Jump to content
IGNORED

Azra, Stulic, Petar Petrovic i tako to


אַף אֶחָד

Recommended Posts

23 hours ago, April said:

Meni je produkcija sa Fazana toliko passé da mu i ovako sirovo bolje leži. Otkriješ kako je to stvarno trebalo da se snimi.

 

meh, -1. meni je ovo gore bzvz.

 

ali brte, ovo sa Leinerom, stvarno nije normalno. jbt sta treba da se desi da covek ovoliko prsne?

ok, razumem da Dzonija jebe to sto svaka shusha pokusava da zaradi za Azri ali sta ga boli q sta pise Padjen, Leiner, Cukic ili Ivackovic?! pa ne mozes se osvrtati za svakim kerom koji na ulici zalaje?

na kraju krajeva, ko njega sprecava da on napise memoare i proda knjigu u milion kopija? 

 

btw, meni je ovo zabavno do jaja ali sa njim nesto ozbiljno nije u redu.

Link to comment
17 minutes ago, Djuro said:

 

meh, -1. meni je ovo gore bzvz.

 

ali brte, ovo sa Leinerom, stvarno nije normalno. jbt sta treba da se desi da covek ovoliko prsne?

ok, razumem da Dzonija jebe to sto svaka shusha pokusava da zaradi za Azri ali sta ga boli q sta pise Padjen, Leiner, Cukic ili Ivackovic?! pa ne mozes se osvrtati za svakim kerom koji na ulici zalaje?

na kraju krajeva, ko njega sprecava da on napise memoare i proda knjigu u milion kopija? 

 

btw, meni je ovo zabavno do jaja ali sa njim nesto ozbiljno nije u redu.

 

To si tek sad shvatio? "Prevodjenje" Ilijade i Odiseje i jos osam tomova ti nije bilo dosta?

 

S druge strane, on je u svom svom ludilu i dalje konzistentan za rispekt. A za rispekt je i sama cinjenica da se odlucio na izolaciju i odrekao ogromnog novca koji bi mogao da zaradi preprodajom stare slave. Meni su mnogo tuzni toliki pokusaji te generacije da cedi suvu drenovinu. Pa eto, taj album koji su Leiner i Hrnjak napravili... Kakvo je to tesko smece od pocetka do kraja. U ovim krs snimcima sto Dzoni kazi po yt, ima vise muzike, duha i energije nego na tom uratku. Ili ovo Sacherovo mucenje od prosle godine.

 

 

Inace, procitao sam odlomke Leinerove knjige. Nevezano za Dzonijevu reakciju, ovaj je opasno prsao.

Edited by chandra
Link to comment
On 25.6.2020. at 16:52, chandra said:

 

To si tek sad shvatio? "Prevodjenje" Ilijade i Odiseje i jos osam tomova ti nije bilo dosta?

 

S druge strane, on je u svom svom ludilu i dalje konzistentan za rispekt. A za rispekt je i sama cinjenica da se odlucio na izolaciju i odrekao ogromnog novca koji bi mogao da zaradi preprodajom stare slave. Meni su mnogo tuzni toliki pokusaji te generacije da cedi suvu drenovinu. Pa eto, taj album koji su Leiner i Hrnjak napravili... Kakvo je to tesko smece od pocetka do kraja. U ovim krs snimcima sto Dzoni kazi po yt, ima vise muzike, duha i energije nego na tom uratku. Ili ovo Sacherovo mucenje od prosle godine.

 

 

Inace, procitao sam odlomke Leinerove knjige. Nevezano za Dzonijevu reakciju, ovaj je opasno prsao.

 

Ma sve si u pravu. Ali ne pisem ja o tome, vec o necemu drugom:

Ako si vec tol'ki kralj dzungle, kao sto si bio (ili jesi jos uvek), onda se ponasaj kao lav a ne kao majmun.

 

 

Link to comment
 
Ja bih mirne duše dodao i "Idi za svojom sudbinom" i "Nebo iznad Trnskog". Meni taj album ima dve blago slabije pesme, "Plavi golub" i "Nemir i strast", koje opet nisu slabe već su samo malo ispod ostalih. Mada teško je reći koliko je toga samo sentiment iz mladosti.
 
 
Au, kakav vodopad reči o Lajneru...
Iz te faze mi je najbolji Fleš.

