Jump to content
IGNORED

USA Izbori


Miralem

Tko?  

121 members have voted

  1. 1. Za koga bi ste glasali da ste u mogucnosti?

    • Kreten
      43
    • Zlobaba
      24
    • Beli listic
      17
    • ne bih se cimao
      37


Recommended Posts

sa tim da rusija, nasuprot histeriji, uopste nesto i ne siri uticaj. da podsetim, ratovi su se odvijali i odvijaju se u ukrajini i siriji, a ne recimo meksiku i saudi arabiji. bice da tu neko drugi siri uticaj.

 

a ceh toga placa, osim onih koji su direktno najebali poput sirijaca, i evropa. primili su gomilu izbeglica, a za uzvrat ce na sledecim izborima dobiti desne ksenofobe na vlasti. koji ce, opet, prouzrokovati konflikt i sa onim staaaarim doseljenicima muslimanima. tamo gde ga jos nema. sve u svemu, bice veselo i bez direktnog usa- rusija sukoba.

 

al jebiga, tramp je imao nekoliko mizoginih izjava.

Ratovi se vode u Ukrajini i Siriji zato sto Rusija taman toliko kapaciteta ima a ne zato sto neko hoce da joj podmetne klipovw u raspale tockove. U Ukrajini se brani ideja zone "ruskog uticaja" ideja koja postoji samo u glavama ruskih sovinista a u Siriji se brani najveci kupac oruzja i njegova vlast.

Link to comment
  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Eraserhead

    276

  • Prospero

    185

  • Budja

    162

  • Toni Sumaher

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ratovi se vode u Ukrajini i Siriji zato sto Rusija taman toliko kapaciteta ima a ne zato sto neko hoce da joj podmetne klipovw u raspale tockove. U Ukrajini se brani ideja zone "ruskog uticaja" ideja koja postoji samo u glavama ruskih sovinista a u Siriji se brani najveci kupac oruzja i njegova vlast.

 

Živo me interesuje da li zaista veruješ u ovo ili je to ono jedan deo propagande koju jednostavno moraš da izrekneš na dnevnoj bazi, kao kad kažeš dobro jutro ujutru nekome. Mislim u svakom slučaju ne znam šta je tužnije.

Link to comment

Živo me interesuje da li zaista veruješ u ovo ili je to ono jedan deo propagande koju jednostavno moraš da izrekneš na dnevnoj bazi, kao kad kažeš dobro jutro ujutru nekome. Mislim u svakom slučaju ne znam šta je tužnije.

Živo me interesuje kako je moguce da neko na danasnje vreme jos uvek ima dilemu oko toga a jos vise zasto je to uopste bitno?  :lolol:

Link to comment

a ceh toga placa, osim onih koji su direktno najebali poput sirijaca, i evropa. primili su gomilu izbeglica, a za uzvrat ce na sledecim izborima dobiti desne ksenofobe na vlasti. koji ce, opet, prouzrokovati konflikt i sa onim staaaarim doseljenicima muslimanima. tamo gde ga jos nema. sve u svemu, bice veselo i bez direktnog usa- rusija sukoba.

 

Ču samo sa starim muslimanima. Već neko vreme mislim da je Canada a place to be.

Link to comment

Ratovi se vode u Ukrajini i Siriji zato sto Rusija taman toliko kapaciteta ima a ne zato sto neko hoce da joj podmetne klipovw u raspale tockove. U Ukrajini se brani ideja zone "ruskog uticaja" ideja koja postoji samo u glavama ruskih sovinista a u Siriji se brani najveci kupac oruzja i njegova vlаst.

 

Naravno da u glavama postoji odbrana zone ruskog uticaja u Ukrajini, ali bice i u jednom broju drugih glava postoji i zona odbrane americkog uticaja. Ovo oko Sirije je malo komplikovaniji igrokaz.

