Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

4 hours ago, braca said:

Poredjenje sa Vijetnamom je jedino zbog perspektive i približnog broja mrtvih, pre neki dan su bili blizu, sad već corona vodi... i vremenskog perioda, 20 godina naspram par meseci.

Nisam ja to izmislio, dosta američkih novina je povuklo paralelu.

 

Americke novine prave glupe paralele. Pre tri nedelje ili tako nekako je bio landmark kada je u NYC umrlo vise ljudi nego od Osame bin Ladena  11. septembra.

Link to comment
 
Americke novine prave glupe paralele. Pre tri nedelje ili tako nekako je bio landmark kada je u NYC umrlo vise ljudi nego od Osame bin Ladena  11. septembra.
nisu jedini, u Italiji je neki šef Covid grupe za Lombardiju izjavio da je u Milanu preminulo više ljudi nego od savezničkog bombardovanja u 2. svetskom ratu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, mlatko said:

nisu jedini, u Italiji je neki šef Covid grupe za Lombardiju izjavio da je u Milanu preminulo više ljudi nego od savezničkog bombardovanja u 2. svetskom ratu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Eh da je samo to. Ovde jos nisu rascistili da li su pobedili ili izgubili WW2 I ko su saveznici. Pre neki dan bejase dan pobede.

Link to comment
Eh da je samo to. Ovde jos nisu rascistili da li su pobedili ili izgubili WW2 I ko su saveznici. Pre neki dan bejase dan pobede.

Pa to, sve su to ciljana usiljena poređenja za zdravlje širih narodnih (gri)masa.

 

Nije ni čudo da će pristup fondovima MES-a da povuče za sobom i nepopularne mere kao pojačan nadzor kad uz toliko budala u politici još puštaju najveće mafijaše iz zatvora, možda se nadaju da će se zaraze i pocrkaju brže, možda iz sujeverja da im pipnemo muda jebo im ja mater.

 

Otvori regije, zatvori (ne/postojeće provincije), otvori opštine, zatvori distrikte... nemoguće je već nešto normalno uraditi u ovakvoj državi. Sad je Kalabrija kriva što želi da živi i zatvori granice a otvori restorane i barove? Ma pusti ih, imaju generalni ukaz i rade kao što mogu i moraju a posle će se polagati računi. Šakali su oko nas a još malo pa će samo oni i preživeti ovu [emoji2400]evoluciju mržnje.

 

U ponedeljak se slobodoumno vraćamo u Fazu 0, imamo guvernera Colao-a koji će iz Londona da administrira Italijom. Koji apsurd, uloge su se promenile posle 1600 godina...

 

kakva je situacija kod tebe?

 

Kad smo kod dana pobede imam osećaj kao da je april bio jedna godina u malom, imali smo Božić/Paskvu početkom meseca, 25 opet Natale i evo danas opet Prvi. Srećno bilo!

 

[emoji38]

 

 

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

 

 

 

Link to comment

mislim da ce najvise crnaca ikada glasati za trampa u odnosu na prethodne predsednike. bude se braca, samo napred! 

 

ne znam da li neko od vas amera prati pcelice diamond and silk, sjajan intervju su imale danas sa vernon jones (demokrata)

Edited by mustang
Link to comment

btw silk i diamonds su ti sutnuti i sa fox newsa zbog budalastina.

nepogresivo biras najgluplje izvore informacija i onda siris okolo.

 

Link to comment
On 30.4.2020. at 22:26, Tsai said:

sto ne menja cinjenicu da je za milion zarazenih i 60 hiljada mrtvih najodgovornija uzasna i maltene nikakva reakcija trenutne administracije, ako ostavimo sva poredjenja na stranu.

 

CDC procenjuje da je tokom epidemije H1N1 za 12 meseci u SAD bilo zaraženo između 40 i 90 miliona ljudi (oni cene 68). Treba da prođe još vremena da bi to moglo da se poredi sa Covid-19 i to će biti mnogo smislenije poređenje od onog sa Vijetnamom ili 9/11. Uz to smo, ako se ne varam, pre par strana apsolvirali da su po ustavu guverneri glavni šerifi u državama i da nevezano za to koliko federalna administracija svojim kretenizmom može da im oteža život i koliko im gustina naseljenosti ne ide u prilog, na njima i samo na njima ostaje veliki deo odgovornosti za to u kojoj meri će virus da ih pogodi.

