Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

49 minutes ago, pbg12345 said:

partizan je imao relativno stabilnu tribinu (da ne ulazimo u ne tako bitne detalje) do ubistva tatona

tad ih sud/drzava nagazi, gotova cela "prva ekipa" se razbezala/zavrsila u zatvoru

 

konsoliduju se nekako, drze i dalje primat na jugu, ali imaju jaku konkurenciju na istoku u "zabranjenima"

sukob uglavnom nastaje u privilegijama koje alkatraz ima od kluba, drzave, dok su ovi drugi nepodobni, odnosno "zabranjeni"

znači, imamo 2 ekipe navijača partizana: "alkatraz" i "zabranjene" koji se postavljaju kao neprijatelji jedni prema drugima?

ko je i kada osnovao "zabranjene"? i zašto?

 

Quote

u tom sukobu alkatrazi ubijaju clana zabranjenih ivana perovica

i to je presudan udarac za alkatraze

ostatak "prve ekipe" je u begstvu, ostaju klempavi dzoni (mozak,ali nikako misici), rosavi(poznat po druzenju sa danilom,a kasnije spona janjicara i ostatka juga), rade petrovic (kasnije junak snimaka na kojima ga belivuk ponizava)

dakle, spala knjiga "аlkatraza" (nakon što se ekipa razbežala) na klempavog džonija, acu rošavog koji je danilov dobar ortak, i na radeta petrovića, odnosno oni su najbitnija lica ostatka "alkatraza"?

 

Quote

tada klempavi svestan da tako osakaceni ne mogu dugo (a verovatno i uz pomoc "drzavnih struktura" sto pominje ovaj informerov novinar kod gada marica(neslusljive su mu emisije)) angazuje obezbedjenje na juznoj tribini u vidu dotasnjasnjeg ciganina aleksandra stankovica i ekipice mu, bivseg forsovca velimira belivuka i ekipice mu i jos nekoliko slicnih

znači, klempavi džoni je okupio ovu bulumentu dotadašnjih navijača CZ (sale mutavi) i rada (belivuk)? 

da li klempavi džoni ima podršku iz DB? pitam zato što je činjenica da je saletu mutavom bez ikakvog problema kanselovana robija koju je trebalo da odležava. to nije mogao neki klempavi sam, bez pomoći sistema (zovem sistem DB)?

 

Quote

ovi ubrzo shvacaju da nema potrebe da budu samo ledja klempavom kad vec oni sustinski gazduju jugom

 

"formalizuju" to, izbacuju klempavog i druzinu i sami  vode tribinu od tog trenutka,predstavljaju se kao "janjicari"

u kom trenutku mutavi i belivuk postaju ispostava SNS (vučića, novaka nedića, koga već), to mi nije jasno.

da li je njih skupio klempavi džoni  a preuzeo DB, ili je bilo obrnuto - da su oni (mutavi i belivuk) od samog starta čeda SNS vrha?

 

Quote

zatim ubijaju mutavog (ide prica da ga ubijajau skaljarci jer je bitan covek kavacke ekipe u srbiji)

koliko je beše godina sale mutavi potrajao, od prvog "angažmana" pa do ubistva?

i koliko je ovo za škaljarce dobra teorija, odnosno, da li postoji neki drugi potencijalni ubica saleta mutavog, ko je to uradio znajući da će škaljarce da optuže? mislim, da li je imao nekog drugog neprijatelja?

 

Quote

kimi (medijski najeskponiraniji vodja starih alkatraza) izlazi iz zatvora ili sta vec i uz podrsku luke bojovica, odnosno njegovog coveka koraca pokusava organizovati puc na jugu

 

angazuju splitske mma borce, na derbiju dolazi do masovne tuce na jugu, na kraju bivaju porazeni, policija im spasava glavu

 

u narednim mesecima kimi zajedno sa petrovicem i goksijem osniva partizanovce i pokusava na drugi nacin povratiti jug

šta je taj korać, mislim je li i on bio deo starog alkatraza ili je samo mafijaški službenik luke bojovića?

kimi znam ko je, okej, on se pojavljuje iz zatvora i stupa na scenu. radeta petrovića si gore uveo u priču, ali ko je sad goksi? je li i on neki stari "alkatraz" (i ako jeste, gde je do sada bio :) ) ili je neki novi lik??

 

Quote

na vrhuncu petrovic vidno uplasen za  zivot u kameru koju drzi belivuk govori da su kimi i on picke i da vise nece ici na utakmice

goksi "nestaje" iako "ceo grad" zna sta mu se desilo

a kimi bezi glavom bez obzira

goksi je nestao bez traga??? (drugim rečima - da li je ubijen a leš uništen...? da li se i to pripisuje belivuku???)

gde beži kimi? inostranstvo...?

 

Quote

da, negde u medjuvremenu,pred ovu poslednju fazu iz zatvora izlazi kica, jedan od 3,4 najvaznija stara alkatraza, ne prilazi ni belivukovim janjicarima/peincipima niti bivsem drugu kimiju

prica se da hoce sa bosketom,vodjom shadowsa organizovati novu grupu 

obojica imaju ogromno postovanje u tom navijackom svetu, nisu ili makar ja ne znam da jesu za kriminal

kića izlazi iz zatvora ali nije za kriminal...? zbog čega je ležao onda?

i ko su šedousi i kad su nastali? isto neka frakcija navijača partizana ili...? 

