za tu neku cenu od 35 000 se dobija pun kurac opreme. 

  • +1 1
Link to comment

za te pare ima da se uxme bmw 3 star 3 godine u mpaketu, a ima i skoda vrs. oba presli malo <50k

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Tako ja ovom drugu pominjao svasta mlado do 2-3 godine sta je moglo da se kupi za 20-21 hiljadu umesto Hjundai Bajona ali uzalud, valjda onaj fazon novo je novo i ne vredi, uze jebenog Bajona

Edited by Zli Gli
Link to comment
3 minutes ago, Zli Gli said:

Tako ja ovom drugu pominjao svasta mlado do 2-3 godine sta je moglo da se kupi za 20-21 hiljadu umesto Hjundai Bajona ali uzalud, valjda onaj fazon novo je novo i ne vredi, uze jebenog Bajona

Sta znam, nikad nisam i verovatno necu voziti nov auto, ali potpuno kapiram ljude, koji ih preferiraju u odnosu na polovne.  

Link to comment

ja kapiram i novo i sve, ali evo, sedeo sam u novoj kii danas, nista wow. a kontam kad bi seo u bmwa starog 5 godina da bih se raspametio od kvaliteta

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
Tako ja ovom drugu pominjao svasta mlado do 2-3 godine sta je moglo da se kupi za 20-21 hiljadu umesto Hjundai Bajona ali uzalud, valjda onaj fazon novo je novo i ne vredi, uze jebenog Bajona
kad god ovo procitam ne mogu a da ne pomislim na bajonea

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Wub 1
Link to comment
1 minute ago, extragluv said:

ja kapiram i novo i sve, ali evo, sedeo sam u novoj kii danas, nista wow. a kontam kad bi seo u bmwa starog 5 godina da bih se raspametio od kvaliteta

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Ljudi su racionalni, pogotovo kad udju u neke zajednice, dodju klinci, blabla, super je sve to BMW, Mecka...al onda dodju tu i troskovi odrzavanja, nije to premijum klasa kao nekad i ne daj boze, da ti se nesto krupno pokvari, usi otpadaju.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Ljudi su racionalni, pogotovo kad udju u neke zajednice, dodju klinci, blabla, super je sve to BMW, Mecka...al onda dodju tu i troskovi odrzavanja, nije to premijum klasa kao nekad i ne daj boze, da ti se nesto krupno pokvari, usi otpadaju.

 

To je tacno. Novom sportidzu se u narednih 5 godina verovatno nece nista znacajno desiti. 200 evra servis  i teraj. 5 godina BMW vec moze znacajno vise da zajebava u narednim godinama.

  • +1 3
Link to comment
Just now, ZokiAsov said:

 

To je tacno. Novom sportidzu se u narednih 5 godina verovatno nece nista znacajno desiti. 200 evra servis  i teraj. 5 godina BMW vec moze znacajno vise da zajebava u narednim godinama.

Po Auto Bildu, Sportidz je dugo godina bio uz Mazdu cx5 najbolja kupovina, ako je i bilo nekih kvarova, to je neka sitna elektronika.

  • +1 2
Link to comment
On 13. 4. 2023. at 10:35, Lancia said:

Mazda

Zanimljivost sitna je da već na drugoj šestici imam jedan te isti kvar - servo više ne preklapa vanjski retrovizor. Kod ove druge su se zaredali jedan za drugim, prvo desni pa lijevi.

 

Mazda zna što je urođena mana, znaju i u servisu i ne srame se priznati (plastični zupčanici koji se nakon par godina natapanja vodom što u pranju što na kiši napune prljavštinom) - i nitko ništa ne poduzima oko toga evo već barem osam godina.

 

E sad, ima jedna pozitivna stvar u svemu tome, a to je da se na obje taj kvar pojavio još dok su bile u garanciji (na ovoj 3 mjeseca prije isteka) :sleep: Sad valjda budem imao 3 godine mira prije nego što se bace na isti posao, ali taj put ću platiti ja

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, ZokiAsov said:

 

To je tacno. Novom sportidzu se u narednih 5 godina verovatno nece nista znacajno desiti. 200 evra servis  i teraj. 5 godina BMW vec moze znacajno vise da zajebava u narednim godinama.

 To je bilo i moje razmišljanje. Gledam po oglasima polovne, sve to prešlo bogaoca, ko zna kakvi su, ... Bolje da dam malo više i da me ne boli glava 7 godina. A zapravo ću verovatno nakon 2-3 godine da menjam za nešto opet novo. A i to ću opet daleko lakše i bolje odraditi sa autom kupljenim ovde, koje je u garanciji, nego da prodajem nekog tuđeg uveženog koznakakvog krša.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...