Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

Secam se da se negde pisalo o Maid/Sluzavki, ne mogu da nadjem. Draga gledala, ja bacao pogled. Od teske i preteske teme uspeli su da naprave... pa ne znam ni sam sta je ono i koju realnost ono predstavlja. Iz nekog feministickog ugla serija ima svoj momenat, ali taj prikaz siromastva (i svega sto siromastvo nosi) na kojem se toliko insistira je ogavno naivan i do bola pojednostavljen.

Link to comment

Supruga gledala to, svaki put kad bacim oko neka glupost je, npr 

 

Spoiler

Lik kara sluzavku a njegova zena joj drzi glavu u krilu i njih dvoje (supruznici) nesto pricaju :dry:

 

Poceo sam Back to life, dobro djeluje prva ep.

Link to comment
1 hour ago, kipo said:

Supruga gledala to, svaki put kad bacim oko neka glupost je, npr 

 

  Reveal hidden contents

Lik kara sluzavku a njegova zena joj drzi glavu u krilu i njih dvoje (supruznici) nesto pricaju :dry:

Ti misliš na Handmaid’s tale?

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kipo said:

Supruga gledala to, svaki put kad bacim oko neka glupost je, npr 

 

  Hide contents

Lik kara sluzavku a njegova zena joj drzi glavu u krilu i njih dvoje (supruznici) nesto pricaju :dry:

 

Poceo sam Back to life, dobro djeluje prva ep.

 

Mislim da ne govorite o istoj seriji: jedno je Maid (novo), drugo je Handmaid's Tale.

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, jms_uk said:

 

Mislim da ne govorite o istoj seriji: jedno je Maid (novo), drugo je Handmaid's Tale.

 

Da, nije isto. Ova Maid je sa Andie Macdowell i njenom cerkom u glavnoj ulozi. Ma neopisivo sranje. I bogati placu, ali ima nade za samohranu tinejdz kevu koja riba klozete i bori se za starateljstvo protiv bivseg momka koji je alkos, a i ostatak porodice joj je puknut i svi su debili u seriji osim nje, ali imaju nesto ljudsko u sebi, i na kraju hepiend, pogled u bolju buducnost, vazno je da se ne poklekne, lepe misli, majcinska pozrtvovanost bice nagradjena.

 

Link to comment

Jos malo o lignji, nakon prospavane noci i slegnutih utisaka

 

Spoiler

Foreshadowing je fenomenalan, sto vise citam o tome vise se smejuljim. Naravno uhvatio sam mozda dve stvari tokom gledanja, ostalo je bas tesko povezati u moru likova, dogadjaja i sporadicnog ucenja korejskog jezika. Na primer, 456 poklanja detetu upaljac-pistolj u kutiji sa masnom, sto je mali omaz sudbini vecine igraca lignje, jer zavrse upucani, spakovani u sanduk sa masnom i onda spaljeni.

 

Svidja mi se kako nas je matora jedinica zajebala, sve gledaoce kao i saigrace tamo. Bio ti je drag lik, poklonio si mu simpatije i oplakao njegov odlazak...da bi na kraju shvatio da je zapravo on the-govnar u celoj prici i da ne zasluzuje ni trunku empatije. Epizoda 6 je malo remek delo za sebe, i razvoj i zaokret i epilog i emocije...i to je epizoda koja se kao takva gleda samo jednom u zivotu, jer gledajuci je sa saznanjem ko je u stvari jedinica gubi na emotivnoj tezini (mada dobija u nekim drugim segmentima).

 

Dalje, mislim da je pandur odlican lik i jako dobro iskoriscen. U sustini njegovo postojanje i njegova sudbina nema skoro nikakvog uticaja na ishod glavne price i zbog toga moze delovati kao nepotreban. Medjutim, lik je iskoriscen da gledaoci kroz njega saznaju vise o celoj operaciji iza kulisa, posto i on i mi u pricu ulazimo bez saznanja o cemu se tu zapravo radi, pa prateci njega i mi i on dobijamo neka saznanja, sto je neuporedivo bolje od klasicne ekspozicije u kojoj bi nam random lik sve to servirao kroz dosta izvestacen razgovor sa drugim random likom.

 

Svidelo mi se i kako te igra kuva ko zabu i pretvara u sotonu i izvlaci najgore instinkte za prezivljavanje iz igraca (svidja u smislu - odlicno je predstavljeno i realizovano).

Tipa u prvoj igri si slobodan da samostalno utices na svoju sudbinu.

U drugoj takodje, s tim sto imas lika koji ima uperen pistolj u tebe pa je pritisak veci, a i mozes potencijalno da ujebes druge poslavsi ih na kisobran.

U trecoj si vec primoran da ubijas druge likove, mada to radis kao tim, pa delis taj teret.

U cetvrtoj moras da ubijes najblizu osobu koju imas pored sebe u tom trenutku.

U petoj se nadas da ce sto vise likova ispred tebe da izgine kako bi ti ocistili put.

U sestoj konacno si, pa ne primoran, ali jako ohrabren da samostalno ubijes protivnika kako bi preziveo i ocistio sebi put do pobede.