Link to comment

A pacov iz ekvadorske ambasade bas u subotu pred izbore daje intervju za RT. Potpuno objektivno i bez favorita naravno.

To što je pacov uradio je jedna od najboljih stvari što se desila ovom našem svetu u poslednjih mnogo godina. Nije on kriv što su strukture moći imale praksu kakvu su imale i što su za posledicu imale Trampa.

 

Da, ja prva želim da Tramp izgubi jer me plaše nekompetentne osobe sa poremećajem ličnosti na mestu sa tolikom moći, sa posebnim osvrtom na to koliki je rizik da njegova retorika legitimizuje desnicu sa naše strane okeana. Medjutim, iznimno je bitno da se zna koliko je ceo politički proces fucked up.

 

Pre dva dana je izašao tyt video gde Čenk Ujgur daje narativ gomili mejlova koje je Wikileaks pustio pre dva dana. Ne znam da li je bio, evo za svaki slučaj.

 

Link to comment

Tebe nije sramota da Asanža zoveš Pacov?

 

Sledeći put kad budeš kukao na nivo diskusije, podsetiću te na to...

Od kako se ukljucio u kampanju na strani ovog stvora nikako me nije sramota da ga tako nazovem. Tacno to je i zasluzio. To sto on sada radi vise nema veze sa "slobodom informacija". Covek je prevarant. Sama izjava "Trampa nece pustiti da pobedi" dovoljno govori o namerama. Opasno pumpanje teorija zavera. Ja razumem njega, ima on svoje interese, ali imam i ja svoje, a to je da covek kao Tramp ne bude najmocnija osoba na svetu.

 

To što je pacov uradio je jedna od najboljih stvari što se desila ovom našem svetu u poslednjih mnogo godina. Nije on kriv što su strukture moći imale praksu kakvu su imale i što su za posledicu imale Trampa.

 

Da. S tim sto to nije Asanzov narativ.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Mene zanima kako je uopšte došlo do toga da budala kao Trump ima 30% sanse da postane predsednik jebene Amerike. Mislim da je za političke elite, well bar onaj iole normalan deo, apsolutno ključno da se time pozabave. Jer ovaj Trump možda i ne uspe, ali doći će neki drugi isti ili sličan. 

Link to comment

Tebe nije sramota da Asanža zoveš Pacov?

Sledeći put kad budeš kukao na nivo diskusije, podsetiću te na to...

Pacovski silovatelj. Još malo će se podržati i pravično™ suđenje Snowden-u.
Link to comment

Tebe nije sramota da Asanža zoveš Pacov?

 

Sledeći put kad budeš kukao na nivo diskusije, podsetiću te na to...

 

pa naravno da je pacov, ruši osnovne postulate novinarskog posla - prvo šalji Hilari na approval, pa posle štampaj™

 

 

For the second time in less than a month Politico chief political correspondent Glenn Thrush has been caught sending stories to Hillary Clinton staffers for approval.

 

Link to comment

Nije dovoljno kad vam svaki profesionalni novinar napiše da radi nešto slično because react je dio workflowa? :tinfoil: Neki doduše izrežu ostatak članka i puste samo izjave sorsova, Glenn je malo lijen s copy/pasteom.

Link to comment

Mislim da Ameri (polako) okrecu stranicu sto se tice korporativno administrovanih kandidata. Vreme je za jednog koji se autoadministrovao kao Berluskoni. Mnogo su slicni kao klownovi samo sto bi reci Trumpa u pocetku uzimali ozbiljnije a dela bi pokazala koliko su/smo nisko pali kao organizovano drustvo. Ne sumnjam da bi se nastavilo i sa intervencionistickom "politikom" (citaj: Usnatim agresijama) ali barem bi dotakli dno prvo iznutra (negde oko 2018-9, ako ga ne atentiraju) a tek onda bi dno Jedinstvene dotaklo i ostatak sveta ne neki nacin. Imao.

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...