Jump to content
IGNORED

Azra, Stulic, Petar Petrovic i tako to


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Mislim da da ću sad da se koljem sa napaljenim ljubiteljima Azre, neću. Odustajem, uz komentar da sam u to vreme visio po koncertima pomenutuh grupa širom ex-YU i kupovao sve te ploče prvi dan kad su se pojavljivale.

Edited by Anonymous
Link to comment

Ocenjivanje necije diskografije sigurno ne zavisi od toga da li si ti bio na nekim koncertima, nekad i negde. A ne zavisi ni od toga da li si ti cuo neku pesmu prvog dana, a neko drugi posle 30-40 godina. 

 

I sad ja ispadam napaljen, a ti pises gluposti.

Ok... 

Link to comment
  • 3 months later...

To je "Bunt dece socijalizma" preveden na hrvatski. Proverio sam poredeći ove ulomke sa "Buntom...".

Pa još i drugačiji naslov. Čuj "Zamisli život…", da bude prijemčivije za one Hrvate koji se ježe pominjanja socijalizma.

Napisah na donjem linku par redova. Meni je knjiga ok.

 

Link to comment
14 minutes ago, klimt said:

To je "Bunt dece socijalizma" preveden na hrvatski. Proverio sam poredeći ove ulomke sa "Buntom...".

Pa još i drugačiji naslov. Čuj "Zamisli život…", da bude prijemčivije za one Hrvate koji se ježe pominjanja socijalizma.

Napisah na donjem linku par redova. Meni je knjiga ok.

 

 

Aaah, nisam imao pojma (a i ceo topic mi je promakao). Ovaj deo o Azri koji je prenet je ok - ne donosi nista spektakularno novo doduse, ali ko sto si tamo napisao, podseca na te dane.

Link to comment

"Kad Miki kaže da se boji" (Kruno Petrinović) mi je odlična. Mada je valjda sve to većinom rečeno u istoimenom dokumentarcu. Ne izgleda kao knjiga, više kao specijalni broj nekog časopisa. "Između krajnosti" Ivana Ivačkovića o albumima nije loša. Jedino mi je išlo na nerve što je u njoj nebrojeno puta prozivao Džonija što je otišao, što nije ostao "da se bori za ideale". Kao trebao je da ostane dosledan. Knjigu "Rok pesnik" Zlatomira Gajića sam samo prelistao. U pitanju je doktorska disertacija. Za mene tu nema ništa interesantno. Klasično akademsko palamuđenje. Možda je najinteresantnija "Govorili su o Džoniju". Tu su skupljenih tekstova o Azri i Džoniju od 1977. do 2005. godine. Horvatovu knjigu nisam čitao... Ima toga još...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
"Kad Miki kaže da se boji" (Kruno Petrinović) mi je odlična. Mada je valjda sve to većinom rečeno u istoimenom dokumentarcu. Ne izgleda kao knjiga, više kao specijalni broj nekog časopisa. "Između krajnosti" Ivana Ivačkovića o albumima nije loša. Jedino mi je išlo na nerve što je u njoj nebrojeno puta prozivao Džonija što je otišao, što nije ostao "da se bori za ideale". Kao trebao je da ostane dosledan. Knjigu "Rok pesnik" Zlatomira Gajića sam samo prelistao. U pitanju je doktorska disertacija. Za mene tu nema ništa interesantno. Klasično akademsko palamuđenje. Možda je najinteresantnija "Govorili su o Džoniju". Tu su skupljenih tekstova o Azri i Džoniju od 1977. do 2005. godine. Horvatovu knjigu nisam čitao... Ima toga još...
E tu Gajićevu sam video u izlogu pre neki dan u Kosovskoj, prema Ivačkoviću je Džoni bio brutalan, mislim da je i Horvata nešto načepio...
Što naravno ne govori ništa o kvalitetu tih knjiga...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

kad miki kaze da se boji je jako fin film. kakvo je pisano izdanje ne znam.

izmedju krajnosti, ivackovica je seciranje album po album, pesma po pesma i objasnjava nam da pola filigranskih plocnika i sve posle toga treba baciti u djubre. a, a i gadan deda dzoni raste.

imas, mada fragmentirano ali korektno, i u vesicevom buntu dece socijalizma solidne delove o azri.

odsetacu do kosovske dok popijem kafu da vidim tog rok pesnika.

Edited by foto
  • +1 1
Link to comment
kad miki kaze da se boji je jako fin film. kakvo je pisano izdanje ne znam.
izmedju krajnosti, ivackovica je seciranje album po album, pesma po pesma i objasnjava nam da pola filigranskih plocnika i sve posle toga treba baciti u djubre. a, a i gadan deda dzoni raste.
imas, mada fragmentirano ali korektno, i u vesicevom buntu dece socijalizma solidne delove o azri.
odsetacu do kosovske dok popijem kafu da vidim tog rok pesnika.
Ona knjižara kod Drinke (kafića, ne škole)

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
14 hours ago, Frank Pembleton said:

Koja vam je knjiga o Azri da valja?

.... Shiit has hit the fan!
 

Ako je mozda poklon mladjima u pitanju, "Nemam vise s kim a ni protiv koga" je super za prvi utisak. Kratka biografija, par zanimljivosti iz zivota, jos kraci intervju i poezija.

  • +1 1
Link to comment

Uf, pitanje u kakvom stanju se to može naći, to je i u vrijeme izdavanja bio slab kvalitet poveza i slično, govorim iz vizure poklona, imam negdje tu knjigu. Staro ~25 godina

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...