 

I za kraj samo metafora da je lignja u stvari kapitalizam je fenomenalna, eseji bi se mogli pisati na tu temu.

 

 △ O 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Serija je pun pogodak. Sad će taj isti kapitalizam da je proguta i izbljuje bezveznu drugu sezonu, ali to tako mora. 

 

I zaboravih prošli put da napišem, 067 je prelepota. 

  • +1 3
Link to comment
On 11.10.2021. at 13:19, goofs said:

Jos malo o lignji, nakon prospavane noci i slegnutih utisaka

 

  Reveal hidden contents

Foreshadowing je fenomenalan, sto vise citam o tome vise se smejuljim. Naravno uhvatio sam mozda dve stvari tokom gledanja, ostalo je bas tesko povezati u moru likova, dogadjaja i sporadicnog ucenja korejskog jezika. Na primer, 456 poklanja detetu upaljac-pistolj u kutiji sa masnom, sto je mali omaz sudbini vecine igraca lignje, jer zavrse upucani, spakovani u sanduk sa masnom i onda spaljeni.

 

Svidja mi se kako nas je matora jedinica zajebala, sve gledaoce kao i saigrace tamo. Bio ti je drag lik, poklonio si mu simpatije i oplakao njegov odlazak...da bi na kraju shvatio da je zapravo on the-govnar u celoj prici i da ne zasluzuje ni trunku empatije. Epizoda 6 je malo remek delo za sebe, i razvoj i zaokret i epilog i emocije...i to je epizoda koja se kao takva gleda samo jednom u zivotu, jer gledajuci je sa saznanjem ko je u stvari jedinica gubi na emotivnoj tezini (mada dobija u nekim drugim segmentima).

 

Dalje, mislim da je pandur odlican lik i jako dobro iskoriscen. U sustini njegovo postojanje i njegova sudbina nema skoro nikakvog uticaja na ishod glavne price i zbog toga moze delovati kao nepotreban. Medjutim, lik je iskoriscen da gledaoci kroz njega saznaju vise o celoj operaciji iza kulisa, posto i on i mi u pricu ulazimo bez saznanja o cemu se tu zapravo radi, pa prateci njega i mi i on dobijamo neka saznanja, sto je neuporedivo bolje od klasicne ekspozicije u kojoj bi nam random lik sve to servirao kroz dosta izvestacen razgovor sa drugim random likom.

 

Svidelo mi se i kako te igra kuva ko zabu i pretvara u sotonu i izvlaci najgore instinkte za prezivljavanje iz igraca (svidja u smislu - odlicno je predstavljeno i realizovano).

Tipa u prvoj igri si slobodan da samostalno utices na svoju sudbinu.

U drugoj takodje, s tim sto imas lika koji ima uperen pistolj u tebe pa je pritisak veci, a i mozes potencijalno da ujebes druge poslavsi ih na kisobran.

U trecoj si vec primoran da ubijas druge likove, mada to radis kao tim, pa delis taj teret.

U cetvrtoj moras da ubijes najblizu osobu koju imas pored sebe u tom trenutku.

U petoj se nadas da ce sto vise likova ispred tebe da izgine kako bi ti ocistili put.

U sestoj konacno si, pa ne primoran, ali jako ohrabren da samostalno ubijes protivnika kako bi preziveo i ocistio sebi put do pobede.

 

I za kraj samo metafora da je lignja u stvari kapitalizam je fenomenalna, eseji bi se mogli pisati na tu temu.

 

 △ O 

Da, da epizoda 6 opravdava gledanje cele sezone. Iscepali su.

Link to comment

Odgledah The Chestnut Man.

Malo preterase s ocenom iako vec sam pocetak otkriva rasplet i nazalost cela prica je vec vidjena medj krimi serijama, al dobra je atmosfera, gluma, sam tok serije. 

Ja vise nemam zeludac za ovakve price, ili sam postala previse osetljiva, ili ne mogu da naprave dobar krimic bez 

Spoiler

pedofilije, zlostavljanja dece i sl.

Vredi zbindzovati, posebno sad kad nema nista valjano na trzistu.

  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, mraki said:

Jel završena priča ili su ostavili prostor za nastavak?

To mi je sad najbitniji kriterijum :lolol:

Kestenjavko je zavrsen kompletno u prvoj sezoni. 

Znamo i ko, znamo i zasto, znamo i kome, a naravno i sta

Edited by Lezilebovich
  • Hvala 1
Link to comment
On 3.10.2021. at 17:20, Haralampije said:

Midnight Mass :isuse:

Nadasve dosadno, tunjavo i besmisleno.

 

U principu da, ali ko voli filmove po Kingovim romanima ovo može da gleda. Izolovano ostrvce sa opadajućom populacijom, mnogo religioznih detalja i odgovarajućih podjebavanja, nagoveštaj drugog dolaska, i to...nije gubljenje vremena. 7 epizoda od po sat vremena.


 

Spoiler

Treba malo istrpeti introspektivne momente novopečenih vampira i njihove rasprave o etici.

:isuse:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...