Jump to content
IGNORED

USA Izbori


Miralem

Tko?  

121 members have voted

  1. 1. Za koga bi ste glasali da ste u mogucnosti?

    • Kreten
      43
    • Zlobaba
      24
    • Beli listic
      17
    • ne bih se cimao
      37


Recommended Posts

Huh, good catch. Stvarno belci nisu politicki raznovrsni kao "people of color".

 

Meni nije nikakvo iznenadjenje da "PoC" po bilo kom osnovu razvrstavanju daju potpuno plavu mapu (mislim sto je samo po sebi zavaravajuce, jer je to % na nivou svake od drzava, plus ako se uzmu u obzir ,,treci" kandidati to ne mora da bude ni 50% - naravno, isto ovo vazi i za mape za belce), dakle nationwide popular vote moze biti drugaciji za svaku stavku pa i ,,obrnut" od konacnog ishoda, ali mi je iznenadjenje da u slucaju glasanja samo belaca sa visokim obrazovanjem Tramp i dalje pobedjuje 322:216 (verovatno i vise, jer ako negde postoji najveci % "shy Trumpers" onda je to medju college-educated whites).

Link to comment
  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Eraserhead

    276

  • Prospero

    185

  • Budja

    162

  • Toni Sumaher

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa cekaj, zar to nije neka filozofija prosecnog "pivo ispred dragstora" Srbende kad su izbori u USA i ni jedan kandidat im se ne svidja?  I sad cetvrt veka srpske geopoliticke mudrosti pada u vodu samo zato sto je Putinov asshole buddy dosao do finala?

OK pošto mi je post obrisan da probam ovako, zašto ga tako nazivaš ako se njih dvojica uopšte ne poznaju?!

Link to comment

konto ove mape, indikativno je da su, koja god populacija da se gleda, uvek plave one države koje imaju velike urbane centre i to je važniji indikator i korelator opredeljenja glasača nego bilo koja od ovih kategorija. 

Link to comment

Moze biti, ali sumnjam: grafit je na nekom kafeu u Vilni, a i kontekst je malo drugaciji.

 

Br_Hon_zpstjonypwp.jpg

Što bi prost narod rek'o "krljanje do krajnika"...

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

Prognoza pre nego što izađu sutrašnji pollovi iz nekih battleground states..

 

Tramp uzima sve Romni države plus Ajovu, Ohajo, drugi distrikt Mejna, Floridu. Ostaje kratak za koji poen u Mičigenu. Gubi Nevadu sigurno i verovatno ostaje kratak za malo u Koloradu. Dakle gubi ali dosta tesnije nego što se očekuje.

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...