Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

Od stranih najvise slusam bas Tribe called quest i De la soul. Zapravo rep koji moze da me opusti, da prija. Posebno leti. Ili ne znam Fresh prince, ali to je vreme za to.

I odlicni Mikri i Eufrat u ovom podcastu koji je ovde postavljen, mozda najbolji intervju, dosta informacija i zajebancija. Inteligentnih zajebancija 😁

Cekamo Bruklinskog da kaze nesto o Budweiseru ili Green cool pussyju. 

Ma rep devedesetih se svodio na opis situacije i kopiranje stranih repera. To je ono, o kako je teesko... Danas kad pustim recimo Geto storiju nije to to. Sranje jeste oko nas ali pesma nije... 

Edited by W.F.C.
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

 

Tako mi je i Reksona imao više smisla ‘98. sa “teška taktika kao matematika, napada te sada stil uličnog ratnika” nego ova cobyjeva mass produkcija u 2020. 

 

Ovo je rima čini mi se dua Crni Protokol?

Link to comment
12 hours ago, W.F.C. said:

Cekamo Bruklinskog da kaze nesto o Budweiseru ili Green cool pussyju.

 

Uopste ne gotivim taj praistorijski rep koji su verovatno slusali Fred Flintstone i Barney Gumble, od srpskog repa volim period 2000-2020.
Bassivity je za mene uvek bio i bice nesto najbolje sto je srpska rep scena izrodila, a Lud, Struka, Dada i VIP daleko iznad svih ostalih :wub:
Cak i u Americi 90% repera nije autenticno svojim tekstovima, sve je sminka i marketing, glupo je ocekivati nekakvu autenticnost u Srbiji.
Kad pustim pesmu, bitno mi je da je produkcija vrhunska, kao i da su tehnicki nivo repovanja i lirika na nivou, sve ostalo mi je svejedno.

 

23 hours ago, Mos said:

Kad će Jala Brat i Buba Koreli?

 

Evo druze stizu Brat i Koreli, odradjeni su bordeli i popijeni su svi kokteli, pa ih dovezli soferi, a sa njima stigla i uvek vrela Maya Berry:vikleri:

 

Steta sto Maja nije skinula brus, posto je stigao i ludi Juice, a sam si rekao da je tatko srpske scene, pa evo kul pesme i za tebe i za mene :fantom:

 

A biti smekerica je posao, a ne hobi, to je dokazao i kralj Coby, njemu je isto ovde mesto, jer nosi donji deo trenerke СТИЛЬ by Heron Preston :nobles:

 

PS: Vec sam na ovoj temi kacio Jalu i Bubu (Kalashnikov, Trinidad & Tobago, 22), tri odlicne pesme, pre nego sto su pristupili autotune klubu.

PS 2: Uvek sam gotivio Maju, iako je plasticna barbie doll, ali kad bih usao u nju, ne bi me izvadio ni Kirk Douglas iz filma Ace in the Hole :D

Link to comment

Najjače od svega je što ta grupa likova da ima iole jaču podršku iz MUP ili DB,neviđeno bi se kurčila time,al ovako jbg nek puši interventna :D 

 

Na stranu što Suki pravi okej muziku,posebno ranije...

Edited by Milošica
Link to comment

Pametan je Suki Suzuki, mnogo su manje posledice kad se izvini Luki, a preti interventnoj, nego da se izvinjavao interventnoj, a pretio Luki :D

 

Fox, kad vec pominjem njegovog Gassivity ortaka, mislim da je savrsen trenutak da malo ispromovisem i najlukavijeg lisca na trenutnoj srpskoj trep sceni, da moram da biram samo jednog srpskog repera s kojim iz nekog razloga moram da blejim 24/7, sigurno bi mi Fox bio prvi izbor, lik je toliko zabavan i zanimljiv da pored njega nikada ne bi bilo dosadno, svaki njegov intervju mi je bio urebesan, plus ima i nekih malih problema sa disanjem, pa dok prica cesto prekida da bi udahnuo vazduh, to mu jos vise daje na nekoj simpaticnosti, a sto se konkretno njegove muzike tice, ne svidja mi se bas sve od njega, ali ima dosta pesama koje jako volim, cak bih i pohvalio njegov stari album Trap Guru Trap Boss koji je bio pravo osvezenje na tadasnjoj sceni, isto tako sve pohvale i za njegovu ulicnu odecu TGTB Wear, naravno nije to neki vrhunski i preterano kvalitetan streetwear, ali obozavam kad vidim da se ljudi cimaju da naprave nesto svoje, pa makar to samo bile limitirane capsule kolekcije, takodje se secam da je planirao i da pokrene proizvodnju svog sosa za meso, u saradnji sa Burger House ekipom, ali ne znam sta je na kraju bilo s tim.

