Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

biće teže od sledeće sezone, prvo ove godine je i šampion 12 zemlje na listi išao direktno u lš, od naredne je to rezervisano za 10-og, eventualno 11 ako osvajač lš ove sezone izbori plasman kroz ligu

- drugo do ove sezone je 5 malih šampiona išlo u lš, od naredne 4

- treće bilo koja ekipa iz top 4 lige će u kval. imati 15+ koeficijent (poput kelna)

- realno treba vam još barem 3 pobede da bi mogli da se nadate statusu nosioca u playoff-u a verovatno i bod, dva više, što će reći da morate barem do 1/8 finala le ove sezone da bi značajno popravili svoj status u odnosu na ovu godinu...

 

Zar se od sledece godine ne brise klubovima taj nacionalni koeficijent vec imaju samo svoj klupski?

 

I mislim I da se iz tih 4 top liga vise ne moraju kvalifikovati jer su ukapirali da je besmisleno jer se ti timovi u 99,5% uvek kvalifikuju...

Edited by assignment
Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni bolje da igramo u najjačem takmičenju, jebiga. Makar se i obrukali nekad. Nije da nismo nalazili načina da se brukamo i bez ulaska u grupe bilo LE bilo CL

 

sta ce nam to brukanje, ne pripadamo tom svetu. tih 20-ak klubova je svet za sebe, neka se zatvore i neka igraju izmedju sebe, nemamo mi tu sta da trazimo. a posebno je jak ovaj argument "uzecemo 15 miliona u ls, a 5 u le", kao da bi te pare uzeli "mi", tj. klub, tj kao da se te pare ne bi slile u privatne dzepove, i kao da ce zvezdi bilo sta zavisi od para koje se uzmu u evropi. ako bi od para iz evrope nesto zavisilo, davno bi se klub ugasio, a kao sto vidimo vitalan je iako 10 godina nije primirisao evropi.

Link to comment

Možemo mi i deset godina da igramo LE nas će uvek PSŽ, Barsa i ostali da useru sa 5-0 tako da ne valja vam logika. Primer imate i u Dinamu ZG koji igra sto godina i uvek isto.

Link to comment

za početak je potrebno da klub bude kompetentan u drugoj i trećoj fazi kvalifikacija

 

dinamo nije loš primer, po mnogo čemu uporediv

Link to comment

Meni to prilično luzerska logika, gore nego sami ubjedljivi porazi tbh

 

Ne znam zašto, to je stvar kategorija. Ne takmiče se superteškaši i muva zajedno, nema smisla. Kao što ni tebi ne bi bilo prijatno da izađeš na basket 3 na 3 protiv trojice profesionalnih košarkaša koji su u fazonu da odigraju punom snagom.

 

Profesionalni fudbal kao takmičenje ide nepovratno u kurac što se toga tiče, i meni je bolje da se napravi par varijanti, gde će se gledati manje-više ravnopravne tekme.

Link to comment

Zar se od sledece godine ne brise klubovima taj nacionalni koeficijent vec imaju samo svoj klupski?

 

I mislim I da se iz tih 4 top liga vise ne moraju kvalifikovati jer su ukapirali da je besmisleno jer se ti timovi u 99,5% uvek kvalifikuju...

briše se, osim ako je niži od 20% nacionalnog, tada se on uzima

- u kval. za le igra po 1 tim iz top 5 liga, od 6 do 12 po 2 itd od naredne sezone

Link to comment

Ne znam zašto, to je stvar kategorija. Ne takmiče se superteškaši i muva zajedno, nema smisla. Kao što ni tebi ne bi bilo prijatno da izađeš na basket 3 na 3 protiv trojice profesionalnih košarkaša koji su u fazonu da odigraju punom snagom.

 

Profesionalni fudbal kao takmičenje ide nepovratno u kurac što se toga tiče, i meni je bolje da se napravi par varijanti, gde će se gledati manje-više ravnopravne tekme.

Ali takmiče se. Mislim, bukvalno svake godine ima timova našeg ranga. Bate je maltene redovan, nisu se nešto puno brukali, i da jesu, koga briga. Bolje da igramo protiv najboljih iz kog god ugla da gledaš.
Link to comment

za nas je kljucno da se prvo napravi regionalna liga kao prvi korak ka ozbiljnom fudbalu. bez toga nece biti dobrog fudbala i necemo moci da se takmicimo ni sa evropskom drugom ligom. ovo sto zvezda igra ove jeseni je incident.

