Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

e da, ako ponuda bude kvalitetna i sadzajna... ovo sve sto si napisao pre toga je lepo i tacno, ali ovo poslednje je kljucno. samo ce kvalitetna utakmica da dovede coveka na stadion, barem coveka sa zapadne tribine. cak i ne mora da bude neki ekstra kvalitet, ali mora da bude neizvesno, i da covek koji dolazi na stadion zna da ga ceka barem neizvesna utakmica sa ishodom koji nije poznat unapred. zasad samo derbi i evropa mogu da ponude taj momenat privlacnosti, i dzaba sve akcije. terzi bi bolje bilo da krene u edukaciju najvernijih navijaca zasto nam je potrebna regionalna liga.

 

mada si verovatno mislio na "kvalitetnu i sadrzajnu ponudu" u sirem smislu, ne samo na fudbal, ali ja mislim da je kljucno da fudbalska ponuda bude dobra da bi ljudi dosli na stadion.

 

Nije toliko kljucno koliko ta konkretna utakmica ima suspense. Imali smo mi 70.000 na tribinama protiv jebenog Osijeka u vreme kad smo osvojili KES. Ovakve utakmice kao sto je ova sa Arsenalom su otprilike kao neki tizeri, dodje jedan broj ljudi da vidi Arsenal pa ce neki od njih i da se zajebu da dodju sledece nedelje na Mladost ili Macvu. Fudbal je kao i svaka druga predstava, vazan je i kvalitet te predstave ali je vazno i koliko komfora imas dok predstavu gledas. Potencijalnu publiku ne mozes posmatrati kao monolitnu, razni ljudi dolaze na utakmice iz raznih razloga, zato je bitno pokriti sve aspekte zabave pa ako prodje, prodje.

 

Ja, na primer, mogu vrlo lako da zamislim sebe kako sa dva drugara odem na tu promenadu sat vremena pre utakmie, popijem pice, odgledam prvo poluvreme, skoknem do urednog i cistog WC-a da napravim mesta za novo pice, odgledam i drugo poluvreme i posle sednem u restoran da malo prozvacem o utakmici dok se rascisti guzva da mogu mirno da odem doma taksijem ili prevozom. Ono sto ne mogu da zamislim je da odem na neki krsh od utakmice, kupim novine od nekog matorca jer drugacije ne mogu da sednem a da mi pantalone ostanu u urednom stanju, stiskam besiku da ne bih morao da pisam iza drveta pored stadiona (pod pretpostavkom da uopste mogu da izadjem iz objekta na poluvremenu), dosadjujem se na poluvremenu slusajuci Kebu, Cecu i navijacke marseve a onda posle utakmice jurcam kroz guzvu ne bih li se dokopao prvog restorana i ispraznio onu istu besiku koju sam stiskao dva sata. Jebi ga, mator sam.

Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije toliko kljucno koliko ta konkretna utakmica ima suspense. Imali smo mi 70.000 na tribinama protiv jebenog Osijeka u vreme kad smo osvojili KES. Ovakve utakmice kao sto je ova sa Arsenalom su otprilike kao neki tizeri, dodje jedan broj ljudi da vidi Arsenal pa ce neki od njih i da se zajebu da dodju sledece nedelje na Mladost ili Macvu. Fudbal je kao i svaka druga predstava, vazan je i kvalitet te predstave ali je vazno i koliko komfora imas dok predstavu gledas. Potencijalnu publiku ne mozes posmatrati kao monolitnu, razni ljudi dolaze na utakmice iz raznih razloga, zato je bitno pokriti sve aspekte zabave pa ako prodje, prodje.

 

Ja, na primer, mogu vrlo lako da zamislim sebe kako sa dva drugara odem na tu promenadu sat vremena pre utakmie, popijem pice, odgledam prvo poluvreme, skoknem do urednog i cistog WC-a da napravim mesta za novo pice, odgledam i drugo poluvreme i posle sednem u restoran da malo prozvacem o utakmici dok se rascisti guzva da mogu mirno da odem doma taksijem ili prevozom. Ono sto ne mogu da zamislim je da odem na neki krsh od utakmice, kupim novine od nekog matorca jer drugacije ne mogu da sednem a da mi pantalone ostanu u urednom stanju, stiskam besiku da ne bih morao da pisam iza drveta pored stadiona (pod pretpostavkom da uopste mogu da izadjem iz objekta na poluvremenu), dosadjujem se na poluvremenu slusajuci Kebu, Cecu i navijacke marseve a onda posle utakmice jurcam kroz guzvu ne bih li se dokopao prvog restorana i ispraznio onu istu besiku koju sam stiskao dva sata. Jebi ga, mator sam.