 

Quote

boske ubrzo prilicno misteriozno umire u teretani

brata mu prebijaju posle toga u stanu

a kicu ubijaju na sred ulice

znači, manjka nam goksi, boske i kića. kojih godina su bile ove tri smrti?

mada - answer kaže da je boske umro prirodnom smrću od lošeg života, što i dalje ne objašnjava ko mu je pretukao brata...

 

 

mnogo ti hvala na trudu da mi pojasniš sve ovo. otprilike imam scenu i te glavne likove raspoređene sad u vremenu.

samo fali ko i kad i koliko iz vrha države ih je instalirao i za šta ih je sve koristio i kroz prste im gledao...

Edited by pt 2.0
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Uff bre pt :D

 

Najiskrenije ne znam

A cini mi se da i niko ovde nema sigurne odgovore na ta pitanja

To znaju oni koji su ucestvovali u svemu tome

 

Ali nekako mi se cini da su oni odgovori koji se nama laicima namecu, upravo i tacni odgovori

 

Ja za sve ovo znam iz novina, sa foruma, ponesto iz prepiske sa ljudima koji su na tribini ili bili na tribini, ali nisu deo ovog vec u najboljem slucaju imaju saznanja iz druge ruke

 

Mozda ce neko drugi imati konkretne odgovore, meni je zaista bzvz da nagadjam

 

I nemoj me pogresno shvatiti, ali pokusaj malo i sa googlom :)

zaista nista lose ne mislim, ali idemo malo predaleko sa svim ovim, a ponavljavam siguran sam da ovde niko nema neka direktnija saznanja

 

 

korac nije navijac, cist kriminal

 

Goksi je deo "trece" grupacije koja je kao i mnogi trazila svoje mesto na jugu

 

Kimi u inostranstvu, opet, tako se bar "prica"

 

kica je lezao za ubistvo tatona, msm greska u kucanju i to je kriminal, ali hteo sam reci da nisam cuo da ga vezuju za kriminalna ubistva, radnje i slicno

Taton je jbg "navijacko ubistvo"

 

sedovsi jedna od podgrupa, znam neke momke, tvrdi grobari, ali vise "staaari navijacki fazon" dakle manje ove krimi aktivnosti u sukobu alkatraz zabeanjeni dugo se drzali postrani

  • Hvala 1
Link to comment

Pre svega mislim na ova pitanja u vezi sa db, drzavom kad kako i ko

 

Sve je to u sferi nagadjanja

 

E: veza definitivno postoji, ali konkretno ko, kad,zasto to je nama i dalje van domasaja

 

 

I ubedjen sam da namerno sad pustaju mnogo "suma" da se prica razvodni i pojavi 1000 teorija, bas zato najvise i ne zelim da nagadjam

 

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment

ZBR su u stvari South Family i Young Boys, dve ekipe koje su ranije pokušale da preuzmu jug i izduvale od ALCZ, pa morale da napuste stadion, plus su im se pridružile neke ekipe sa juga kada je krenulo celo sranje. South Family su bili baš huligani, ne neki visoki kriminal povezan sa DB, barem koliko je meni poznato.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

Uff bre pt :D

nisam mislila da te davim da ti odgovaraš na sve :blush:, nego da poređam činjenice, svoje razumevanje i otvorena pitanja na temu. pa ako neko zna...

 

(guglam paralelno za sve što si napisao, kao manijak, ne brini. ja sam temeljna štreberčina kad se na nešto nameračim)

  • +1 1
Link to comment

Goksi je valjda yb

Pomenuti alen ubijen u zelezniku u pokusaju valjda reketiranja komsije je sf

 

Inace onaj keksikrem ga pominjao kao skolskog druga

 

Ali sve se to menjalo, prelazile podgrupe, pojedinci na drugu stranu, mislim da bukvalno niko ne moze da pohvata sve u vezi sa tim

 

I nisu to firme ili vojska, malo mi to pogresno kapiramo,makar ja

Kao cuveni krimi klanovi nisu te veze i stukture tako cvrste kako se predstavlja , sve se to menja ocas posla

I ono sto je vazilo danas, sutra apsolutno ne mora vaziti

Link to comment
24 minutes ago, pt 2.0 said:

 

kića izlazi iz zatvora ali nije za kriminal...? zbog čega je ležao onda?

i ko su šedousi i kad su nastali? isto neka frakcija navijača partizana ili...?

 

Zbog Tatona.

 

Shadowsi su nekada bili jedna od najjačih i najpoštovanijih grupa, ali je to propalo otkako su se slizali sa novim vođstvom juga. Postoje preko 20 godina.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pt ako posle ovakvog brifinga ne napravi grupu commando girl 2.0 džaba ste krečili

:sleep:

idem pravo na jug i osnivam Crno-belo Plemstvo. :fantom:

 

edit. samo me vi zajebavajte, ali ja nijedan posao koji preuzmem ne ostavljam nedovršen. plus, ovo sa navijačklim grupama je stvarno zanimljivo...

edit edita. i molim da se obrati pažnja na kostimić mog avatara. nije on slučajno ovakav. ni po bojama ni po dizajnu.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...