Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

jesi li pročitala poslednje vreme?

odlična je osnova za ovaj apendix

 

 

e

meni je tu najinteresantnija epizoda vučiću pederu, ne damo ti titulu

kroz tu prizmu se možda i najbolje vidi prisustvo države tj jednog čoveka u celoj priči. posredno i neposredno

 

a i epizoda sa perom grbićem je lep lakmus za patologiju navijača zvezde iz bloka 45

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Sukobi kod grobara traju od 98-e godine i pojave YB sa sad pok. Saletom Kovacevicem, a kriminal posle 05-e i uspelog bojkota, kada se jase malo veci talas. Prema mom misljenju tada postaju interesantni za sluzbe jer su pokazali ne malu snagu kada su oterali zeku i bjeku

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

znači, imamo 2 ekipe navijača partizana: "alkatraz" i "zabranjene" koji se postavljaju kao neprijatelji jedni prema drugima?

ko je i kada osnovao "zabranjene"? i zašto?

 

dakle, spala knjiga "аlkatraza" (nakon što se ekipa razbežala) na klempavog džonija, acu rošavog koji je danilov dobar ortak, i na radeta petrovića, odnosno oni su najbitnija lica ostatka "alkatraza"?

 

znači, klempavi džoni je okupio ovu bulumentu dotadašnjih navijača CZ (sale mutavi) i rada (belivuk)? 

da li klempavi džoni ima podršku iz DB? pitam zato što je činjenica da je saletu mutavom bez ikakvog problema kanselovana robija koju je trebalo da odležava. to nije mogao neki klempavi sam, bez pomoći sistema (zovem sistem DB)?

 

u kom trenutku mutavi i belivuk postaju ispostava SNS (vučića, novaka nedića, koga već), to mi nije jasno.

da li je njih skupio klempavi džoni  a preuzeo DB, ili je bilo obrnuto - da su oni (mutavi i belivuk) od samog starta čeda SNS vrha?

 

koliko je beše godina sale mutavi potrajao, od prvog "angažmana" pa do ubistva?

i koliko je ovo za škaljarce dobra teorija, odnosno, da li postoji neki drugi potencijalni ubica saleta mutavog, ko je to uradio znajući da će škaljarce da optuže? mislim, da li je imao nekog drugog neprijatelja?

 

šta je taj korać, mislim je li i on bio deo starog alkatraza ili je samo mafijaški službenik luke bojovića?

kimi znam ko je, okej, on se pojavljuje iz zatvora i stupa na scenu. radeta petrovića si gore uveo u priču, ali ko je sad goksi? je li i on neki stari "alkatraz" (i ako jeste, gde je do sada bio :) ) ili je neki novi lik??

 

goksi je nestao bez traga??? (drugim rečima - da li je ubijen a leš uništen...? da li se i to pripisuje belivuku???)

gde beži kimi? inostranstvo...?

 

kića izlazi iz zatvora ali nije za kriminal...? zbog čega je ležao onda?

i ko su šedousi i kad su nastali? isto neka frakcija navijača partizana ili...? 

 

znači, manjka nam goksi, boske i kića. kojih godina su bile ove tri smrti?

mada - answer kaže da je boske umro prirodnom smrću od lošeg života, što i dalje ne objašnjava ko mu je pretukao brata...

 

Quote

 

mnogo ti hvala na trudu da mi pojasniš sve ovo. otprilike imam scenu i te glavne likove raspoređene sad u vremenu.

samo fali ko i kad i koliko iz vrha države ih je instalirao i za šta ih je sve koristio i kroz prste im gledao...

Pa, da krenemo..uz rizik da me @levi oznaci kao "sipkasa", sto apsolutno nisam

 

Zabranjeni su vise huligani i sitan kriminal..cak je kriminal u tragovima, minimalno. Alen je sustinski osnivac. Daleko je to od kriminala. Alen je ubijen od strane lokalnih narko-dilera nad kojima se izivljavao, pa ga je jedan iz ocaja ubio.

Nacin izvresnja ubistva Mutavog je..pa osveta i poruka. Nema veze sa grupom Amerika.


Goksi je vodja young boys-a..opet, napominjem, nikakav sipkas nisam, ali sam sa njim licno bio u odlicnim odnosima. Hrabar decko, i prema meni posten. Njegova smrt me jeste pogodila.

