Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

6 hours ago, djeneralche said:

Meni jedino cudno kako je od toliko spominjanog RadiVizije foruma preskocio ono najbolje sto je proisteklo iz istog, Bombe.

 

Ne bih se slozio, od svih onih repera i grupa sa Rad i Vizija foruma koji su mi ostali u secanju, najbolji mi je bio Kajblo Spirit, koji je kasnije promenio ime u Blokovski, a posle je opet promenio ime u Spirit Blokovski, imao je on od sredine 2000-ih jedan period gde je u roku od nekih pet godina snimio 5-6 odlicnih projekata za jednog tako underground lika, ali isto tako secam se da su ga i banovali sa tog foruma, medjutim zaboravio sam koji je bio razlog, ali znam da sam se zesce bio smorio, a sa tog foruma pamtim i neku Edesi ekipu koji nisu bili reperi, vec su najvise kacili demo materijale od nepoznatih izvodjaca, a nekada i od poznatijih kao sto su Bad Copy i jos neke grupe, imali su valjda i svoj neki sajt, a zapamtio sam da su se dvojica zvali Maharaja i Punz, dok sam ostala imena zaboravio, plus secam se da je ranije na tom forumu bio i neki srpski reper koji je ziveo u Las Vegasu, ime mu je bio HM4 (Heavy Mental, Tesko Mentalno), on se bas kurcio kako je do jaja, ali je imao neki uzasan naglasak i nikako nisam mogao da ga slusam, bio je i neki Srbin iz Beca pod imenom Ghetto Boy, ako se ne varam, imao je neku kul pesmu gde je refren pocinjao sa "Kraljice zivota i smrti", ali se ne secam vise, isto se secam likova kao MC Pax, The Easst, Flip-Flop, kao i Scooby koji im je bio producent, steta samo sto vise nemam kod sebe veliku demo kolekciju pesama sa tog sajta, pa mi je jedini izvor ostao youtube :sad:

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Gadan deda rastes.

Meni ovo smesno.


 

Quote

 

nekadašnja percepcija : “gle ovu narkomanku”

kasnija percepcija: “gle ovu baštovanku”

 

 

nekadašnja percepcija : “drug dealer rap” za boom-bap-ere

današnja percepcija: pomaže Miliju u drukanju, prodao se

 

 

Nekadašnja percepcija : atmosfera je bila takva da su svi – od FTP-a do Ministra Lingviste disovali ovog fejk gengstu

Današnja percepcija: old skul domaćeg repa koji održava pravi rep živim

 

nekadašnja percepcija : reper i dizelaš – pravi Srbin

sadašnja percepcija: brat Arhangel

 

itd

 

 

Link to comment
5 minutes ago, ultra plasticni said:

Abraxas? A, koje ti bese umejtnicko ime?


Tako je. Nisam bio umjetnik nego me još radio koncert Das Efx-a ili tako neka glupost :D

  • Wub 1
Link to comment
16 hours ago, djeneralche said:

Dobar je Blokovski bio.

 

Inace umro sam od smeha na ovaj clanak

 

https://loudpack.zone/najvece-transformacije-u-domacem-repu-prvi-deo-28779/

 

Napokon i oni da napisu neki novi clanak, valjda je Reksona preuzeo taj loudpack.zone sajt, medjutim retko sta novo se moglo procitati.

 

Coby i dalje ostao general, Ikac i dalje ostao pravi brat sa kojim mozes i u rat, a nisam znao da je Mili furao dugu kosu, bas mu ne stoji :laugh:

 

Nego nisam znao da je i Ministar Lingvista hejtovao mog brata Struku, secam se tog lika kad je pocinjao da repuje pod imenom Bone Collecta i imao je nekoliko odlicnih demo pesama, posle ga je Marcelo uzeo pod svoje i tada je promenio ime u Ministra Lingvistu, jako talentovan lik i ne znam sta se kasnije desilo s njim, medjutim postao je poznat i po tome sto ga je kidnapovao onaj reper Ajzi (ranije je na Rad i Vizija forumu imao neko ime tipa Isaiah sa nekim brojevima, recimo 5445 ili tako nesto, potpuno sam zaboravio), pa je bio i neki audio snimak gde Ministru naredjuje da se javno izvini za neko prozivanje, ako se ne varam, ukoliko je neko odavde bolje upoznat sa tom situacijom, bilo bi kul da napise nesto konkretnije, o Ajziju kao reperu nemam neko izgradjeno misljenje, ali bila mi je jako interesantna situacija s kidnapovanjem.

 

Mimi Mercedez, posto se vec pominje u tom clanku, a video sam da je i na pocetku ove teme bila cesto spominjana, samo da dodam da je meni ona oduvek bila jako simpaticna devojka i bez obzira sto u pocetku bas i nisam nesto preterano slusao njene pesme, zadnjih godina ima nekih jako dobrih stvari koje mi se cesto vrte, njen tehnicki nivo repovanja je takodje bas napredovao, a ima i bolju liriku od nekih muskih kolega.

 

Samo Kes (ova pesma i spot su mi omiljeni, tu gostuje i Rimski koji je iskidao sa ovim linijama "Desna ruka - malo kuja, malo hasler, bad boy bejbe, kes tece, znaci cash flow bejbe, lova i seks, to je pali, mi smo tim, mi smo in, skupo sranje kao Kanye i Kim", ma cela stvar kida)

 

 

Finansijski Fetis (njena najbolja solo pesma, isto je i spot vrh, s ovim linijama je razvalila "Svaki clan ekipe puca na milion, svaki clan ekipe puca, cim povisis ton, moji ljudi deluju ko stereotip, sto je prototip bas svega sto bi zeleo ti", a i refren joj je takodje savrsen)

 

 

Kucke (jedna od njenih novijih pesama, ove linije su mi najjace "Sad trosim ovaj novac, jer stekla sam ga, naplacujem zanat, jer pekla sam ga, svaki dan sad pravim neke zurke, da, moracu da zovem neke kurve, da, ortaci bi da vide neko dupe, a?", samo neka tako nastavi, puna podrska)

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
18 hours ago, Have_Fun said:

Zjuuuuuuuuuuu, ala puca nostalgija jbt

Zajeban podcast
 

 

Koliko su normalni ljudi. Realno GOAT, ako je ikad i bilo pitanje.

Link to comment
22 hours ago, Mos said:

Taj SKC radio je stvarno bio fenomen. Čak sam i ja jednom tamo repovao uživo kod stondiranog Pandže :isuse:

 

Pandža je, baš pod tim nickom, svojevremeno pisao na Popbox forumu, i to super stvari i samo o muzici. Tek posle je krenulo sve ono sa Abraxas blogom, i strašno ličnim tekstovima (o vremenu provedenom u mentalnim ustanovama, itd). Pojma nisam imao da je nešto i na SKCu radio. 

Edited by Svarog
Link to comment

u stvari serem i ja, imao je serijal postova na temu serijskih ubica :D

al ne mogu da se setim na kom podforumu je to išlo, Popbox je baš bio orjentisan na muziku/film.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...