 

ok, niko nema nista protiv ovoga o cemu pises, ali opet neces (samo) time privuci ljude. ovako kako ti postavljas stvar, ljudi ce pre da idu u molove, da uredno jedu, piju, pisaju, samo sto ce umesto loseg fudbala pogledati neki film. evo ti moj primer, vec 15 godina uredno kupujem sezonsku kartu za kkcz, a kupujem ju samo zbog kosarke. gro utakmica se igra u raspalom pioniru u kojem nemas apsolutno nikakve dodatne sadrzaje, jedva se dise na tribinama ukoliko je sala puna (juce sam izgoreo po milioniti put), pa opet solidan broj ljudi odvaja pare, jer zna da ce imati priliku da gleda 25-30 dobrih utakmica. vise bih voleo da je zvezda domacin u nekoj uslovnijoj dvorani, gde bih umesto uzeglog kkirikija mogao da pojedem neki fensi burger, i da mi hostese titraju jajca, ali nije presudno. kupujem sezonsku iskljucivo zbog dobre kosarke. verujem da bi slicno bilo i sa fudbalom. ponudi ljudima 20 dobrih utakmica po sezoni, i da vidis kako ce da dodju. ako im pritom sredis zapad, tim bolje, moci ces da im naplatis skuplje.

Edited by Nikodije
Link to comment

ok, niko nema nista protiv ovoga o cemu pises, ali opet neces (samo) time privuci ljude. ovako kako ti postavljas stvar, ljudi ce pre da idu u molove, da uredno jedu, piju, pisaju, samo sto ce umesto loseg fudbala pogledati neki film. evo ti moj primer, vec 15 godina uredno kupujem sezonsku kartu za kkcz, a kupujem ju samo zbog kosarke. gro utakmica se igra u raspalom pioniru u kojem nemas apsolutno nikakve dodatne sadrzaje, jedva se dise na tribinama ukoliko je sala puna (juce sam izgoreo po milioniti put), pa opet solidan broj ljudi odvaja pare, jer zna da ce imati priliku da gleda 25-30 dobrih utakmica. vise bih voleo da je zvezda domacin u nekoj uslovnijoj dvorani, gde bih umesto uzeglog kkirikija mogao da pojedem neki fensi burger, i da mi hostese titraju jajca, ali nije presudno. kupujem sezonsku iskljucivo zbog dobre kosarke. verujem da bi slicno bilo i sa fudbalom. ponudi ljudima 20 dobrih utakmica po sezoni, i da vidis kako ce da dodju. ako im pritom sredis zapad, tim bolje, moci ces da im naplatis skuplje.

 

Da, zato imas 20.000 na utakmicama Evrolige a ako skupis 2.000 na ABA i 1.000 na KLS da se bijes nogama u dupe od srece. Kao sto rekoh, neko ide samo zbog kosarke, neko ide zbog kosarke +, za sve mora da postoji odgovarajuca ponuda. Nije to ili-ili.

Link to comment

Da, zato imas 20.000 na utakmicama Evrolige a ako skupis 2.000 na ABA i 1.000 na KLS da se bijes nogama u dupe od srece. Kao sto rekoh, neko ide samo zbog kosarke, neko ide zbog kosarke +, za sve mora da postoji odgovarajuca ponuda. Nije to ili-ili.

 

dosad nikad nije bilo kosaka +, jer ti cak ni u areni nemas neke dodatne sadrzaje, osim, istina, veceg broja klozeta. ali verujem da niko ne dolazi na utakmicu da bi imao gde da se ispisa. i u areni moze da se dise za razliku od pionira, ali opet niko ne dolazi ni zbog disanja.

