Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

Alienist - druga sezona, bolja nego prva, rekao bih, osetno. 

Nešto ne ide a to je da Dakota Fening sa svojih 26 godina glumi detektivku, bukvalno je u jednoj emociji obe sezone non stop - ništa. Daniel Bruhl (rush) zato glumi kao ćaća, a mnogo dobra je i glavna negativka, no da ne spojlerišem previše. 

New York krajem 19og veka prikazan je spektakularno.

Link to comment
4 hours ago, dragance said:

Izašao dokumentarac The Ripper, o Yorkshire Ripperu. Neverovatno. Jedan od žešćih wtf momenata je siromaštvo u tom delu Engleske. 

Ima genijalna Red Riding trilogija filmova u kojoj je background story upravo ta priča oko Yorkshire Rippera ali su i savršeno dočarali tu močvaru. Gledajući trejler pomislih da se radi o tim filmovima.

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Mil@n said:

Alienist - druga sezona, bolja nego prva, rekao bih, osetno. 

Nešto ne ide a to je da Dakota Fening sa svojih 26 godina glumi detektivku, bukvalno je u jednoj emociji obe sezone non stop - ništa. Daniel Bruhl (rush) zato glumi kao ćaća, a mnogo dobra je i glavna negativka, no da ne spojlerišem previše. 

New York krajem 19og veka prikazan je spektakularno.

 

 Meni je delovalo kao da u prvoj sezoni nisu bili sigurni u kvalitet onoga što rade, a da su drugoj pristupili mnogo samouverenije, što je rezultovalo primetnim  kvalitativnim pomakom.  Daniel Brühl izvanredan, što, naravno, uopšte nije iznenađujuće, čovek je pola serije ili filma gde god da se pojavi. Pomenuo bih i vanserijski dolby  zvuk, koji dolazi do izražaja kada se serija gleda preko kakvog pristojnog 5.1 sistema. Kompletan audio-vizuelni spe'takl, uživanje. 

Link to comment

Odgledao Suburru, meni bilo zanimljivo, ali ja sam saker za te zabarsko mafijaske stvari . Glumci su ok, pogotovo ganci, i prica solidno vozi,  nije losa.  Jedino su trecu sezonu zbrzali u pizdu materinu, kao da su im javili da ih ukidaju pa su natrpali sve sto su planirali ikada u 6 epizoda. Dobro ima i gluposti, nekih obracuna 10 na 10 gde bar pola ucesnika gine,kao da se radnja desava u gvadalahari a ne u rimu

Link to comment

Alice in Borderland. 

Valjda je rađeno po mangi, ne znam.

Ideja je dobra, izvedba na momente loša, preusiljena gluma, dijalozi su ono, ja bi ih bolje napisao, bez preterivanja. Fino se završila sezona, utopijski Tokio super izgleda, pogotovu kad prepoznaš par lokacija gde si bio :heart:

Dobro je, nije loše, ali lošije nego što sam očekivao, baš si ih nahvalili na par mesta.

Link to comment
On 23.12.2020. at 1:54, *edited by mod said:

Young Wallander za zaobici. Piskavo saputavi glavni lik i predvidljiva prica. Bolje gledati ponovo Keneta Branu ili oridji Svedjane.

 

Apsolutno. Neubedljivo, glupo, dosadno

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...