Jump to content
IGNORED

USA Izbori


Miralem

Tko?  

121 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

US election results: early lead for Trump after midnight voting in New Hampshire

 

21 Euronews RSS / 3 hours ago

 

In the US presidential election, Hillary Clinton takes Dixville Notch, but Donald Trump leads across the New Hampshire towns with midnight voting.

Link to comment
  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Eraserhead

    276

  • Prospero

    185

  • Budja

    162

  • Toni Sumaher

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako stojimo na izborima za Senat? Ako sam dobro ispratio, republikanci brane 24 mesta a demokrate 10. Šta se tu predviđa, hoćže li biti nekih promena?

Link to comment

Kako stojimo na izborima za Senat? Ako sam dobro ispratio, republikanci brane 24 mesta a demokrate 10. Šta se tu predviđa, hoćže li biti nekih promena?

 

tossup. potpuni. ako se donald ne raspadne totalno mislim da republikanci zadržavaju većinu ali baš tesnu. republikanci uglavnom brane mesta u plavim državama. ta mesta su uzela u midterm 2010. kad je bio republican wave

Link to comment

tossup. potpuni. ako se donald ne raspadne totalno mislim da republikanci zadržavaju većinu ali baš tesnu. republikanci uglavnom brane mesta u plavim državama. ta mesta su uzela u midterm 2010. kad je bio republican wave

Da, sad sam prošao kroz listu senatora koji izlaze na izbore.

 

U principu, demokrate ne mogu gore od ovog trenutnog stanja jer imaju neka baš jaka uporišta (California, Hawaii, Maryland) ili/i jake kandidate (Leahy, Reid i Wyden), Eventualno mogu da izvise za Colorado ali stvarno ne znam kakva je tamo situacija. Pre dve godine je tamo izgubio demokrata Udall. 

 

Edit: menjam prvobitnu procenu - republikanci ako nešto gube, možda su im najmanje sigurni NH, Pensilvanija i Viskonsin? . 

 

 

Frank, mislim da će the Guardian dosta detaljno da prati dešavanja - već su počeli da me bombarduju notifikacijama u okviru aplikacije. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Od ponoći zatvaranje u Indijani, od 3 prvi solidni rezultati sa istočne obale.

 

Koga mrzi da čeka do jutra neka mu Florida bude signal, ako ode za H to je gotovo izvesno kraj za T.

Edited by Prospero
Link to comment

Da, sad sam prošao kroz listu senatora koji izlaze na izbore.

 

U principu, demokrate ne mogu gore od ovog trenutnog stanja jer imaju neka baš jaka uporišta (California, Hawaii, Maryland) ili/i jake kandidate (Leahy, Reid i Wyden), Eventualno mogu da izvise za Colorado ali stvarno ne znam kakva je tamo situacija. Pre dve godine je tamo izgubio demokrata Udall. 

 

Edit: menjam prvobitnu procenu - republikanci ako nešto gube, možda su im najmanje sigurni NH, Pensilvanija i Viskonsin? . 

 

 

Frank, mislim da će the Guardian dosta detaljno da prati dešavanja - već su počeli da me bombarduju notifikacijama u okviru aplikacije. 

Colorado je cudna drzava. tamosnji republikanci su u mnogome drugaciji od "centrale" i koliko sam cuo od drugara koji je ziveo tamo, mnogo posteniji svet od demokrata koji su u mnogome sektasi.

s druge strane na predsednickim treba ocekivati ipak da dobije Clinton.

 

kao sto rekoh, cudan neki svet :)

Link to comment

Pošto ima ogroman broj early vote-a na Floridi, rezultati i ishod ako Hilari dobije bi mogao biti poznat prilično rano. Ohajo i Pensilvanija recimo uvek užasno sporo broje glasove, ali ne bi me čudilo da bude ozbiljnih projekcija vrlo rano. Na stranu što će tviter verovatno proglasiti pobednika pre nego što se završi glasanje. Od 11 po našem će početi da izlaze exit pollovi a videćemo kako će ovaj Votecastr da prognozira tokom dana.

Link to comment

Može jedan info: kad se po našem vremenu zatvaraju sva birališta i kada se očekuju konačni neslužbeni rezultati?

Koliko sam provalio, N1 će imati neki spec program sa prevođenjem cnn-a, do kasno u noć, a u sredu od ujutru specijalne...
Link to comment

Colorado je cudna drzava. tamosnji republikanci su u mnogome drugaciji od "centrale" i koliko sam cuo od drugara koji je ziveo tamo, mnogo posteniji svet od demokrata koji su u mnogome sektasi.

s druge strane na predsednickim treba ocekivati ipak da dobije Clinton.

 

kao sto rekoh, cudan neki svet :)

Tenks. Čudna je ta Amerika.

 

Evo još jedne procene (a loš sam u tome). Hilari lagano uzima izbore ako se gledaju elektorski glasovi, razlika u ukupnom broju glasova neće naravno biti srazmerna toj razlici. ALi će zato republikanci zadržati više mesta u Senatu nego što se možda očekuje, baš iz straha njihovih tradicionalnih i swing birača da demokrate ne preuzmu sve poluge vlasti (uz svest o tendencijama u Vrhovnom sudu).

Edited by pacey defender
Link to comment

Da, sad sam prošao kroz listu senatora koji izlaze na izbore.

 

U principu, demokrate ne mogu gore od ovog trenutnog stanja jer imaju neka baš jaka uporišta (California, Hawaii, Maryland) ili/i jake kandidate (Leahy, Reid i Wyden), Eventualno mogu da izvise za Colorado ali stvarno ne znam kakva je tamo situacija. Pre dve godine je tamo izgubio demokrata Udall. 

 

Edit: menjam prvobitnu procenu - republikanci ako nešto gube, možda su im najmanje sigurni NH, Pensilvanija i Viskonsin? . 

 

 

Frank, mislim da će the Guardian dosta detaljno da prati dešavanja - već su počeli da me bombarduju notifikacijama u okviru aplikacije. 

 

Od ove 3 rekao bih da je najrealnije da Viskonsin flipuje

 

http://votecastr.us/

 

Evo da vidimo na šta će ovo da liči. Uzeti sa dosta soli jer pod 1 ovo se prvi put radi. Pod 2 izlaznost nije prilagođena demografiji, odnosno nije prilagođeno tome kad koje grupe obično izlaze na biračka mesta.

Edited by theanswer
Link to comment
×
×
  • Create New...