Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

jao, zaboravio sam najveću bignothinburgerčinu :o

 

bPw3ILW.giftenor.gif

 

 

(Ali ja ću Trumpovu propast računat u pozitivu samo ako sa sobom u hellhole povuče i bandu svinja, tzv. GOP 20090916_fingers_crossed_2743.jpg)

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ja mislim da je to najodvratnija skupina govnara koja se ikad skupila na jednom mjestu i stvarno sam mislio da su od 2008. na putu bez povratka, da bez nekog velikog mejkovera nema šanse da prežive, a bubašvabe ne da su preživjele, već su u nikad boljem stanju. Tako da se ne bih nadao nešto previše, iako bih se radovao da odu u kurac nepovratno.

Link to comment

Zasto, o, zasto NYT, Hilari i ostali liberali (ne levicari) ne zaborave na gubitnicku "Rusi" strategiju i udare samo na ovu temu?

 

Kako da se fokusiraju na healthcare kad tu nemaju šta da ponude? Ako ih se pita za ACA zalažu se za junačku & uzaludnu odbranu, ali ako im se predloži neka varijanta državnog zdravstva (npr. one medicinske sestre koje kampanjuju™ za Single Payer) tipičan odgovor je "neeeee socijalizam staljinizam gulazi, speaking of, jeste li već čuli da je Rusija dovela Trampa na vlast?"

 

U Kaliforniji je nedavno podnet predlog zakona na tu temu ali ga je revnosno blokirao dežurni demokrata jer, kao, ne bi mogla peta ekonomija na svetu da to finansijski izgura. 

 

Sa druge strane 1 Cory Booker, rekorder po Big Pharma donacijama, nedavno je "put a pause on receiving contributions from pharma companies because it arouses so much criticism". Znači nije se obavezao da ubuduće neće biti potkupljen (kao neki), nego samo ističe da trenutno ne prima mito pošto su ga birači masovno pljuvali kad je minirao neki neobavezujući bill kojim bi se načelno dozvolio uvoz lekova iz Kanade.

Link to comment

Pa kad se prica o single payer sistemu odmah se spominju troskovi koooo ce to da plati, ali zato Brajan Vilijams recituje tomahavcima. To je taj free press koji spominje ona australijska budala gore.

 

Mislim Trampu se secira svaki jebeni potez na cnn i msnbc, od rukovanja na dalje a kad si bombardovali siriju onda nikom nista tako je ko sto pentagon kaze.

Edited by theanswer
Link to comment

Kako da se fokusiraju na healthcare kad tu nemaju šta da ponude? Ako ih se pita za ACA zalažu se za junačku & uzaludnu odbranu, ali ako im se predloži neka varijanta državnog zdravstva (npr. one medicinske sestre koje kampanjuju™ za Single Payer) tipičan odgovor je "neeeee socijalizam staljinizam gulazi, speaking of, jeste li već čuli da je Rusija dovela Trampa na vlast?"

 

U Kaliforniji je nedavno podnet predlog zakona na tu temu ali ga je revnosno blokirao dežurni demokrata jer, kao, ne bi mogla peta ekonomija na svetu da to finansijski izgura.

 

Sa druge strane 1 Cory Booker, rekorder po Big Pharma donacijama, nedavno je "put a pause on receiving contributions from pharma companies because it arouses so much criticism". Znači nije se obavezao da ubuduće neće biti potkupljen (kao neki), nego samo ističe da trenutno ne prima mito pošto su ga birači masovno pljuvali kad je minirao neki neobavezujući bill kojim bi se načelno dozvolio uvoz lekova iz Kanade.

Ta tvoja poseravanja uvijek conveniently apstrahiraju da bi bila potrebna north-korea-grade propagandna mašina da iz Joea istrgne princip "zašto bih ja plaćao skupo zdravstveno kad sam zdrav". Bio je neki referendum o single payeru, agitirao je i St. Bernie of Vermont, kako je to ono prošlo? :)

Kao što vidiš po mustangu, druga strana je puno bolje posložila mašinu za pranje mozga, jes da na površinu iznese i maligne izrasline tipa Trump, ali radi poso (čitaj Gorsuch i Mnuchin)

Link to comment

Ne verujem u tu priču.