Edited by Nikodije
Link to comment

Slazem se sa harperom, samo sto ja novine ponesem od kuce, a na pisanje idem 2h pre utakmice i suzdrzavam se jela i pica do posle utakmice :)

Zato nikad u zivotu nisam usao u wc na stadionu :)

 

Sto se basketa tice, dvorana sa 12 do 15000 mesta koja lici na Arenu bi bio pravi potez... Pionir davno nije mesto da se normalno gleda sport

Link to comment

niste mi jasni sa tim novinama, kao da ne znate kako je uzasan kvalitet stampe nasih novina, i da to ostavlja tragove. uzmite novine u ruke, videcete kako ce vam prsti biti crni. dve kese su bolje resenje, da se pokrije naslon jednom kesom, a druga za bulju.

Link to comment

Да додам само да је заблуда да би регионална лига вратила публику. Динамо и Хајдук само. Интерес просјечног Србенде да гледа Зрињски, Шкендију или Осијек није ништа већи него да гледа Јавор и Бачку. Не рачунам ту убиј-закољи екипу, говорим о тзв. љубитељима фудбала.

Link to comment

Да додам само да је заблуда да би регионална лига вратила публику. Динамо и Хајдук само. Интерес просјечног Србенде да гледа Зрињски, Шкендију или Осијек није ништа већи него да гледа Јавор и Бачку. Не рачунам ту убиј-закољи екипу, говорим о тзв. љубитељима фудбала.

 

ne bi igrali zrinjski i skendija. vec sarajevo, zeljeznicar, vardar, dinamo, hajduk, rijeka, maribor, olimpija... dovoljno kvaliteta da se privuce makar 15-20 k ljudi sa placenim kartama, pre svega na zapadnu tribinu.

 

mada je i skendija ozbiljna ekipa za velike vecinu nasih superligasa, stigli su do plej ofa lige evrope. raspitaj se dokle su lucani stigli. tako da bih svakako pre isao da gledam zvezda-skensija nego zvezda-lucani.

Edited by Nikodije
Link to comment

Pre bih gledao Ligu Dinamo ZG, Hajduk, Rijeku, Olimpiju, Maribor, Ludogorec, Steauu, Vosu, Partizan, CSKA Sofija, Buducnost i 12ti tim Zvezda... Samo sto Bugari i Rumuni nemaju interes da igraju sa nama, a ni Slovenci, a ni Hrvati nisu za...

Edited by Milosh76
Link to comment

Nije toliko kljucno koliko ta konkretna utakmica ima suspense. Imali smo mi 70.000 na tribinama protiv jebenog Osijeka u vreme kad smo osvojili KES. Ovakve utakmice kao sto je ova sa Arsenalom su otprilike kao neki tizeri, dodje jedan broj ljudi da vidi Arsenal pa ce neki od njih i da se zajebu da dodju sledece nedelje na Mladost ili Macvu. 

 

wtf, protiv Osijeka je bilo 70.000 jer je bio besplatan ulaz i prolsava odlaska u Bari, a ne zato što je to bio standard na malim utakmicama u vreme kad smo osvojili Keš. Biće i ove godine 50.000 u poslednjem kolu ako bude besplatan ulaz i ako uđemo u finale LE, samo zato jer sad ne može da stane 70000

 

U stvari biće i ako budemo prvi u prvenstvu, kao što je i bilo protiv OFK Beograda i Radničkog iz Niša kad su se slavile prethodne dve titule

Edited by levi
Link to comment

Bilo je te godine poprilično često 25-40,000 ljudi na tribinama. Osijek je skoro bilo pa puno, pred odlazak u Bari.

 

Sigurno je da bi Hajduk, Dinamo i fudbalski kvalitetni Rijeka i Maribor privukli publiku. Ali bespredmetno je o tome pričati, jer nije uopšte tema ni na jednom nivou.

Link to comment

Bilo je te godine poprilično često 25-40,000 ljudi na tribinama. Osijek je skoro bilo pa puno, pred odlazak u Bari.

 

Sigurno je da bi Hajduk, Dinamo i fudbalski kvalitetni Rijeka i Maribor privukli publiku. Ali bespredmetno je o tome pričati, jer nije uopšte tema ni na jednom nivou.

 

Ma, pusti ga, majke ti. 25.000 ljudi na tribinama se tada smatralo 'nako posetom, na 15.000 su se vec po novinama pisale socioloske studije o tome zasto ljudi ne dolaze na utakmice. Dosta se stvari promenilo od tada.

Link to comment

Malo se romantizuje liga bivse drzave, nisu ni tada posete bile one kakvim se zamisljaju, bilo je i tada utakmica sa 5 hiljada ljudi.

