Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

I ja sam tek dve odgledao, ali nastaviću.

Rekoh da je gledljiva (što se ne može reći za većinu Netflixovog smeća), ne vrhunska. :)

Edited by mraki
Link to comment
4 hours ago, Patty Lee said:

Ne znam da l sam na pravom topicu i da li ovo ikog živog zanima ali izašla je (tehnički: još uvek izlazi) nova sezona Unsolved Mysteries. Izbacili su prošle nedelje 3 epizode, još tri su izašle evo danas i poslednje tri će pustiti 01.11.

 

 


Mene zanima, taman trazim sta sledece da gledam 🤓 hvala!

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Netflix ponovo pušta u medije da će da ograniči dodavanje naloga na "kućne naloge".



....shiit has hit the fan.

 

Dahmer ih je malo napunio samopouzdanjem, ali mislim da će bukvalno kolapsirati ako to urade...

  • +1 4
Link to comment

Odgledao “Na zapadu ništa novo”. Potresno, svi salonski ratnici bi trebali da pogledaju, odličan film. 
 

Gledao na nemačkom sa engleskim titlovima.

  • +1 2
Link to comment
On 26.10.2022. at 0:29, Weenie Pooh said:

 

Drago mi je da nisam jedini kog su barabe navukle na ovo đubre od serije. Ja video character actress Margo Martindale i reko' daću im šansu, ali bolje da nisam.

 

Ne znaju gde su pošli, hteli bi malo da budu true crime, malo horror, malo family drama, malo žanrovska parodija, do kraja samo tapkaju u mestu.

 

Pokušavaju da izmuzu priču iz mlakog zapleta (Kupili bogatuni kuću za par miliona dolara, a onda neko počeo da im šalje preteća pisma! Da li će prodati sa gubitkom i iseliti se, ili će ostati i boriti se protiv zavere komšija kojima se ne sviđa njihova dekoracija enterijera?!) Pita se od govana ne pravi. Odgledao do kraja, ne desi se ništa, osim što jedno šesnaest puta neko ispali neki komentar tipa, "Jao što su vam slatke ove žaluzine na drndaboclu, divno je, mikofo!"

 

OK, možda bi neko umešniji mogao da se fokusira na jedan aspekt priče i razvije ga u nekom smeru, ali ovde to nije slučaj. Rasplinuto počinje, rasplinuto se završava. Mislim, i Sopranos je pravljena za neurotičare sa severoistoka, ali tamo je bar predložak mafija a ne tržište nekretnina u malom gradu. 

 

O da, plus beskonačno. Neviđeni šit. Kvazi-koenovski (neki) likovi, od horora ni traga, dosadno u pm.

 

Nego, gledam nekog danskog Kestenka, i imam još jednu epizodu i žal mi da završim 😭

 

Off: zapanjena sam sličnošću norveškog i danskog, desilo se da ponešto razumem bez titla :kecman:

Link to comment
10 minutes ago, Svemir Zeka said:

Off: zapanjena sam sličnošću norveškog i danskog, desilo se da ponešto razumem bez titla :kecman:

 

Posto su prvi bili pod drugima ~5 vekova ne treba da cudi :)

 

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, jms_uk said:

 

Posto su prvi bili pod drugima ~5 vekova ne treba da cudi :)

 

 

Off opet: moram da se vratim učenju jezika, žali bože da bacim ovo što znam, makar za serije :D

 

Naglas razmišljam

 

Evo dovršavam kraj serije. Tipična junesbeovska priča.

Link to comment

Norveški i danski su jako slični u pisanom obliku, u govoru se Norvežani bolje razumeju sa Šveđanima. Danci i Šveđani se ne razumeju baš najbolje. Dobar je The Chestnut Men inače, fina je naša Danica. :happy:

Od danskih serija na Netflixu meni je Rain najbolja. 

 

OT: španska serija If Only. Pitka pričica o povratku kroz vreme. Daleko je od savršene i pati od sličnih boljki kao i većina serija i filmova koje se bave tom tematikom, nisam siguran da je razrešenje zadovoljavajuće ali bolje je od većine Netflixovog smeća i može se izbindžovati kad se nema pametnijeg posla. 

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Svemir Zeka said:

Nego, gledam nekog danskog Kestenka, i imam još jednu epizodu i žal mi da završim 😭

Ja sam isto to gledala skoro, nije loše. I, iako volim taj žanr, iskreno počinje sad već da me nervira što se stalno ponavljaju uvek isti tropes, budem li naletela na još jednu seriju/film gde je glavni ženski lik rastrzan između dečije priredbe i pronalaženja pomahnitalog serijskog ubice, ima da odlepim. Za samog Kestenka neću da detaljišem, da ti ne kvarim ugođaj.

 

Btw, ovo je jedna od retkih mini-serija koje sam gledala u poslednje vreme za koju mi ne bi smetalo da dobije još koju sezonu, naravno svaka sezona da bude neki novi slučaj, i brate mili, da nekako reše problem sa ćerkom glavne junakinje, idealno, tako što će da ubiju taj deo priče skroz. 

  • +1 1
Link to comment

Zašto? Meni je baš super ta pozadinska priča, ko je dobra majka a ko "nije", kako funkcioniše ceo taj sistem socijalnih službi....mislim da je namerno i sa svrhom ta mala tu ;)

Link to comment

Jao, meni je mala užas potpuni i samo me nervira, ali ok, to je moj problem generlano, jer uopšte taj narativ "mama nije provodila dovoljno vremena sa mnom pa sam nepovratno sjeban(a)" mi je nepodnošljiv i uglavnom neubedljiv, i ne znam što Sveistrup toliko insistira na tome, jedino što sam ja zaljučila je da ne treba imati decu uopšte, moja idealna detektivka nema decu ili ima 24/7 nanny ili stay at home muža pa može na miru da rešava slučaj. Doduše, istina, lepo kažeš, ovde ima opravdanje zašto se to provlači, u Forbrydelsenu je manje imao smisla onoliki fokus na loš odnos Sare Lund sa sinom (i tamo je nerviralo za medalju, tbh) a ovde ipak kao ima neko opravdanje, jer generalna tema jesu majke koje okreću glavu. E sad... po meni (!)... nisu lepo povezani privatnu priču glavne detektivke sa ubicom, backstorijem i motivaciojom, smuljali su malo kraj (opet, po meni) i ostalo mi je nekoliko pitanja neodgovoreno da visi u vazduhu, a jedno od njih je baš vezano za taj nesrazmeran fokus na majke, i samo majke. Sad sam se setila scene na samom kraju gde  (staviću spojler jer ne znam da l si gledala poslednju epizodu)

 

Spoiler

mala stavi onog maminog partnera na slučaju (cvikeraša što su mu svi poginuli u požaru) koga je videla tipa dva puta u životu na ono porodično drvo što je pravila u prvoj epizodi...

i sad sam opet popizdela. 

Meme Reaction GIF by MOODMAN

 

 

Edit: ako već nisi, obavezno gledaj The Valhalla Murders (isto Netflix), to mi je recimo bilo suuuuuuper, iako NARAVNO i tu glavna detektivna ima neke privatne probleme sa sinom i bivšeim mužem, drž' ne daj, ali nakako je... podnošljivijie? Verovatno jer je "glavna priča" zanimljivija i zaokruženija.

Edited by Patty Lee
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...