Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

4 minutes ago, mustang said:

i onda pozove glavnog u nac. gardi predsednik amerike i pita rodjo dje su maske i respiratori i ti neces da mu kao odgovoris?

 

how do we call president of the US?

za to bi narandžasta svinja morala malo da se pomuči. na sreću ili na žalost (kako se uzme), svinja je i glup i lenj. on bi da ga se tretira k'o da je vođa nacije, ali ne bi da radi bilo šta.

Link to comment
1 hour ago, braca said:

"Commander in Chief" je zbog svoje gluposti izgubio više američkih života za par meseci nego što je poginulo vojnika za 20 godina rata u Vijetnamu. And counting...

 

Ti bi trebalo da budeš nervozna.

 

 

Nemoj preterivati.. Ne mogu se Trampu pripisati sve ove žrtve sigurno.. 

Link to comment
2 minutes ago, braca said:

Ok, ali ko zna šta bi bilo da je bio neko kompetentan u tom trenutku na njegovom mestu ?  Na primer, neko ko ume da pročita više stranica pisanog teksta bez slika?  

 

Mislim da je jasno da Tramp snosi deo krivice i da su zakasnili za lockdownom. Bar tako deluje za sad, ko zna šta nas očekuje u budućnosti i kako će se gledati na ovaj virus za nekih 5 godina recimo u smislu toga da se ovo otvaranje sada možda obije o glavu svima. A sa druge strane imamo i Italijane i Francuze, Špance, Belgijance, Holanđane, svi fejlovali uslovno rečeno, a ne vode ih baš Trampovi.. Ali i ovo poređenje sa vijetnamskim ratom mi je više ko neki talking point koji veze nema, zašto bi iko poredio ove dve stvari, ne znam.. 

Link to comment

Poredjenje sa Vijetnamom je jedino zbog perspektive i približnog broja mrtvih, pre neki dan su bili blizu, sad već corona vodi... i vremenskog perioda, 20 godina naspram par meseci.

Nisam ja to izmislio, dosta američkih novina je povuklo paralelu.

Edited by braca
Link to comment
Just now, braca said:

 

Nisam ja to izmislio, dosta američkih novina je povuklo paralelu.

 

Exactly my point. Nisam ni mislio na tebe, čuo sam na gomili mesta u MSM

Link to comment

Ma jeste neuporedivo, možemo sad da uzmemo da poredimo broj Amerikanaca koji godišnje umre samo zato što su nisu pokriveni zdravstvenim osiguranjem sa recimo brojem žrtava 9/11. I kako američke administracije decenijama reaguju na jedno a kako na drugo. 

Link to comment

sto ne menja cinjenicu da je za milion zarazenih i 60 hiljada mrtvih najodgovornija uzasna i maltene nikakva reakcija trenutne administracije, ako ostavimo sva poredjenja na stranu.

Link to comment

al evo da spinujem... kako objasniti da najveci gubitnici sa najvise smrtnosti su stejtovi sa demokratama na celu? 

 

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
×
×
  • Create New...