Neke poderane ulice, bljesak mokrih tračnica

Užasno me podseća na povratak sa prvog Egzita.

Sent from fav toy

Link to comment
1 hour ago, April said:

Iz te faze mi je najbolji Fleš.

Neke poderane ulice, bljesak mokrih tračnica

Užasno me podseća na povratak sa prvog Egzita.

Sent from fav toy
 

 

Joj i mene je Fleš najviše puta pogodio, kažem, sa Džonijem sam u čudnom odnosu, kako koja faza, tako mi određeni albumi i pjesme gode, ali Fleš je i muzički i pjesnički vrhunska stvar, u svakom pogledu. Čak i u ovoj produkcijskoj verziji.

Link to comment

Ovo sto je napisao za Lainera su gluposti. Znaci ja ne mislim da je Dzoni zbog toga lud, mislim da je glup. 

 

Vrhunac Azre je 'Ravno do dna'. Azra, a ni Dzoni, nikada pre ni posle toga nije bila bolja. Ono sto cujemo na tom albumu je 'bend' u najboljem smislu te reci. Lainer na tom albumu spaja po 5 pesama za redom. Lupa na prosecno 200 bpm-ova po dvadeset minuta bez prestanka da nijednom ne pogresi. Ko od sale menja ritmicke osnove i tempa. Kompetentnost sa kojom drzi te sjajne pesme u vazduhu je neverovatna. Po meni je to skolski primer za znacaj koji bubnjar ima u bendu.

 

Ne moram da procitam Lainerovu knjigu, dovoljno je da preslusam Ravno do dna pa da znam da Dzoni kenja ko po obicaju.

Edited by Minimoog
  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, April said:

Iz te faze mi je najbolji Fleš.

Neke poderane ulice, bljesak mokrih tračnica

Užasno me podseća na povratak sa prvog Egzita.

Sent from fav toy
 

 

Ah, Fleš..ni živ, ni mrtav ni pomorac..definitivno stvar sa tih albuma, koja najviše podseća na pločnike.

 

14 hours ago, Minimoog said:

Ovo sto je napisao za Lainera su gluposti. Znaci ja ne mislim da je Dzoni zbog toga lud, mislim da je glup. 

 

Nisam pročitao šta je napisao o Lajneru, slabo pratim šta izjavljuje, ne želim da kvarim tu sliku i mesto koje ima..samo, ako sam za bilo koga ikada siguran da nije glup, onda je to on :)

Link to comment

Covek nije isto sto i njegovo delo. Obicno, kada gledas u delo, ocekujes neku "greater than life" figuru, uzor, sta li... A ono, na kraju ispadne obicna budaletina ili nesto jos gore.

Edited by Minimoog
Link to comment
2 hours ago, Minimoog said:

Covek nije isto sto i njegovo delo. Obicno, kada gledas u delo, ocekujes neku "greater than life" figuru, uzor, sta li... A ono, na kraju ispadne obicna budaletina ili nesto jos gore.

+1

 

Link to comment
5 hours ago, Minimoog said:

Covek nije isto sto i njegovo delo. Obicno, kada gledas u delo, ocekujes neku "greater than life" figuru, uzor, sta li... A ono, na kraju ispadne obicna budaletina ili nesto jos gore.

 

Ivo ti je vec odgovorio za Dzonijevu pamet. A za svoja izneverena ocekivanja mozda bolje njih da krivis nego Stulica. Dzoniju svasta moze da se spocitava, ali pamet i integritet ne mogu. A to je, dovoljno za uzor, pa cak i u mnogo boljim vremenima.

 

Leiner i ekipa imaju tu nesrecu da Dzoni nije umro tamo 90 i neke. Krcmili bi ga kako bi stigli.

 

 

  • +1 1
Link to comment

uzeo sam sad da preslusam fazane... ja sam bas neobjektivni nostalgicar i mogu da izignorisem produkciju, ili da je nekako kontekstualizujem....  ali kako preziveti kad krene solaza u my dear... pa onda (vokalno) zavijanje na sledecoj.... stvarno nije lako izgurati do kraja u cugu, mada ima tih dirljivih ekskurzijskih trenutaka.

 

krivo srastanje je mozda lakse preslusati, ali je nepotrebnije. 

 

izmedju krajnosti je smislenija i bolja ploca od obe.

 

pa i ti precenjeni filigranski plocnici su bolji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...