Kimi je preko.

Kica je lezao za Tatona. Ali, ovaj forum nije objektivno mesto da se prica o tom slucaju, koji ce jednog dana verovatno uci u anale.

Boske je umro ne od loseg zivota...vec teretana, opterecenja, moguce steroidi...ili sta vec u kombinaciji.

 

Neko je spomenuo shadowse, mislim @napadaj, da, shadowsi su bas navijaci, zato ih svi gotive..ali sad kao cenjena na Jugu..hmm, pet klasa ispod recimo hantersa

 

Sustinski, ni na jugu ni severu nema organizovanog kriminala da ove pojave koja je sada aktuelna. To su sve sitni kriminalci i siledzije, uz deo pravih navijaca. Masa psihopata i sociopata, i gotovo svi sa manjkom socijalne inteligencija kojima je lako manipulisati.

 

Fora je, sto uglavnom ti najgori vode tribine, a onda uz masu psihopata, socipata, siledzija, nastrada i neko dete koje se tu naslo jer voli klub i nije svesno gde je doslo.

Sve to moze da se spreci, ali ocigledno svim vlastima su ti normalni bili kolaterala, i dalje su, dok oni prave dilove sa vodjama.

Ali ovo sto se sad na jugu pojavilo je prevazislo ocekivanja. Potpuno van kontrole bilo koga. Zato su pohapseni, jer nema tu nikakvog projekta, niti se neko oteo. 

Bukvalno sacra corona unita ili ndrangheta.

Edited by Godfrey
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
14 hours ago, Godfrey said:

 

...

 

Neko je spomenuo shadowse, mislim @napadaj, da, shadowsi su bas navijaci, zato ih svi gotive..ali sad kao cenjena na Jugu..hmm, pet klasa ispod recimo hantersa

 

...

 

Zar headhuntersi nisu nešto najebali u sačekuši kod Obrenovca pre X godina od UB valjda, oduzeta zastava i slično? To ne spušta rejting na tribini?

 

 

Link to comment

Prebacio sam 7-8 postova na Deponiju ali oni elaborati sa prethodnih strana treba da ostanu jer su direktno povezani sa temom.

 

I molim vas suzdržite se od prepucavanja, prozivki i tagovanja drugih učesnika radi izazivanja svađe.

Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

Prebacio sam 7-8 postova na Deponiju ali oni elaborati sa prethodnih strana treba da ostanu jer su direktno povezani sa temom.

 

I molim vas suzdržite se od prepucavanja, prozivki i tagovanja drugih učesnika radi izazivanja svađe.

 

Daj bre ovo nema smisla više. Ko je posuđivao novac, ne zna ni da čita napisano. Baš nema smisla. 

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

pointe ako dijagram nisi crtala ja ne znam shta si radila 

tjah, not much. 

pročitala onlajn tekstove (i sve sa njima povezane članke) koji pokrivaju ubistva u poslednjih nekoliko godina, poređala u jedan MS Word fajl najbitnija imena sa fotografijama, godine rođenja (i smrti gde je primenjivo) i navijačke grupe. linkove među njima i dodatne infoe ću da dodam na osnovu boljih postova ovde.

malo me je sajdtrekovao luka bojović i njegova ekipa, izgubih vreme noćas na španske i kolumbijske lepotice koje su postradale malo od vojnog eksploziva u autu, ali sam se onda vratila na pravi put, uzela bajate insajdere o navijačima za cross-referencing, i sad ću to da pogledam sve do kraja. takođe sam kupila i novi broj vremena, i taj članak ću da pročitam noćas i povadim u moj fajl ako ima nešto novo korisno.

 

otišla na research gate i skinula 1 PDF u kome je Chapter 7 o tzv. četvrtoj mafiji, da vidim o čemu se tu radi (Chapter 7The Sacra Corona Unita: Origins, Characteristics and Strategies), a pogledaću i preview cele te knjige na amazonu: The ’Ndrangheta and Sacra Corona Unita: The History, Organization and Operations of Two Unknown Mafia Groups (Studies of Organized Crime Book 12) 2014th Edition.

pa polako... :fantom:

 

edit. moderacijo, ne briši mi edukativne sadržaje!

Edited by pt 2.0
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...