Jump to content
IGNORED

Westworld


Ajant23

Recommended Posts

ne kapiram, poredim resenje sa onim iz filma, i to ti je problem?

aj budu dosledan pa navedi jos nesto sto bi bilo glupo poput metaka koji se rasprsnu na milimetar od osobe i ne povrede je.

 

To samo pod pretpostavkom da koriste puške i pištolje iz lokalnog Volmarta, što po svoj prilici nije slučaj - nigde nisu objasnili tehnologiju ni za oružje ni za municiju, osim da "can't kill anyone you're not supposed to", što može da znači praktično bilo šta. :)

Link to comment

To samo pod pretpostavkom da koriste puške i pištolje iz lokalnog Volmarta, što po svoj prilici nije slučaj - nigde nisu objasnili tehnologiju ni za oružje ni za municiju, osim da "can't kill anyone you're not supposed to", što može da znači praktično bilo šta. :)

ok, nema svrhe, sori na cimanju

Link to comment

clockwork, clockwork tedious

 

Meni ti meci što se rasprsnu tik ispred cilja liče na ludake koji preskoče devedeset devet od sto ograda pri bekstvu iz ludnice i pre poslednje prepreke se namerno dignu u vazduh...

 

 

:lolol:   :0.6:

Link to comment

Hajde da pretpostavim da je ovo sa androidima urađeno kako bi moralo. Za sada oni pominju samo narative, imaju neke scenarije koje moraju da androidi prate i slično, ali da bi robot imao očekivani odgovor i reakciju na svaku interakciju sa ljudskim bićem, tu bi moralo da im bude smešteno terabajta i terabajta pravih istorijskih ljudskih interakcija, gde onda androidi oponašaju onu sa najvećim lajklihudom, a zatim ide nekakvo AI prilagođavanje. Tako da, oni su na taj način direktno izloženi nekim uslovno rečeno sećanjima. To su prosto sećanja drugih ljudi kojima oni imaju pristup.

 

Alternativno, neka je ceo mehanizam po kome oni funkcionišu crna kutija, onda su sećanja samo zasnovana na ovim prethodnim interakcijama sa gostima, što mislim da je previše malo inputa. Mislim da je ovaj Ford njima namerno zadao ovakvo ponašanje, da imaju recall na nešto konkretno i to kako da se osećaju povodom toga.

Link to comment

Hajde da pretpostavim da je ovo sa androidima urađeno kako bi moralo. Za sada oni pominju samo narative, imaju neke scenarije koje moraju da androidi prate i slično, ali da bi robot imao očekivani odgovor i reakciju na svaku interakciju sa ljudskim bićem, tu bi moralo da im bude smešteno terabajta i terabajta pravih istorijskih ljudskih interakcija, gde onda androidi oponašaju onu sa najvećim lajklihudom, a zatim ide nekakvo AI prilagođavanje. Tako da, oni su na taj način direktno izloženi nekim uslovno rečeno sećanjima. To su prosto sećanja drugih ljudi kojima oni imaju pristup.

 

Alternativno, neka je ceo mehanizam po kome oni funkcionišu crna kutija, onda su sećanja samo zasnovana na ovim prethodnim interakcijama sa gostima, što mislim da je previše malo inputa. Mislim da je ovaj Ford njima namerno zadao ovakvo ponašanje, da imaju recall na nešto konkretno i to kako da se osećaju povodom toga.

Pod pretpostavkom da ce Moore's Law manje-vise vrijediti jos 15-ak godina, onda nije nezamislivo imati dovoljnu kolicinu memorije i dovoljno brze procesore da se koriste i AI algoritmi, a i nekakav brute force pristup.
 
Meni je veci SF sinteticko kreiranje "organske" materije i brzina kojom se fizicki popravljaju androidi svako vece u onoj klaonici/mehanicarskoj radnji. Ona nekakva 3D printing / atomic layer deposition mashina bi bila korisna kuci :-)
Link to comment

westworld-circuit-poster-1.jpg

 

 

westworld-circuit-poster-2.jpg

 

 

 

 

Drugi poster mi se posebno svidja kao neka vrsta omaža čuvenoj mehaničkoj zvečarki iz filma koja je upravo imala kameo i u drugoj epizodi serije.

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...