Link to comment

biće teže od sledeće sezone, prvo ove godine je i šampion 12 zemlje na listi išao direktno u lš, od naredne je to rezervisano za 10-og, eventualno 11 ako osvajač lš ove sezone izbori plasman kroz ligu

- drugo do ove sezone je 5 malih šampiona išlo u lš, od naredne 4

- treće bilo koja ekipa iz top 4 lige će u kval. imati 15+ koeficijent (poput kelna)

- realno treba vam još barem 3 pobede da bi mogli da se nadate statusu nosioca u playoff-u a verovatno i bod, dva više, što će reći da morate barem do 1/8 finala le ove sezone da bi značajno popravili svoj status u odnosu na ovu godinu...

 

Pa jel se pravi ta posebna ruta za prvake koji ispadnu iz kvalifikacija za cl ili ne?

 

AKo je tako onda će u pleofu za ulazak u LE trebati da se izbaci prvak neke od nižerangiranih zemalja,

što je lakše neko do sada, kada je trebalo izbaciti peti, šesti klub iz najjačih liga

Link to comment

za nas je kljucno da se prvo napravi regionalna liga kao prvi korak ka ozbiljnom fudbalu. bez toga nece biti dobrog fudbala i necemo moci da se takmicimo ni sa evropskom drugom ligom. ovo sto zvezda igra ove jeseni je incident.

Апсолутно тачно.

 

Највећа штета коју навијачи™ праве је опирање регионалној лиги. На страну лузерај сакривен иза псеудо-националистичке позе формулисане као "нећемо у лигу са екс југославенским клубовима", на коју нису имуне ни усташе btw, такав став је у спортском смислу самоубиство за цео регион.

Link to comment

pa da, ljudi bi hteli ligu sampiona iz blata srpske jsl gde su citava prvenstva zatvorena. smejurija. prvo lepo poljud, kosevo, maksimir, kantrida, ljudski vrt... pa kada se tu iskalimo, da vidimo gde cemo biti.

Link to comment

Pa jel se pravi ta posebna ruta za prvake koji ispadnu iz kvalifikacija za cl ili ne?

 

AKo je tako onda će u pleofu za ulazak u LE trebati da se izbaci prvak neke od nižerangiranih zemalja,

što je lakše neko do sada, kada je trebalo izbaciti peti, šesti klub iz najjačih liga

pravi se, upitno je koliko je neki bate, dinamo, apoel ili ludogorec poželjniji protivnik od nekog kelna, sosijedada, bolonje, urala ili maritima

Link to comment

Апсолутно тачно.

 

Највећа штета коју навијачи™ праве је опирање регионалној лиги. На страну лузерај сакривен иза псеудо-националистичке позе формулисане као "нећемо у лигу са екс југославенским клубовима", на коју нису имуне ни усташе btw, такав став је у спортском смислу самоубиство за цео регион.

Nema od Zvezde u toj ligi nista dok god se otacastvenici sa severa pitaju, a nažalost pitaju se jer svaka uprava da bi opstala zna da mora njima niz dlaku. Tih pacijenata i drugi klubovi imaju, tesko ce to ici pogotovo sto su nasi otacastvenici u nikad vecem zanosu pa su sinoc morali da pomere koreo Simeona otacastvenog za drugo poluvreme jer su na pocetku odradili fudbalsku koreografiju posle dugo vremena.

 

A nije da se ne može bez jake lige, pokazuju to Seltik, Karabag, Astana, pa i mi ove sezone. Takođe nije da jaka liga garantuje nesto, eto Partizan je u bivsoj ligi samo 66-e nesto uradio, mogu se prebrojati klubovi koje su uzbacili na prste obe ruke. Posle rata kad je liga postala smesna oni bolje rezultate prave.

 

Zvezdi je bitno da nastavi da dovodi kvalitetne igrace sa internacionalnim iskustvom, da se mane Pavkova i slicnih panjeva iz nase lige.

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...