Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

to sa prosekom je kao onaj vic:neko jede kupus,neko jede meso-u proseku sarma

samo sto je meso skuplje pa se pokazuje vise na proseku a ustvari je mnoogo vise onih sto jedu samo kupus

Edited by ivy
Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja ovaj posao koji sada radim, ne mogu da radim "od kuće" tako da sa te strane nemam mnogo izbora.

Ali moja sestra od strica koja vodi knjige privatnicima je prvo radila od kuće, a posle kako je padala cena iznajmljivanja poslovnog prostora u kraju, zakupila kanc.

I kaže da je ovo drugo neuporedivo bolje i "zdravije". Prosto ima granicu posao-kuća.

To čak kod nje otišlo dotle da mi se dešavalo da uveče treba nešto da uzmem od nje, i ona kaže: Ajd dođi biću u kancu.

Ja kao: Pa čuli smo se došla si kući...

Ona: Rešila sam da ništa,ali baš ništa ne radim kući od ovog posla...

 

....shit has hit the fan...

 

Ja tvoju sestru potpuno podržavam i potpuno razumem. Ja sam takođe odlučio da ne nosim ništa od posla kući, osim ako baš nemam drugog izbora, i radije ću i vikendom da dođem u kancelariju, iako mi je na drugom kraju grada, nego da prčkam po svom kućnom kompjuteru. Mrskije mi je da od kuće napišem pet rečenica, nego u ofisu pet strana, i uopšte mi je radni elan kod kućnog rada na niskim granama. To doduše ima svoju cenu, pa ima dana kada ostajem na poslu do 10 uveče, kao sinoć, ali i to je bolje nego da izađem u 7, pa onda nešto mrljam kući dok me deca vuku da se igramo, a na TV-u ide neki sport ili film.

 

E sada, u mojoj struci je imanje kancelarije obavezno, ako hoćeš da deluješ iole ozbiljno i poslovno. Pad advokature mog oca je počeo upravo onda kada je odlučio da mu je kancelarija nepotreban vremenski i finansijski trošak, i počeo da prima klijente kući - nema ozbiljnog posla dok se u prostoriji pored krčka sarma, a klijent koristi tvoj privatni WC.

Link to comment

Zajebi tu pricu. Ko je jednom naucio da moze sam da odlucuje o svom slobodnom vremenu - tesko se vraca na bacanje sati u prevozu.

 

++

Ja sam godinama radila od kuce a onda se preselila i sada putujem 40tak minuta kolima na posao (po smeru). Tezak udarac, i sad je to jedino prihvatljivo jer momak vozi a ja uglavnom spavam ili citam i retko kad sam ja vozac na toj ruti. Idem cak i cesce nego nekad na plivanje/bajs posle posla, ali sam i pored toga generalno umornija. Takodje, odrmzavanje auta ujutru na minusu uopste nije zabavno, ajde barem su leta hladnija nego u Beogradu.

Srecom, i dalje povremeno vidim sa sefom da radim od kuce i to mi jako prija, i kada god imam priliku (jednom-dvaput mesecno sigurno), iskoristim je. Iako mi je iskreno udobnije i lepse za posao u kancelariji, i lakse/brze se odrade neke stvari, nego preko telefona.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Pa ajde, pošto sam ja započeo ovo sa putovanjjima, da kažem još koju...

 

Firma za koju radim dugo nije imala kancelariju, svi smo radili ili kod klijenta ili kući... Ja još tako radim, iz tehničkih razloga, jer živim u drugom gradu, ali ostali idu u kanc svaki dan...

 

Ono što smo svi primetili je da nije rad od kuće za svakog, niti svako reaguje isto na to, što se vidi i ovde... :) Od kad idu u kancelariju, mnogi su postali produktivniji...

 

Ja, opet, tačno bi se ubio da kad ne moram kod klijenta, da moram u kanc, umesto u susednu sobu u trenerici ili pižami... Drugo, ja sam se navikao da radim kad mi prija, pa se desi da radim od 8 uveče do 4 ujtru, pa sutradan ladim ili opet radim, pa odmaram kad mi se ne radi... Ali, opet kažem, nije to za svakoga...

Link to comment

@ frank, aram, ayatollah 

stoji to sto vi pisete, ali i dalje smatram da je u vecini situacija, odnosno kod vecine ljudi ipak u pitanju organizacija

odnosno da se u vecini slucajeva problemi daju vremenom prevazici ako covek napravi jasnu podelu posao-ostalo

pretpostavljam da je kljuc u odnosu na prazan hod (ako se javlja u toku radnog vremena), ako se prema njemu odnosi kao na poslu, onda i posao od kuce moze funkcionisati, ako se sa druge strane svaki put u takvim situacijama okrenemo nekim drugim stvarima i onda iznova i znova "zapocinjemo" radni dan, ideja rada od kuce pada u vodu

 

radni uslovi za vreme rada se podrazumevaju. ako istovremeno dok radimo kuvamo rucak, pazimo klince, zabavljamo partnerku/partnera i bacimo oko na utakmicu, onda nije ni za ocekivati da radni ucinak bude isti 

 

ja kao glavne prednosti rada od kuce uzimam to sto se na posao ne putuje i cinjenicu da sami kreiramo atmosferu u radnom prostoru, koja ukljucuje od enterijera prostora, preko oblacenja do iskljucivanja odredjenih spoljnih faktora koji mogu negativno uticati na rad (ne moraju nuzno biti negativni, ali kod mene npr od uvek vazi sta god radio, da su mi mnogo bolji rezultati ako sam okruzen sa sto manje ljudi)

 

ali ne i to da ja radno vreme krajnje fleksibilno (cak i ako u teoriji jeste), ideju da za vreme radnog vremena mogu da se prebacim na druge obaveze ili bilo sta slicno tome

 

 

dakle, pre svega treba znati sta su ocekivane prednosti rada od kuce, a zatim se shodno njima organizovati i mislim da kod vecine moze da funkcionise i da zaista donosi pretpostavljene prednosti

Link to comment

@ frank, aram, ayatollah 

stoji to sto vi pisete, ali i dalje smatram da je u vecini situacija, odnosno kod vecine ljudi ipak u pitanju organizacija

...

