Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

Space Force, komedija sa Karelom i Malkovičem (?) počinje poprilično klimavo, ne očekujte office, nekako je i humor površan i izveštačen na startu ali fin zaokret hvata do kraja i bilo je momenata koji su mi bili baš dobro odrađeni i napisani tj baš smešni. To je malo i tipično za sitcome da "prorade" malo kasnije, mislim da će druga sezona biti dosta bolja  mada dajem i ovoj prelaznu ocenu, nekih 7.2. 

Link to comment

Meni je Spejs Fors bio gotivan, onaj Žan Ralfio lik je podjednako iritantan kao i u Parks&Reks, a stvarno treba biti talentovan za tako nešto. Dve stvari mi nisu pasovale, prvo Netlfix fura format sitkoma od 30min, mislim da to prosto ne ide, ni u jednoj seriji mi to nije leglo, čak ni u crtanim serijama, kao da se smešan i gotivan materijal razvuče i popuni filerima. Svi najbolji sitkomi su oduvek imali epizode od po 20ak minuta, ne znam što izmišljaju toplu vodu. Druga stvar je ćerka, ceo njen podzaplet i bilo šta što je radila tokom sezone je bilo predosadno i nezanimljivo. Karel i Malkovič su odlični, Đinjang je dobar, Fibi isto.

Link to comment

Ukucani gledaju The Crown, pa i ja bacam pogled na momente. Tesko mi je da se odredim prema seriji. S jedne strane, kraljica je napravljena skoro-pa-simpaticna u svoj njenoj odvojenosti od stvarnog sveta. S druge, svi zajedno su toliko odurno gadni sa svim konjima i lakejima, kucama i zamkovima, pravilima, samobitnoscu, odnosom prema politici, da serija definitivno podstice radikalne revolucionarne primisli.

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, goofs said:

Meni je Spejs Fors bio gotivan, onaj Žan Ralfio lik je podjednako iritantan kao i u Parks&Reks, a stvarno treba biti talentovan za tako nešto. Dve stvari mi nisu pasovale, prvo Netlfix fura format sitkoma od 30min, mislim da to prosto ne ide, ni u jednoj seriji mi to nije leglo, čak ni u crtanim serijama, kao da se smešan i gotivan materijal razvuče i popuni filerima. Svi najbolji sitkomi su oduvek imali epizode od po 20ak minuta, ne znam što izmišljaju toplu vodu. Druga stvar je ćerka, ceo njen podzaplet i bilo šta što je radila tokom sezone je bilo predosadno i nezanimljivo. Karel i Malkovič su odlični, Đinjang je dobar, Fibi isto.

 

Meni je to ok jer daje prostora i za razradu likova i odnosa, a meni je to jako bitno. Karel i Malkovič, Karel i ona riba što radi u bazi, Karel i žena mu, Karel i ćerka mu, pa i Đinjang i ona kapetanica kako joj ime. Nisu svi odnosi ne znam kako odrađeni, ali daju težinu i ok se razvijaju.

 

13 hours ago, dragance said:

Ja sam to batalio nakon 20 minuta kada je tek izaslo. A hteo sam da se smejem, ali nije islo.

 

Isti mi je bio utisak u početku, ali do kraja sam se iskreno i na glas nasmejao dosta puta a nije me baš lako nasmejati pošto volim malo izopačen i nekomercijalan humor. Npr, na kraju kada većaju kako će da se osvete Kini za ono što se desilo na mesecu - cela ta scena je jebeno genijalna, svi ti predlozi, napisano vrhunski a i sa dobrom dozom sprdačine na račun USA ratnih i ostalih ideologija.

Edited by Mil@n
Link to comment

Queen's Gambit

 

Доста тога ми се допада, поготово што нема неких паралелних радњи, сувишних сцена и ликова, фокус је на њој и шаху и то је одлично изведено. Крај је одличан.

С друге стране, не видим разлог зашто јој сви ти људи помажу и брину о њој и појављују се ниоткуда. Некако ми њихова мотивација није јасна (осим пратили је како побјеђује) поготово јер нисам примјетио да је она ишта урадила за било кога од њих. Осим што је слатка и фризурица је увијек тип топ.

Link to comment

Umbrella academy sasvim ok prva sezona, sporije u startu, ali se fino zapliće do kraja sezone. Ok mi je što moći koje imaju nisu ne znam kakve, a i neke se otkrivaju u toku vremena, i što uopšte nije akcenat na tome. Ima par zanimljivih likova i momenata, sve u svemu, fino je, videćemo druga sezona.

Link to comment
On 5.12.2020. at 12:54, Cane Vukic Prebranac said:

Queen's Gambit

 

Доста тога ми се допада, поготово што нема неких паралелних радњи, сувишних сцена и ликова, фокус је на њој и шаху и то је одлично изведено. Крај је одличан.

С друге стране, не видим разлог зашто јој сви ти људи помажу и брину о њој и појављују се ниоткуда. Некако ми њихова мотивација није јасна (осим пратили је како побјеђује) поготово јер нисам примјетио да је она ишта урадила за било кога од њих. Осим што је слатка и фризурица је увијек тип топ.

 

Posljednja epizoda malo vuče na realizaciju Pentagonove novije doktrine da se protivnik porazi na bojnom polju, ali i da mu se osvoje hearts and minds - trijumf individualiteta mis Amerike, sa svim njenim manama, nad hladnim sovjetskim kolektivitetom, dok tople ruske duše srećemo samo na ulici i van zvaničnik struktura. Kroz šest epizoda razvijaju njen mirkosvemir, pa je moglo malo više u tom tonu da se finalizira. Ovako ispada da je svrha tih malobrojnih ljudi s kojima je uspjela da se zbliži da joj pomognu da stigne do banketa u Bijeloj kući. Nemamo odgovor na pitanje šta će Bet dalje da radi u životu, što se i ona sama pitala.

 

bet.thumb.jpg.72441f09572c44f005e5c49867fb85df.jpg

 

Da sam žena, ovako bih se nosio. Kostimi su za Oskara.

Link to comment
On 8.12.2020. at 22:33, Mil@n said:

Umbrella academy sasvim ok prva sezona, sporije u startu, ali se fino zapliće do kraja sezone. Ok mi je što moći koje imaju nisu ne znam kakve, a i neke se otkrivaju u toku vremena, i što uopšte nije akcenat na tome. Ima par zanimljivih likova i momenata, sve u svemu, fino je, videćemo druga sezona.

 

Друга је боља од прве

Link to comment

Dobro je i dalje. Baš ima šmeka.

 

Mali number 5 glumi bolje od svih zajedno. Indijka ga prati u S2. Elen Pejdž propala ne  zna se, bila nekad mala slatka, sad ima 30 kila i facu od 50 godina.

 

Edit: sad čitam, veganka, klasika, osušila se ko i sve.

 

Edit 2: ovo se zahuktava, sada više nije Ellen nego Eliot, i postala je muško. :D

Edited by Mil@n
  • Haha 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...