Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

19 hours ago, Milošica said:

Neka javi neko ako odgleda vredi li trošiti sat i po na ovo.Ume Skaj biti zanimljiv.

 

Sasvim dobar Vikluh. Vredi poslusati..

  • +1 1
Link to comment

mnogo su "digresirali" ali proletelo je i nije loše. Očekivao sam slične priče kao sa Prti BG ali je totalno drugačiji razgovor.

Manje prati neku hronološcu liniju, više je  kao uvid u mozak i tok misli LIVE Miljenović Đorđa

  • +1 1
Link to comment

Odslusao sam i ja taj podcast sa Skaj Viklerom, u sustini je bio dobar, ali ocekivao sam da malo vise price o Bad Copy grupi, jedino je na samom kraju spomenuo kako su snimili najnoviji album jos pre 6-7 godina, medjutim on je mislio kako ipak nedostaju jos mozda par pesama da zaokruze ceo taj projekat, pa su Ajs i Timbe previse otezali sa dolaskom u studio i nikako to nije do kraja zavrseno, inace za Skaja sam uvek smatrao da bi mu bolje bilo da se zove Swiss Knife, jer realno lik je toliko muzikalan i svestran da nije ni cudo sto se do sada uspesno oprobao u vise razlicitih muzickih zanrova, jedino je nekada previse neozbiljan pa deluje kao da nije dao svoj maksimum, ali je to mozda samo moj utisak, sve u svemu uvek je bio jako kul lik.

 

Nego moram da se jos jednom vratim na Mejsija, cisto da zaokruzim pricu u vezi njega, juce sam opet malo preslusavao njegove stvari i sa ove distance mi jos vise nije jasno kako lik nikada nije stekao vecu popularnost kod publike, njegov jedini studijski album iz 2016. godine (Mejsizam) je rame uz rame sa albumom koji je Corona izbacio godinu dana pre njega (Gethoven), a to su po meni dva najbolja cista trep albuma na srpskoj sceni, i u smislu lirike i u smislu produkcije, plus Mejsi je i 2013. godine imao odlican EP (Kappachino) koji je isto bio u trep fazonu, dok je njegov drugi EP iz 2015. godine (Niko) radjen u klasicnom hip-hop fazonu, kao omaz starom njujorskom repu, realno nema vece pohvale nego kad cujes necije starije pesme i shvatis da ne samo da nisu ni malo ostarile, vec mozda zvuce i bolje kako je vreme proslo, a zaboravio sam da okacim njegovu pesmu Pare Padaju Sa Neba na kojoj mu gostuju Juice i Mimi Mercedez, isto je produkciju radio Zartical, takodje pesma Luce za koju je snimljen spot i koja je isto jedna od njegovih boljih stvari, a tu je i jedna od pre dve godine kada je Coby resio da napravi remix svoje pesme Rambo, pa je Mejsiju pripala ta cast da bude na matrici sada vec gospodara srpske muzicke scene :D

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
On 24.7.2020. at 4:58, Бруклинский said:

Mejsi, kad sam vec okacio u prethodnom postu njegovu pesmu na kojoj gostuje Bege Fank, onda ajde da malo i njega ispromovisem, definitivno jedan veoma talentovan i zanimljiv lik za kojeg se moze reci da je dosta potcenjen s obzirom da nikada nije dobio onoliko paznje od publike koliko zasluzuje, neke njegove pesme koje je producirao Zartical su medju boljim srpskim trep stvarima koje se mogu cuti, narocito dve koje su snimljene pre sest godina, Sri Lanka na kojoj je solo i Juzni Vetar Lord gde gostuje Furio Djunta, plus vredi izdvojiti i pesmu Kisni Covek.

 

 

fun fact... Furio Djunta je specijalista vaskularne hirurgije. Dobar lik

  • +1 1
Link to comment

Momci, svaka vam čast ako možete, ali meni je ovo neslušljivo. Prvu ugasio zbog kombinacije glasa, scene i promašenog flow-a, drugu ugasio zbog rima i zurli, treću nisam ni probao ruku na srce. 

Link to comment

Nikad mi nije bilo jasno koji su kvaliteti tog Mejsija, mada mnogo sta sto je popularno poslednjih godina mi nije jasno.

 

Furio je odlican. Bas sam se pitao sto je nestao sa scene, kad on ima ozbiljan poziv. Rispekt. 

Edited by Joe D
Link to comment

Demonio je bio bolji od Furia, u principu svi su zanimljiviji na pocetku karijere kad imaju sta da kazu. Voleo sam Organizaciju 018, to je bilo dobro jer su bili klinci. Zadnje sto je bilo kao zanimljivo i lokalna prica je

 

 

 

Edited by W.F.C.
Link to comment

Cudno mi je da vam se Mejsi ne svidja, on i Corona su nesto najbolje sto se pojavilo na srpskoj trep sceni, obojica imaju bas onakav flow kakav treba na takvim tvrdim trep matricama, cak sta vise njih dvojica su mi jedini koji su uspeli da zvuce kao treperi iz Memfisa i Atlante, a jako mi se svideo i Juice kada je pre nekih osam godina izbacio album Apetiti Mi Rastu koji je jedan od prvih srpskih trep albuma, ne znam kako je dozivljen od strane srpske publike, ali vec tada je bilo jasno u kom pravcu idu stvari, konkretno najvise su me odusevile dve pesme, Sve Sto Zelis ciju je produkciju odradio Coby, kao i Tok Kesa na kojoj gostuje Struka, plus pre neke tri godine, Juice je snimio jednu isto odlicnu trep pesmu Moj Ego, odradio je i kul spot, meni su i dalje Mejsi i Corona vrhunac srpskog trepa, ali i ovo mi je gotovo savrseno.

 

 

Link to comment

Potpuno sam zaboravio da je Juice ustvari izdao i svoj drugi trep album (Od Blata Do Zlata) pre tri godine, meni je u secanju ostala ta pesma Moj Ego za koju sam mislio da je singl, a sad kod mene u folderu vidim da se ona nalazi u sklopu tog albuma, inace sad sam ga opet malo preslusavao, pa ajde da ispravim nepravdu u prethodnom postu i da okacim sta mi se najvise svidelo, Bata Kan Kan mi je najbolja stvar, super je i Ja To Volim gde je na refrenu Coby, plus Drzimo Grad za koju je snimljen spot.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...