Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2017/18


Dali_man

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    1144

  • Rumpelstiltskin

    1000

  • MaErAkLoIJA

    605

  • Dali_man

    425

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izjava direktora kojeg su smenili bolje receno odstranili i pored velikih rezultata u proteklom periodu

Poštovani FB prijatelji,

 

Završena su sva takmičenja selekcija omladinske škole FK „Radnički“ Niš u sezoni 2016/2017. Na kraju još jednog takmičarskog ciklusa osećam obavezu da vam se obratim ovim putem.

 

Pre tačno godinu i po dana, od strane Upravnog odbora na čijem je čelu bio prof dr Radan Ilić, dobio sam poverenje da rukovodim radom omladinske škole. Radovala me je činjenica da ću biti deo kluba, čiji su igrači bili, sada već svetska poznata imena, Dragan Stojković Piksi, Dejan Petković Rambo i plejada drugih, više nego odličnih fudbalera koji su najpre nosivši dres Radničkog, a potom i dresove mnogih drugih jugoslovenskih, srpskih i evropskih klubova, stvarali ime i renome škole Radničkog, kao jedne od najboljih u bivšoj Jugoslaviji. Biću potpuno iskren, ma koliko osećao privilegiju zbog ove činjenice, nisam mogao tada da ne pomislim da je uloga koja mi je namenjena ujedno i krajnje nezahvalna. Želeli to da prihvatimo ili ne, škola Radničkog je poslednjih godina bleda slika one skole iz druge polovine 20. veka. Smatram sebe velikim lokal-patriotom i sama pomisao da je bilo šta iz našeg grada loše ili neuspešno mi je mrska, a naročito kada se radi o Radničkom, čiji sam, od najranijih godina, pre svega veliki navijač, u tri mandata član Upravnog odbora, a u jednom kratkom periodu i predsednik kluba. Nažalost, ne može se pobeći od činjenice da je veliki broj mladih, izuzetno talentovanih igrača Radničkog odlazio iz Niša pre svoje petnaeste, šesnaeste godine. Neki, čak i ranije. Razloge za to treba traziti u losim uslovima treniranja, radu bez ikakvih strategija i planova, nerazvijenim medjuljudskim odnosima i ostalim faktorima koji su stvorili nepopularan imidž ove škole.

 

Moram da napomenem da sam na početku i tokom celog rada imao maksimalnu podršku predsednika Radana Ilića od koga sam dobio odrešene ruke i podršku u svim planovima. Za svog najbližeg saradnika odabrao sam, bez ikakve dileme, Srđana- Bimbu Mladenovića. U ranijem mandatu predsednika kluba sarađivao sam sa njim uverivši se u njegove ljudske, moralne i sportske kvalitete i bezrezervnu ljubav prema klubu. Smatram i sada da je on, sa pomenutim osobinama, kao bivši fudbaler kluba u kome je, inače ponikao i za koji je kao dugogodišnji kapiten prvog tima u bivšoj Jugoslaviji odigrao više od 400 utakmica, idealna ličnost za sportskog rukovodica škole kluba.

 

Tokom zajedničkog rada u školi, nas prevashodni cilj bio je povratak starog sjaja skole Radnickog, kao kluba koji bi jasnom selekcijom pomogao izbor buducih asova, koji bi bio pocetna stanica ka daljem napredovanju dece i koja bi iznedrila jake, kvalitetne i uspesne sportiste. Od samog pocetka, rukovodili smo se idejom o menjanju imidža škole koji bi doveo do ponovnog dobijanja poverenja roditelja u klub i do vraćanja ugleda u sportskoj javnosti. Nas moto je bio kvalitet, pre nego kvantitet. Krenuli smo od elementarnih stvari iako smo bili svesni činjenice da se rad škole kod mnogih neupućenih, zluradih, nedovoljno informisanih ceni samo po broju reprezentativaca u mlađim selekcijama i broju igrača u seniorskoj ekipi, a da se to, po njihovom shvatanju, ne postiže dugogodišnjim radom, ulaganjem, strpljenjem, već samom činjenicom da je neko igrač u školi kluba, koji, uzgred, osim verbalnog, nije pokazivao ni minimum volje i truda da uradi bilo šta.

 

U startu smo uspeli da obezbedimo značajna sredstva za nabavku sportske opreme, rekvizita i fudbalskih lopti. Sada to zvuči kao elementarna stvar, međutim, oni koji žele da se sete kako je to izgledalo pre godinu i po dana, vrlo dobro znaju o čemu pričam. Igračima i trenerima sada mnogi klubovi mogu zavideti po tom pitanju. Na sportskom planu vodila nas je ideja da krenemo sa selektiranjem igrača, nečim gde je klub bio u velikom zaostatku jer se time uopšte nije bavio. Smatrali smo da ukoliko uspemo da izvršimo kvalitetnu selekciju jedne generacije u kojoj će se nastaviti sa dobrim, stručnim radom, da će to biti odličan pokazatelj i recept za svaku narednu, mlađu generaciju. Rezultat realizacije te ideje je jedna od najboljih generacija u Srbiji i pozivanje igrača kluba za nastup u nacionalnim selekcijama, s tim da ima još igrača koji zaslužuju reprezentativni poziv.