 

Surim Bika (mnogi i dalje pogresno misle da se naslov pesme i refren odnose na "rucni rad", a ustvari je to vezano za telesnu snagu coveka)

 

 

Fuccboi (kao i prethodna stvar, ova je takodje sa novijeg albuma Trap Guru Trap Boss 2, jako gotivan spot i lepo se poigrao sa imenom pesme)

 

 

Di Caprio (ovo je najnovija pesma, stara tek tri meseca, inace gostuje jednom makedonskom reperu Tasku, koji dosta saradjuje sa grupom 2Bona)

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Bruklinski,nije telesna snaga,nego idiom,kao stil života.

 

I što se problema sa disanjem tiče,pitanje je zbog čega su nastali :D

 

Zanimljivo da mu je ćale bio najpoznatiji ginekolog u Sremskoj Mitrovici,a i Sukiju je eto poznati pisac Vladimir Arsenijević.

 

Evo pokušavam sada da slušam i ne mogu,a ranije jesam i to dosta.

Edited by Milošica
Link to comment

To znači da se lepo razvijaš :D kad bih redovno slušao sve užase na koje sam odlepljivao pre 15+ godina, definitivno nešto ne bi bilo u redu. Al’ zato baš prija uz pivce jednom, dva puta godišnje za odšrafljivanje davno zaključanih emoucija :sleep:

 

 

  • Haha 1
Link to comment
16 hours ago, vetropir said:

inace ne kapiram ove recenzije, preglede, ultra popularnih izvodjaca. mogao bi i da napises nesto o ceci, metalici i kanje vestu kad si vec tu.

 

Kacim uglavnom samo repere i grupe koje i sam gotivim, a ako mislis na onu pevacicu Cecu, njenu muziku ne slusam, a ne slusam ni Metallicu, cak sta vise moje znanje o ultra popularnim pevacima, pevacicama i grupama koji nemaju nikakvog dodira sa hip-hop scenom je toliko mizerno, da ljudi ne bi verovali koliko malo znam o tome, inace osim repa jedino ponekad slusam neki R&B i ultra komercijalni EDM, ali nista preterano.

 

Mili, ne bacajte drvlje i kamenje, kad sam vec kacio Sukija i Lisicu, onda bi bila nepravda da i treci clan Gassivity ekipe ne dobije makar jedan post na ovoj temi, znam da ga mnogi preziru, ali mislim da je to vise zbog njegovog javnog nastupa, nego treperskog talenta, posto je njegov zajednicki album sa Sukijem stvarno odlican (Malo Jaci Gas), a i sam je snimio nekoliko jako dobrih trep pesama koje su vredne paznje, inace njegov rodjeni brat Jovan je mnogo kul lik, vec dugo je u vezi sa jednom prelepom meleskinjom koja se u Beograd doselila iz Ceske, a Milija nikada nisam upoznao, tako da nemam pojma kakav je privatno, vidim da ga mnogo prozivaju da je navodno cinkario neke likove muriji i slicno, u te stvari ne ulazim niti me preterano zanimaju, njegov zivot njegova stvar, video sam da je glumio i u nekoj novoj seriji, ali slabo gledam srpske serije i filmove, pa ne znam jel dobro glumi kao sto zna da trepuje, isto tako pohvalio bih njegov odlican ukus za streetwear.

 

Lerdi (odlicna pesma, odlican spot, a u centru paznje su Reebok OG Pump patike koji su mi uvek bile gotivne, i to bas ona najgotivnija boja)

 

 

Grmi (isto odlicna pesma, odlican spot i kul refren, matrica razbija i zato je Coby doktor ove igre, a ova preslatka barbika je prava lutkica)

 

 

Loca (ovde se bas previse udaljio od svog fazona, pa mi pesma nije na istom nivou kao prethodne dve, ali spot, lokacija i ova riba razbijaju)

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...