Link to comment

Poredjenje sa Vijetnamom je na mestu jer su poredili broj mrtvih necega sto je moglo da se izbegne u toj meri. Nesto sto je direktna posledica fejla zlocinackih administracija tada i sada. Niko nije poredio rat i pandemiju per se.

Drugo, US administracija je bila u idealnoj situaciji da reaguje na vreme - imali su najvise vremena, najvise para, najbolje naucne centre, najveci broj strucnjaka, najvise informacija i daleko najvise moci da koordinisu kako globalnie tako i federalne mere sa drzavama. Za tako nesto je potreban lidersip kao i u svakoj krizi - eto, Nemacka kao primer, isto federacija, velika zemlja, pogodjena jos pre US i broj mrtvih na milion stanovnika je neuporediv. 
EU zaista nema prave federalne ingerencije i jos uvek je slaba organizacija ali Tramp sa druge strane ima na raspolaganju najjacu organizaciju na svetu ali ne vredi. Dzonson, Bolsonaro i ostali populisti su dodatni primeri kako su ljudi glasali za smrt. Nije prvi put.

Link to comment
9 hours ago, precog said:

btw silk i diamonds su ti sutnuti i sa fox newsa zbog budalastina.

nepogresivo biras najgluplje izvore informacija i onda siris okolo.

 

 

 pogledaj video pa mi kazi sta je glupost ovde

 

 

Link to comment

:D

Quote

Silk, meanwhile, baseless asserted that the disease was “man-made” and “engineered,” wondering aloud if there was a “little deep-state action going on behind the scenes.” She also questioned whether the World Health Organization had a “switch” to “turn this virus on and off?”

ljudi koji se primaju na ovakva sranja nemaju razvijeno kriticko misljenje. nerazvijeno kriticko misljenje je posledica nedostatka formalnog obrazovanja ili slabijeg kognitivnog aparata, a cesto je kombinacija oba. naravno, iskljucujem ljude koji imaju problem sa mentalnim zdravljem.

Link to comment
59 minutes ago, precog said:

:D

ljudi koji se primaju na ovakva sranja nemaju razvijeno kriticko misljenje. nerazvijeno kriticko misljenje je posledica nedostatka formalnog obrazovanja ili slabijeg kognitivnog aparata, a cesto je kombinacija oba. naravno, iskljucujem ljude koji imaju problem sa mentalnim zdravljem.

 

pa dobro da li ja pricam sa idiotom ili coravim?!

 

molim te, pogledaj intervju. pusti sad fox news i ne spinuj razgovor na drugu stranu

 

ovaj intervju je jedan od najkvalitetnijih koje sam gledala u skorije vreme 

 

 

——-

tviter blokirao candace owens...ccccc

Edited by mustang
Link to comment
45 minutes ago, mustang said:

 

pa dobro da li ja pricam sa idiotom ili coravim?!

 

molim te, pogledaj intervju. pusti sad fox news i ne spinuj razgovor na drugu stranu

 

ovaj intervju je jedan od najkvalitetnijih koje sam gledala u skorije vreme 

 

 

——-

tviter blokirao candace owens...ccccc

sad ti meni tvrdis da su dva poluretarda napravila intervju koji ce svima da otvori oci i naprasno ce da glasaju za trampa, zastitnika malog coveka i afroamerikanaca? kao demokrate su picke koje vise vole latinose od afroamera, ubacuju ih kroz imigraciju u zemlju da bi napakostili crnoj populaciji, dok ih tramp voli, posto suzbija imigraciju.

a u ostalim emisijama pricaju o programiranom virusu, deep stateu, WHO koji ukljucuje i iskljucuje virus po volji i slicno - toliko budalastina po jedinici vremena da ih je i fox sutnuo.

 

kao sto sam naveo gore, mislim da ti nemas razvijeno kriticko misljenje, a ponudio sam i najverovatnije razloge. ljudi koji nemaju razvijeno kriticko misljenje se pecaju na teorije zavere, populizam i slicno. dublja analiza zahteva mentalni napor i neku osnovu izgradjenu, najcesce, formalnim obrazovanjem. lakse je verovati u reptile koji kontrolisu svet, nego uloziti trud u razumevanje danasnjeg sveta, uzroka i posledica, istorije i slicno. 

 

 

Link to comment

u prevodu i dalje nisi gledao intervju :isuse:

 

 

 

srecom te si totalno  nebitan :laugh:

Edited by mustang
Link to comment
×
×
  • Create New...