 

Radili smo na poboljšanju odnosa kluba sa fudbalskim savezima Niša, regiona i Srbije. Službena lica na svim utakmicama škole, bez ikakve sumnje, sada prave značajnu kvalitativnu razliku u odnosu na ranije godine.

 

Želim da verujem da su i treneri škole u periodu našeg angažovanja, imali i osećali zadovoljstvo radeći svoj posao. Njima se posebno zahvaljujem, dali su svoj veliki doprinos da se slika škole kluba menja u pozitivnom smislu. Ujedno im se ja lično izvinjavam na svemu što nije bilo onako kako je trebalo biti. Bio bih vidno razočaran ukoliko bilo ko od njih ne veruje da sam uložio maksimalan trud za njihov najbolji status.

 

Ponosim se činjenicom da nijedan mladi fudbaler nije napustio Niš kao što se to dešavalo u nemalo slučajeva ranijih godina. Smatram to velikim uspehom. Iskreno verujem da je to rezultat svega što smo pokrenuli u školi. Na kraju, Radnički će ponovo, kao i ostali veliki klubovi, imati dve generacije u najjačim omladinskim ligama FSS.

 

Proći će dosta vremena da škola Radničkog dobije stare, dobre, prepoznatljive obrise, neophodna je daleko veća pažnja samog kluba, značajno ulaganje u obezbedjivanje neophodnih uslova, medjutim, u prethodnom periodu napravljen je veliki korak koji će u mnogome olakšati rad novog rukovodstva omladinske škole.

 

To je i razlog što se iz kluba povlačim uzdignute glave. Znam da je svaki moj potez bio ucinjen za napredak skole...

Zahvaljujem se svim saradnicima na saradnji, bila mi je izuzetna čast i privilegija raditi sa njima.

Link to comment

Cek da ve priupitam. Treba mi neki sal FKRN, im na more a tamo de jem giros visi jedno 70-80 salova. Onaj u Djak mi se ne svidja a po net slaba ponuda il paprena. Ready Group - nista. Reko da malo poradim na vizibiliti, pa ako imate ideju de se moz nesto jeftino pronadje, raspalite, fala .....

Link to comment

Danas najavili neke novosti iz kluba. Nadam se da nece da kasne :)

Ima li sanse da se intervjuise Pakult ili sportski direktor? Pretpostavljam da prvi moze da se navata pre-posle treninga a drugi se verovatno mota po gradu :D

Link to comment

Danas najavili neke novosti iz kluba. Nadam se da nece da kasne :)

Ima li sanse da se intervjuise Pakult ili sportski direktor? Pretpostavljam da prvi moze da se navata pre-posle treninga a drugi se verovatno mota po gradu :D

Pitanje je imaju li dozvolu tek tako da daju izjave bez gospodina zamrznutog
Link to comment

Danas najavili neke novosti iz kluba. Nadam se da nece da kasne :)

Ima li sanse da se intervjuise Pakult ili sportski direktor? Pretpostavljam da prvi moze da se navata pre-posle treninga a drugi se verovatno mota po gradu :D

  

Koliko sam ja ukazivao, to i ako se desi, to nema ko da prenese jer ne postoji služba za odnose sa javnošću.

Pitanje je imaju li dozvolu tek tako da daju izjave bez gospodina zamrznutog

Sad sam malo zbunjen. Da li izjavama upravlja neka Beogradjanka ili neko drugi, čini mi se da je neko tako napisao.
Link to comment

  Sad sam malo zbunjen. Da li izjavama upravlja neka Beogradjanka ili neko drugi, čini mi se da je neko tako napisao.

Ma ona je zadužena da mrsi patlevezi i umeće političke izjave u razne tekstove....

Link to comment

Drugo pojacanje na Cairu ne uliva poverenje da pravimo tim za napad na titulu, ali obecanje da ce do kraja nedelje doci tri zvucna pojacanja podgreva nadu.

 

http://zurnal.rs/fudbal/super-liga/49915/simunovic-tri-godine-na-cairu

 

Lepo bi bilo kada bi smo privoleli Subica da potpise za nas. Partizan ne racuna na njega a on trenutno razmislja. Igrac po mom ukusu.

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Svrnuo danas na trening malko. Pakult, bogami, čvrsta ruka, nema zaebancija sa fizičku spremu, reklo bi se. Ima ga jedan crnjo na probi.

Link to comment

Svrnuo danas na trening malko. Pakult, bogami, čvrsta ruka, nema zaebancija sa fizičku spremu, reklo bi se. Ima ga jedan crnjo na probi.

A Caki, Zile, Aca... da li treniraju ???

Link to comment
  • teacher unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...