Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

On 15.7.2020. at 3:42, Бруклинский said:

Isto tako evo jos jedne tribina vezane za hip-hop koja je odrzana na Filozofskom fakultetu, a gosti su bili Bege Fank, Reksona, Struka i Fox.

 

Posto je Smoke u centru paznje zbog nove pesme, setio sam se da je na ovoj tribini koju sam pomenuo, Bege Fank rekao kako je najbrutalnija srpska rep pesma koju ju u zivotu cuo, upravo jedna od Mardeljana koja se zove Bez Rispekta, ali ne zbog samog Smokise, vec zbog lika koji mu na toj pesmi gostuje, neki ocigledno underground reper Niksa, a koji je po Fankovim recima odrepovao najsurovije rime u istoriji srpske hip-hop scene, ajde da ih citiram ("Mariju smo jebali pred uplakanom kevom, i ona je plakala sva umazana spermom, ortaci su tu kad mi nesto treba, za njih bi opet popio nozekanju do rebra"), ja licno za tog Niksu nikada u zivotu nisam cuo, pa ako neko nesto zna vise o njemu neka napise :D

 

 

Link to comment
5 hours ago, Бруклинский said:

reper Niksa, a koji je po Fankovim recima odrepovao najsurovije rime u istoriji srpske hip-hop scene, ajde da ih citiram ("Mariju smo jebali pred uplakanom kevom, i ona je plakala sva umazana spermom, ortaci su tu kad mi nesto treba, za njih bi opet popio nozekanju do rebra"), ja licno za tog Niksu nikada u zivotu nisam cuo, pa ako neko nesto zna vise o njemu neka napise :D

 

Deluje kao latentni silovatelj.

Link to comment

Jedino sto sam uspeo da saznam je to da je postojala neka grupa Ilegalna Familija 33 koju su cinili taj Niksa, Proper i ZZA, nasao sam neke njihove pesme na youtube kanalu Rep Arhiva, ali sve su stare desetak godina, izgleda da im se raspala ta grupa i nikada nista nisu izdali osim tih par pesama i tog Niksinog gostovanja kod Mardeljana, da Bege Fank nije spomenuo tog Niksu, nikada ne bih ni znao da postoji takav lik, a deluje kao mnogo toga, najjace je bilo Fankovo prepricavanje Niksinih rima pred punim auditorijumom :laugh:

 

20 hours ago, ultra plasticni said:

Smoke jeste dobio srafziger u rebra fazon kad je ima 10-12 godina

 

Smoke je skroz gotivan lik i bas mi je drago sto je uz pomoc muzike potpuno preokrenuo zivot, dobar je bio u Tri Boje Zvuka na RTS kanalu.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
19 hours ago, Mos said:

BegeFunk ti je bio član na forumu jedno vreme. Pisao na repu ali otišao zbog politike, čini mi se.

 

Ozbiljno, steta onda sto vise nije na ovom sajtu, deluje kao pozitivac, nisam mozda preveliki fan njegove muzike, ali gotivim ove dve pesme :)

 

 

Link to comment

Mejsi, kad sam vec okacio u prethodnom postu njegovu pesmu na kojoj gostuje Bege Fank, onda ajde da malo i njega ispromovisem, definitivno jedan veoma talentovan i zanimljiv lik za kojeg se moze reci da je dosta potcenjen s obzirom da nikada nije dobio onoliko paznje od publike koliko zasluzuje, neke njegove pesme koje je producirao Zartical su medju boljim srpskim trep stvarima koje se mogu cuti, narocito dve koje su snimljene pre sest godina, Sri Lanka na kojoj je solo i Juzni Vetar Lord gde gostuje Furio Djunta, plus vredi izdvojiti i pesmu Kisni Covek.

 

 

Link to comment
14 hours ago, Бруклинский said:

 koje je producirao Zartical su medju boljim srpskim trep stvarima koje se mogu cuti

 

 

Zartical je u jednom trenutku bio najbolji domaci producent, bukvalno je kidao. Sad nesto slabije radi, barem nesto od Mimi sto sam cuo.

 

 

Edited by djeneralche
Link to comment
10 hours ago, djeneralche said:

Zartical je u jednom trenutku bio najbolji domaci producent, bukvalno je kidao. Sad nesto slabije radi, barem nesto od Mimi sto sam cuo.

 

Sto se tice klasicnih trep bitova, potpuno se slazem, inace bas sam nameravao da okacim tu pesmu od Zakile u jednom od narednih postova, posto mi je to pored nekih starijih pesama od Mimi, verovatno najgotivnija stvar od cele te Bombe Devedesetih ekipe, ali eto ustedeo si me truda, pa ajde da onda okacim neke relativno novije pesme koje je Mejsi snimio u zadnje dve godine, a sve je producirao isto Zartical, steta sto nisu stekle vecu popularnost, znaci Sezona Lova na kojoj gostuje Fly Ciki, spot je savrsen, kao i dve solo pesme, Hali Gali i Kurcio Palamarte.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...