 

rekao bih da je u pitanju prvobitno karakter, pa tek onda organizacija

možda da su nam kao mladuncima više čitali vebra

Link to comment

Uf, ja sam imao baš različite faze... od pet minuta peške do posla u malom gradu, preko relacije GSP 16-com od Pohorske do Doma omladine, do svakodnevnog putovanja busom NS-BG. Izdržalo se nešto preko godine... Sad sam opet na 13 minuta peške, i ne bi to mijenjo, nema tije para.

 

Bus koštao cca 3h dnevno minimum (dodati vreme za do stanice, pa dodatni gradski u BG). Ali, baš puno ljudi putuje NS-BG. Naučio sam ko u vojsci, čim sednem - zaspo :D

Link to comment

Cale je tako, dok nije otisao u penziju, svakodnevno putovao do Panceva. Kaze - jednog dana odem kolima, a vratim se vozom, a drugog dana dodjem vozom, a vratim se kolima. Njegova varijacija vase teme je da nikad ne bi menjao mogucnost hrkanja u vozu za udobnost sopstvenog vozila ^_^

 

A tko se nije ujutro i navecer vozio 50-icom, taj ne zna sta je muka.

Link to comment

uff 50ica

ja sam se svega par puta vozio njome i to mislim da nije bio spic, ali i dalje imam fobiju od te linije

ako nisu nesto menjali, ubedljivo najgora linija "u gradu"

prvi put sam usao u nju sa pocetne do krajnje, sa namerom da "presecem" i brze stignem nego da idem kroz centar

umesto toga imam osecaj da sam putovao satima i obisao ceo grad sva prigradska naselja

Link to comment

1. posao ns. 25min busom door to door. onako, ništa strašno, plus često u busu sretao drugara, pa i to bilo ok.

2. posao nbg. prva gajba bila udaljena 45minuta door to door. najveći problem je bilo doći kući posle posla i vratiti se nazad u grad. socijalni život mi spao na cimere-zemare i njihovu ekipu. u busu do posla čitao, ali samo kada uhvatim mesto u busu, što nije bilo previše često. posle 6 meseci shvatio da moram u centar. druga gajba bila u centru. idealno. 10 minuta door to door za posao. u gradu sam kad izađem iz stana. sve bilo super. onda došla treća gajba. nbg, par stanica od centra, 10minuta door to door za posao. veoma dobro-odlično.

3. posao nbg. malo dalje bio. 15minuta kolima. počelo da se oseća više davanja na benzin, ali podnošljivo.

4. posao nbg. gajba na 5minuta peške.

 

dakle, odlučio sam se na kratko vreme u transportu.

Edited by Ravanelli
Link to comment

ofis blizu stana je priceless. cesto luksuz u velikim gradovima, ali vredi svake pare.

 

ja sam u pekingu otvorio kancelariju u kraju gde zivim, tako da sam na 10 minuta od vrata do vrata. u moskvi sam imao period sa gubljenjem po dva i po sata dnevno na putovanje, sto je tamo normalno. dok sam radio u manjoj firmi uspeo sam da ih prebacim u ofis u mojoj ulici, a kao garanciju da se dalje nece micati, u istoj ulici sam i vlasniku firme nasao dobar stan  :D

 

radim uglavnom iz kancelarije, ali cesto udjem u korespondenciju i od kuce, sa sastanaka, pise se tokom poslovnih putovanja, sa odmora. bolje tako da ne kocim tamo gde se pitam, pogotovo sto mnoge zadatke samo treba da prosledim sa kratkim komentarima izvrsiocima.

 

broj mejlova je toliki da cesto ne stizem odgovoriti na sve tokom radne nedelje, zato moram povremeno i za vikend do ofisa na 3-4 sata.

 

moje kolege uglavnom veruju u uspeh nase velike kineske avanture i prebacili su se sa stanovima u kraj gde je ofis. samo jedan lenji pametnjakovic je iz naseg kraja morao da ode u predgradje zbog smanjenja plate  :D

 

edit: e da, najvaznije pravilo, posle druge, eventualno trece casice zatvaram ducan, ako zovu ne javljam se. opasna rabota

Edited by banecare1
Link to comment

 

ae kase već tema zove ovako - šta je prosečna zarada u kini, a da ti bude relaksiran život s porodicom?

 

ed: dakako, mislim u većim gradovima

Edited by boshoku
Link to comment

ae kase već tema zove ovako - šta je prosečna zarada u kini, a da ti bude relaksiran život s porodicom?

 

peking i sangaj za strance ulkjucujuci troskove iznajmljivanje stana, skole - treba minimum 5000 eur mesecno. mnogi bi napisali vecu sumu, manju sigurno ne. ja kotam da se za ove pare ipak moze ziveti normalno. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...