Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

ja s ove liste gledao samo kralja tigrova. a i to sam gledao ko saobracajku (znao da treba iskljuciti al djavo nije dao) i na kraju nisam znao ni sta sam odgledao ni zasto. samo znao da mi nije trebalo.

 

najgore je sto cu opet isto nasesti ako se pojavi neki novi bizar. 

Link to comment

"Kralj tigrova" je izašao u vrlo specifičnom momentu, u jeku onog prvog karantina kad su ljudi bili još u šoku i nenaviknuti, i trebalo im je nešto da skrenu misli, a gde ćeš boljeg štiva od skandaloznih hilbili maloumnika, plus serija ne traje dugo pa ne iziskuje previše vremena. Teško će se ponoviti takav splet okolnosti, evo sad najavljuju drugu sezonu, a ja nemam ni trunku želje da to gledam.

 

Od ostalih sa liste gledao Vešca, Stranger Things i Kraljičin gambit, svaka mi je bila dobra na svoj način, nije to neki veliki kvalitet, više je popcorn zabava, ali i treba uzeti u obzir da su retko kad najpopularnije stvar ujedno i izrazito visokog i umetničkog kvaliteta. Recimo, uzmite istu ovavku listu za HBO, mogu da se kladim da je ubedljivo prva serija čiji se naziv rimuje sa "Game of horns", a do kraja serije tu ne da nema kvaliteta nego postaje fantasy Beverli Hils.

 

Od ovih filmova desno gledao Extraction, 6 Underground, Old guard, Enola Holms, Project power, Army of the Dead, filmovi su im baš hit-and-miss, i to više miss nego hit. Extraction i Old guard su uslovno rečeno dobri, ostali mnogo više ka lošijem. A recimo "The Trial of the Chicago 7" koji je po meni najbolji Netflixov film nije nigde na listi.

  • +1 2
Link to comment
On 28.9.2021. at 10:37, Kampokei said:

 Lik nove direktorke postaje potpuno groteskan i neuklopljen sa svim drugim likovima i serijom uopste. Mislim, nosenje tabli oko vrata, wtf.

 

+1

 

Па читав онај циркус са презентацијом и преименовањем школе, закључавање Кал, баш лоше. Изгледало је као сцена из Освете штребера или тако неког филма из раних осамдесетих. Никако ми се то није уклопило у тон серије.

 

Ако то занемаримо, мени је ова сезона била сасвим океј.

Link to comment

Squid Game mi je tako dobro legao. Matrix omaži, foreshadowing smrti igrača, atmosfera, boje, gluma, uklapanje klasa i prikaz društvenih struktura kroz prison experiment. Mislim mogao bih da gledam korejsku kinematografiju od sad pa do kraja života bez da mi treba nešto drugo, ali ovo je baš uradjeno s ljubavlju. 
 

Kraj jako loš, ali nema veze važan je put.

  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 1.10.2021. at 13:36, Cane Vukic Prebranac said:

 

+1

 

Па читав онај циркус са презентацијом и преименовањем школе, закључавање Кал, баш лоше. Изгледало је као сцена из Освете штребера или тако неког филма из раних осамдесетих. Никако ми се то није уклопило у тон серије.

 

Ако то занемаримо, мени је ова сезона била сасвим океј.

Najslabija sezona do sada. Ali prve dve su bile dobre pa onda sve dalje ide po inerciji. Da je prva sezona bila kvalitetna kao treća, druge sezone ne bi ni bilo.

 

Ovako jbg, teraj snimak dokle god je broj gledalaca iznad broja n ili dok ne upariš baš svakog lika sa svakim likom.

Link to comment

Chestnut man - danski krimic, sest epizoda. Uglavnom predvidljivo, dosta toga puno puta vidjeno, ali zanatski korektno odradjeno, lako se odgleda i dobro vozi.

 

Poceo "Jaguar", spanska serija o bivsim logorasima, osvetnicima posle wwii. Posle jedne i po epizode, daleko od genijalnog, prilicno maniristicki odradjeno, stripoliko, ali gledljivo. Osvetnicu igra Blanca Suarez iz mladje generacije Almodovarovih glumica. I ona, ali i ostatak serije mogli bi da budu mnogo tvrdji i mracniji, ali ajde da ne cepidlacima.

 

Hanuma odgledala Downtown Abbey, ja bacao povremeno pogled - kad bi BBC snimio "spansku" seriju, to bi bilo to. Sapunica odradjena na najvisem nivou, british do koske, ali ipak sapunica i na momente nepodnosljivo plitko.

Edited by chandra
Link to comment
On 3.10.2021. at 17:08, chandra said:

Chestnut man - danski krimic, sest epizoda. Uglavnom predvidljivo, dosta toga puno puta vidjeno, ali zanatski korektno odradjeno, lako se odgleda i dobro vozi.

 

+1

Ako ste raspoloženi za klasični Scandi noir krimić, sasvim korektna serija. Plus je glavna glumica naše gore list. :D

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, morgana said:

jesam li ja jedina kojoj je squid game onako, nis posebno? doduse poslije 3 epizode.

 

Meni je 'nako vec posle trejlera. :D Nesto nemam zelju da pocinjem.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...