Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

mene uopšte ne bi začudilo da je čarls potpomoga snimanje kao producent iz senke

:fantom:


 

ili su ovi pametno odigrali na kartu budućeg suverena, a zarad nekih pogodnosti u budućnosti

  • +1 1
Link to comment
On 12.11.2022. at 12:46, Halvard said:

Peta sezona je ubedljivo najslabija, nažalost. Možda ima i do toga što sad sve ove događaje koji se obrađuju znamo do detalja, a prikazani su vrlo površno i jednostrano, pa bukvalno serija izgleda kao digest prosečnog tabloida iz devedesetih. Move along, nothing to see here.

Elizabeta i Dajana prikazane katastrofalno. Bukvalno je tema sezone da je kraljica senilna baba zaglavljena u sredini XX veka (jebote, čitava epizoda je posvećena tome kako ne zna da koristi daljinski na TV-u!) koja jednostavno mora da abdicira ne bi li njen ultra moderni hip cool progresivni sin preuzeo presto i spasio monarhiju. Plus je toliko smrtno dosadna da ni rođeni muž više ne može da je podnese.

Dajana je nestabilna i socijalno retardirana lujka bez ijednog prijatelja koja samo sedi u sobi i kuka kako je usamljena. Njen star power je prikazan bukvalno u 5 sekundi kad obuče onu famoznu crnu haljinu (revenge dress!!!, koliki hype ni oko čega). Scena kad 13-godišnjem Vilijamu priča o čiki u kog se zaljubila je neverovatan transfer blama. Princ Hari iz nekog razloga ne postoji.

Zapravo sam pogrešio u prethodnom postu, da su Čarls i Kamila pisali scenario, suptilnije bi to odradili. :isuse:

 

Slažem se da je najslabija, jednostavno loše je napisano, epizode se bave randomično stvarima, malo ovo malo ono, gubi se nit, naracija, pa postaje neubedljivo i razblaženo.

 

Malo preteruješ, scena sa daljinskim traje tipa 90 sekundi. Baba je samo tradicionalna i teško joj je da shvati da se svet oko njega promenio i da je vreme pregazilo, a u isto vreme, užasno vremen za kraljevsku porodicu je to kojim se bavi ova sezona što ide u prilog njenom depresivnom karakteru tokom svih 10 epizoda.

 

Dajana i jeste bila nestabilna, a i lujka, i to baš zato što je samo sedela u sobi i bila usamljena, pogotovu prvih par godina braka. Ima dva dokumentarca na netflixu, Diana tapes, tako nešto, i još jedan, odgledao sam oba, njen život u toj porodici jeste poprilično usran, a kako i ne bi bio kada od day one znaš da ovaj voli neku drugu. Zato je glupa scena kada se vide posle razvoda gde Čarls odjednom dobija napad ludila i osuđuje nju bukvalno za sve, kao da nije ona ta koja se mučila da spasi brak i koja ga je volela dok on nju verovanto nije ni u jednom momentu, dok je on hot-ovao sa Kamilom. Inače, ne volim o tome da pričam, ali garantujem da su Čarls i Kamila tako skladan par jer su oboje odvratni spolja i verovatno se samo jedno sa drugim osećaju poželjnim. 

 

Izostanak Harija jeste misterija, no to samo u prilog lošem scenariu cele sezone. I dijalozi su klimavi takođe.

 

 

Link to comment
7 hours ago, Moća said:

Izasla seriija 1899 od kreatora Dark-a posle tri ipo epizode i dalje mi je sve zamrseno da ne spojlujem sad.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 


Planiramo veceras da pocnemo, vredi li?
Dark nam je bio dosta dobar

Link to comment

 

3 hours ago, Moća said:

Pa malo mi je sporo ali je interesantno. Nastavicu veceras gde sam stao juce.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

 

Jel na sličnu foru kao Dark?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...