Jump to content
IGNORED

Azra, Stulic, Petar Petrovic i tako to


אַף אֶחָד

Recommended Posts

da se sete najsitnije besmislice i to u bash pozitivnom kontekstu, bez posebne asocijacije na neko vlasnishtvo i materijalnu korist? ti hocesh da izludish choveka da se izludi aoristom :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Mogu misliti kakav je magnet Štulić bio u svoje vrijeme za kolege iz muzičkog svijeta. Sada je najsigurnije ne sjećati ga na susrete i saradnje - sačuvati nijemo uspomene i izbjeći udar ovog ahejskog rizničara sorebskih glagolskih vremena prošlih.

 

Link to comment

sto "ludji" za mase, to samo vece postovanje

covek je bio broj1 u zemlji i drustvu koji su se raspali i to krvavo raspali

posten covek i moze samo da "poludi" u takvim okolnostima

 

ne daj boze da je "normalan" pa da imamo jos jednog bregu, hrvatskog (ili srpskog, isti kurac) boru corbu i slicne

 

pada mi na pamet i drugi veliki junak detinjstva

nele karajlic

potpuno car tamo krajem 80tih, pocetkom 90tih, u drustveno/politickom kontekstu

gde se itekako cimao za jugu, protiv nacionalizma, rata

i cini mi se da je prolazio ozbiljan lom u periodu 92-kraj 90tih

 

a onda je "legao na rudu"

sad je "normalan". resio da kapitalizuje

a stranu sto muzicki pravi budalu od sebe, uglavom mi se povraca kad ga cujem da govori o ovgim opstim temama

 

tako da, samo ti budi "lud" dzoni

  • +1 1
Link to comment

A može li "ne leći na rudu" i biti normalan,kao Vlada Divljan?

 

To što se Džoni politički nije diskriminisao ne govori baš ništa.

Edited by Milošica
Link to comment
7 hours ago, Milošica said:

A može li "ne leći na rudu" i biti normalan,kao Vlada Divljan?

 

To što se Džoni politički nije diskriminisao ne govori baš ništa.

naravno da govori

 

a sto se divljana tice, pa i on je bio prinudjen pobeci odavde

Link to comment
14 hours ago, ragasto said:

:D

Da sam muzički novinar, sve sagovornike bih pitao za mišljenje o Štuliću. 'Nako.

Ovo bi trebalo uraditi, pa on da odgovori svima i da se dokumentuje.

 

Jer,

ne biva covjek mladji 

hijene ce ga rastrgati cim ga se dohvate

a da mu se rijec jos valjano ne ohladi

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

naravno da govori

 

a sto se divljana tice, pa i on je bio prinudjen pobeci odavde

Ali je ostao normalan.

 

Znam da je to nepopularno mišljenje ovde,ali previše se sve svodi na politiku kada se govori o ljudima.

Link to comment

ah.... kao da nikad nije bilo neshvacenih. 

 

dzoni je jedan od tih.

 

to danas verovatno klasifikuju kao neku mentalnu ujdurmu slabijeg dometa tipa blagi autizam i slicno (pa kad se kroz tu prizmu gleda izgleda sasvim drugacije i razumljivije) no svakako, cinjenica je da se dzoni razgovetno izrazavao i razumeo s okolinom iskljucivo u svojim pesmama. i cim izleti iz tog moda, zabaguje. to je bio slucaj od prvog dana. tad mu se oprastalo jer je proizvodio hitove i bio poznat i slavan (bar u nasim dometima) samo se setimo vremena koje je sam opisivao kad je sa svescicom svojih pesama isao od nemila do nedraga i vazio za najjadnijeg i najdosadnijeg daveza i ludaka u zagrebu. a svescica puna stvari koje smo obozavali a neki ih jos i sad obozavamo. 

 

ja nekako imam osecaj da je dzoni oduvek isti, samo je izgubio nit razumevanja s okolinom no ne neophodno i s univerzumom. cenim da su do toga dovele razne okolnosti koje su sve nas (koga manje, koga vise) izbacile iz koloseka al on nije imao srece/nesrece da se u taj kolosek vrati. posto, kao sto rekoh, uvek je drugacije funkcionisao. 

 

tako da se meni cini da sve ovo sto dzoni sad prica, on siroma' u sve to najiskrenije veruje. i to je njegova licna tragedija a i nasa kolektivna - razlicitosti razumemo samo do odredjenog nivoa a pomoc ne pruzamo. no to je druga tema.... u gadnom vremenu zivimo, jebiga.... 

 

meni bi bilo mnogo draze da je dzoni prezupcio drugacije, da se snasao i bas kao brega i razni napravio ozbiljnu kintu od onog sto je stvarao osamdesetih. i da sad pluta u nekom trposkom moru sve pokazujuci nam srednji prst. jer, ako cemo pravo, zasluzio je vise od vecine. 

 

  • +1 3
Link to comment

lik puno prica, samo nek smanji dozivlja i bice sve ok

ja ono da procitam dva puta ne mogu

neke pesme s fp imam zelju da cujem u nekom sasvim dobrom, izvanrednom filmu o nama, nesto kao neke ekv isto, samo nema ko da ih iskoristi, umrece s nama 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...