 

U Njujorku je state-wide single-payer prošao sa 2/3 u Assembly-ju, 2015,2016,2017 samo da bi ga oborili u Senatu.

 

Ima gomila tih inicijativa u najrazličitijim državama, što građanskih inicijativa što predloga zakona.

Propast single-payera u Vermontu nije uopšte toliko značajan.

 

Prosto dolazi novo vreme, milenijalci i novi naraštaji su većinom za, i ostaće većinom za single-payer čak i kada dođu u zrelo doba.

Link to comment

Da, ali zasada najviše na izbore izlaze hillbillies & fosili, & they break 70% trumptard i onda su senatori Cruz i Rand, Gorsuch je Justice a Mnuchin sec treas.

Link to comment

Da se vratim na moju diskusiju sa Petovicem.

 

Rodjo, Erasere, zasto tercirate corporate media u potpuno efemernoj slepoj politickoj ulici kakve su faca merkel, rukovanje, Ivanka i Rusi?

Zasto namecete teme koje upravo Trampu odgovaraju?

 

Mislim, sto se tice Paris climate deal, djene-djene, to je meni uvek delovalo kao UN milenium goals, jedna neoperativna deklaracija koja nicemu ne sluzi.

 

Ali, zamena Obamacare-a je ozbiljna tema. Evo ja prvi u tom noise-u od para-politickih tema nisam sagledao detalje predloga. Ovako, na prvu loptu izgleda kao da ce se ukinuti pozitivni delovia Obamacare-a u vezi obaveze osiguranja a zadrzati oni losi - nedostatak konnkurencije i monopol osiguravajucih kuca.

 

Zasto, o, zasto NYT, Hilari i ostali liberali (ne levicari) ne zaborave na gubitnicku "Rusi" strategiju i udare samo na ovu temu?

Pitas me prilicno ociglednu stvar.

 

Zato sto je poenta da se Trump deligitimizuje kao predsednik a ne da se vodi politicka bitka oko pojedinih pitanja.

 

Ta strategija daje rezultat. Njemu su u prilicnoj meri vezane ruke i njegov znacaj je umanjen. Sad da li je end game impicment ili to da on bude fikus ostaje da se vidi.

Link to comment

Ta tvoja poseravanja uvijek conveniently apstrahiraju da bi bila potrebna north-korea-grade propagandna mašina da iz Joea istrgne princip "zašto bih ja plaćao skupo zdravstveno kad sam zdrav". 

 

Jebiga, ako ljude tretiraš kao retarde i rutinski im titraš testise, oni će retardi zauvek ostati. Valjda je Paul Ryan pre nekog vremena iskenjao to gore citirano, kako je antipatriotska tiranija tražiti od zdravog građanina da plaća za lečenje bolesnog. Dok su mu MSM mudro i učtivo klimali glavama, internet ga je ismevao i prozivao kao đubre kakvo jeste. 

 

Tvoja pozicija da se sa progresivnim idejama ne može dobiti jer deca prosto ne glasaju, nego valjda treba centristički udovoljavati dogmom zadojenim starinama koje su ionako sklone desnici, se svakog dana dokazuje kao sve veći promašaj. Electorate se oslanja na šire izvore informacija nego ikada ranije (oni su često imbecilni ali to je beside the point), što znači da će im sa vremenom u svesti sve slabije biti uvreženi ti fantazmi po kojima iz principa treba slaviti slobodu da crkneš kao pas na ulici kad se razboliš.

Link to comment

 

 

 

 

 

Bice da sam bio u pravu. Rusi se jesu mesali ali ne zato sto je Tramp njihov vec zato sto su mislili da ce im biti lakse s tom budalom. Strategija dostojna Boldrika.

Edited by Eraserhead
Link to comment
×
×
  • Create New...