Jump to content
IGNORED

Kolike su plate u Bg?


Miki_belavista

Recommended Posts

work hard, party hard. naravno da radim vise nego sto ne radim, malo je dosadna obrnuta proporcija. 

A sta bi sa drugovima Markesa i Borhesa, 8 sati rada, 8 sati snova i 8 sati slobodnog vremena?

Link to comment
  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    31

  • boshoku

    23

  • Bujodrag

    14

  • Ravanelli

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo za predavanje engleskog u Kini, po pravilu tebi skola placa smestaj i taj smestaj ti je negde blize poslu. Tako da ti je glavni trosak pokriven plus nemas ni troskove transporta. Hrana je ionako povoljna. Tako da im se isplati i da rade za 1000-1500 eura.

Tacno je sto kaze jmsuk da vecina nasih ne radi u Pekingu i Sangaju vec po provincijama gde su reklamirani kao native, a nisu native.

 

E sad, malo je drugacija prica ako si native i imas iskustvo i/ili kvalifikacije u obrazovanju. Onda mozes da radis po skolama u koje jaran salje decu za 20 hiljada evra i tu mozes kao predavac velike pare da uzmes. U rangu tih 5000 eura ili cak i vise. Native speaker sa BA ili jos bolje MA u nekoj oblasti poput engleskog, matematike, fizike i par godina iskustva predavanja kod kuce bi trebalo da moze da namakne ako ne odmah 5000 onda kroz koju godinicu.

 

kada napisem u koje skole i za koje novce moja deca idu, to mozes to da koristis u svojim kvotovima. 

Link to comment

A sta bi sa drugovima Markesa i Borhesa, 8 sati rada, 8 sati snova i 8 sati slobodnog vremena?

ima ljudi koji hoce nesto da naprave u zivotu, a nisu genijalci, e takvi moraju da rade. kontas

Link to comment

ne mogu. mislim da oni uzimaju cca 2000 mesecno, ali vecina je bez dece i iznajmljuju sobu. skola je papreno skupa, srednja cena za jedno dete u stranoj skoli je preko 20,000 eur. stan za porodicu na pristojnoj lokaciji nema ispod 1500-2000 da nije rupa. te dve stavke i lecenje ubijaju ovde. mnogi stranci su otisli iz kine jer ne mogu da izdrze troskove. poslovno je ista prica. 

Evo ovde, kaze srednja cena za jedno dete u stranoj skoli 20k eura. Zato sam se i pozvao na brojku.

Link to comment

nisam napisao koliko placam skolarinu deci, napisao sam koliko kosta strana skola u pekingu.

 

Cost of schooling in China

 

Expats who relocate with children will find the costs attached to international schools in China can be astronomical. An average year for a primary school child will cost about 125,000 RMB, and this increases as the child ages. It's best for expats to try and negotiate an education allowance into their contract.

 
 
za preciscivace vazduha mozes i sam pogledati, nisam se bavio analizom trzista. moji u ofisu su kupili za kancelariju i ja trazio +2 komada za doma. mislim da su bili 150-200 dolara sa filterima. mnogi stranci kupuju blue air marku koja je papreno skupa. 
Edited by banecare1
Link to comment

Nesto? Milion? Cega?

 

svakom svoje. ja npr. znam sta je moj otac uradio tokom karijere i ponosim se na njega. nema veze sa parama. nisam gadljiv na pare niti je problem zaraditi ih ako imas znanje, reputaciju, kontakte i motiv da radis. 

 

 

Reci mi kako podnosis zagadjenje? 

 

lose kao svi lokalci i stranci. 

 

malo vise smo skrenuli sa teme. imas onu svoju temu, bolje tamo pisi. ja ne vidim o cemu bi dalje pisao ovde, nema smisla trolovati vise. pozdrav

Link to comment

:isuse:

 

Glup sam, nisam ni skontao sliku.

 

It's OK :D

 

 

 

nisam napisao koliko placam skolarinu deci, napisao sam koliko kosta strana skola u pekingu.

 

A ako se ostaje duže, zar nije opcija i pohađanje kineske škole? ili bolje ne, jer bi dete odudaralo?

Link to comment

 

A ako se ostaje duže, zar nije opcija i pohađanje kineske škole? ili bolje ne, jer bi dete odudaralo?

 

sa vremenom bi sve manje odudaralo od sredine, to je problematicno zbog velike kulturoloske razlike. imaju kineske skole gde ide dosta stranaca i deo programa je na engleskom. takve skole su jeftinije od zapadnih. decu daju u obicne kineske skole ako se bas nema drugih opcija. ista prica je sa vrticima. 

Link to comment

sa vremenom bi sve manje odudaralo od sredine, to je problematicno zbog velike kulturoloske razlike. imaju kineske skole gde ide dosta stranaca i deo programa je na engleskom. takve skole su jeftinije od zapadnih. decu daju u obicne kineske skole ako se bas nema drugih opcija. ista prica je sa vrticima. 

 

Kapiram. Lično mi se čini, na osnovu poznanstva sa nekoliko Kineza, da imaju dosta sličnosti sa nama u Srbiji, tako da meni ne deluje toliko veliko ta kulturološka razlika, ali to mogu biti i neki Kinezi izuzeci. I iz Srbije nas ima raznih.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...