Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

sad kad sam videla ovu naslovnu stranu, nešto ipak mislim da će taj posao da prepusti tabloidima, ne znam baš da li mu se isplati da vodi prajm tajm emisiju sa brutalnim meksikana sadržajem i time sablazni evropu i sve koji o njemu poslednjih nedelja pišu kao heroju vakcinacije

Link to comment
7 minutes ago, decak Kejt said:

sad kad sam videla ovu naslovnu stranu, nešto ipak mislim da će taj posao da prepusti tabloidima, ne znam baš da li mu se isplati da vodi prajm tajm emisiju sa brutalnim meksikana sadržajem i time sablazni evropu i sve koji o njemu poslednjih nedelja pišu kao heroju vakcinacije

 

Ovi dosadnjakovici mu traze jovanjicu i krusik, stavili sve na papir a on ima ovaj materijal pa ne zna sta da radi stim, to sto postoje roditelji to ne dolazi do njega 

Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

Ako se ovo zaista bude prikazalo, Islamska država i Al Bagdadi govna da jedu.

 

Sećam se veoma jasno kada sam prvi put, već sam probio dvadesetu godinu života, zahvaljujući sjajnom novom mediju prvi put video necenzurisane snimke real-life egzekucije nesrećnika u raznim sukobima. Streljanja uz zid nakon odluke prekog suda u nekoj islamskoj zemlji ili teritoriji, Čečenija verovatno; rulja koja juri i ubija nekog nesrećnika u Africi, njegov uplašeni pogled, jeza od smrti za koju zna da dolazi u narednim sekundama, poslednja molba nekome, nemojte, stanite.

 

Sećam se koliko su me te prvi snimci tako već odraslog ozbiljno i temeljno uzdrmali, toliko da danima nisam mogao da dođem sebi ili da razmišljam o drugim stvarima. Svi smo se i pre toga nagledali nasilja u filmovima, čak i nekih stvarnih smrti u dokumentarcima - ali je postojala neka kontrola, televizija i film kao jedini video mediji, i urednici čiji je moral kontrolisao čemu ćemo biti izloženi. Smrt je u tim medijima imala potpuno drugačiji intenzitet i smisao. Tu je bila da nam kaže koliko je život divan i smislen, a ne koliko je bezvredan i besmislen.

 

Mislim da su moja deca već do tipa 7 godine života nehotice videla i bila izložena orgiji nasilja i smrti kakvu ja nisam bio sposoban da sažvaćem sa tih dvadeset i nešto. Ovo što danas klinci gledaju, čemu su izloženi... kakve zaključke će na osnovu toga doneti, kakve će emocije razviti... ne smem da zamislim kakve ćemo buduće generacije proizvesti. Najgore je što bez ogromnog sistematskog reset-a ne postoji nikakav način da se to iskontroliše, a mi smo opet u celom tom globalnom užasu opet najužasniji, sa onim hobitom koji ovih dana u vezi sa temom na nacionalnoj televiziji napaljen tanatosom priča o tranžiranju ljudskih bića, sa predsednikom koji pušta trailer glavometa i poziva što širu publiku da baci pogled.

Edited by Forest
  • +1 7
Link to comment

Nece prikazati odrubljivanja glava na Tv. 

 

Ni on nije toliki umobolnik. Lajace o tome..kurobecace se na sva usta..

 

Ali to nece ici na javnom servisu..niti na stanicama koje imaju nacionalnu frekvenciju.

Link to comment

Iako mislim da su šanse da takav neki snimak bude pušten manje od 0,01% (verovatno će se dobri Predsednik žrtvovati za nas gledajući snimak i onda u poslednjem trenutku zamoliti urednike da poštede građane užasa koje je on pretrpeo za sve nas, ili tako već neki bullshit). No, ako se desi, izmiče mi šta bi trebao da bude tačan efekat puštanja ovakvog snimka, a posebno šta bi trebao da bude efekat puštanja odgovora na eventualni snimak - da se građanstvo skandalizuje i digne na oružje da bi se borilo sa mafijom za očuvanje predsednika na vlasti ili da se obezbedi podrška javnosti za obračun sa kriminalcima (?) ili šta već. U slučaju da dođe do ovakve eskalacije, svako ko ima makar dvocifren IQ će znati da je pravi trenutak da zauzme neki zaklon dok se ovi peglaju, premda ovaj savet važi i inače. 

Link to comment

ma naravno da snimak neće biti emitovan(bar se nadam)

 

a što se tiče advokata, da nije zauzeta jovanjicom, cenim da bi se zora dobričanin kotirala vrlo visoko

 

poznaje scenu još od slučaja taton

  • +1 1
Link to comment

On je ovim do četvrtka dušo otprilike poslao poruku da se ne objavljuje sin, a onda neće ni on. Deluje mi da je savet za bezbednost zakazan zbog informacije da će biti nešto, pa nije, pa je ovo obraćanje drugom klanu. Znači neće biti snimaka ni u četvrtak.

  • +1 7
Link to comment

aca bosanac je bio obezbedjenje hotela plaze veselih devedesetih. nisam ga prepoznala sa slika sada, nesto je uradio sa licem. i pustio bradu

idealan da bude paravan jacim likovima, malo je skrt na IQ bio. 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...