Ali isto tako nema dileme da bi neka potencijalna regionalna liga imala bolje posete nego danasnje lige. Bolji kvalitet + nacionalni motivi kod odredjenog dela navijaca bi sigurno doveli do toga.

 

Ovo sto Harper govori je sasvim tacno - primer za to su Poljaci koji su znacajno digli posete izgradnjom novih stadiona za Euro 2012 (takodje je interesantno kako su napravili brand od Ekstraklase, videti prihode od TV prava koji su npr za nase klubove beznacajna stavka u bilansu uspeha).

Sa druge strane, i Nikodije je u pravu, za to je primer rumunska liga od pre par godina, kada imali nekoliko veoma jakih timova (imali su mislim dva kluba u cetvrtfinalu Lige Uefa).

Dakle, recept je jednostavan: veci kvalitet + bolja infrastruktura i to je to ☺

Link to comment

Nije toliko kljucno koliko ta konkretna utakmica ima suspense. Imali smo mi 70.000 na tribinama protiv jebenog Osijeka u vreme kad smo osvojili KES. Ovakve utakmice kao sto je ova sa Arsenalom su otprilike kao neki tizeri, dodje jedan broj ljudi da vidi Arsenal pa ce neki od njih i da se zajebu da dodju sledece nedelje na Mladost ili Macvu. Fudbal je kao i svaka druga predstava, vazan je i kvalitet te predstave ali je vazno i koliko komfora imas dok predstavu gledas. Potencijalnu publiku ne mozes posmatrati kao monolitnu, razni ljudi dolaze na utakmice iz raznih razloga, zato je bitno pokriti sve aspekte zabave pa ako prodje, prodje.

 

Ja, na primer, mogu vrlo lako da zamislim sebe kako sa dva drugara odem na tu promenadu sat vremena pre utakmie, popijem pice, odgledam prvo poluvreme, skoknem do urednog i cistog WC-a da napravim mesta za novo pice, odgledam i drugo poluvreme i posle sednem u restoran da malo prozvacem o utakmici dok se rascisti guzva da mogu mirno da odem doma taksijem ili prevozom. Ono sto ne mogu da zamislim je da odem na neki krsh od utakmice, kupim novine od nekog matorca jer drugacije ne mogu da sednem a da mi pantalone ostanu u urednom stanju, stiskam besiku da ne bih morao da pisam iza drveta pored stadiona (pod pretpostavkom da uopste mogu da izadjem iz objekta na poluvremenu), dosadjujem se na poluvremenu slusajuci Kebu, Cecu i navijacke marseve a onda posle utakmice jurcam kroz guzvu ne bih li se dokopao prvog restorana i ispraznio onu istu besiku koju sam stiskao dva sata. Jebi ga, mator sam.

 

Slazem se sve za ugodjaj pre i posle tekme, ali za nas van BG je bitna stavka parking. Da li cu ga ostaviti na sinama autokomande, kod JNA ili na propisnom parkingu mi ne znaci nista obzirom da cu posle tekme trcati na vrat na nos da stignem do auta u zelji da izbegnem guzvaru. Terzan ili neki naslednik bi najpre trebalo da razmisljaju o novom stadionu van grada (naravno sa svom pripadajucom infrastrukturom) nego o renoviranju Marakane sto je rupa bez dna. Bez obzira koliko svemirskih godina smo udaljeni od tako necega.

Guzve se stvaraju vec na delu auto puta kod aerodroma sto je jezivo (bez obzira koliko rano krenuo), a posle tog mrcvarenja te saceka jedno pola sata cekicanja na ulazu - bez obzira gde sedis/stojis. Jbg valjda cu jednog dana kupiti kartu i za tu VIP lozu :fatnom:

 

Gledanje KK u Pioniru mi je sve veca muka, dok je Arena gospodski ugodjaj na vise nivoa (po cenu "slabije atmosfere", naravno).

 

 

Slazem se sa harperom, samo sto ja novine ponesem od kuce, a na pisanje idem 2h pre utakmice i suzdrzavam se jela i pica do posle utakmice :)

Zato nikad u zivotu nisam usao u wc na stadionu :)

 

Sto se basketa tice, dvorana sa 12 do 15000 mesta koja lici na Arenu bi bio pravi potez... Pionir davno nije mesto da se normalno gleda sport

 

Muku ti jebem takav dril nemaju ni vozaci F1.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...