Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

11 hours ago, trustno1 said:

Pozdrav svima, nisam slušala domaći rep više od nekoliko godina. Šta je sa Tokijom, Monogamijom i njihovim potomstvom?

 

"Ja sam samo mleo" je biser na malenoj ogrlici genijalnosti. Ima li danas šta takvo?

 

Put moj ne mogu da shvate

Samo Bog me shvata brate

jao tokijo, totalno sam zaboravio na njegovo postojanje

 

 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Бруклинский said:

Meni taj Monogamija nikako ne lezi, pokusavao sam vise puta da ga slusam i ne vredi, jedino mi je donekle kul zbog tetovaza, ali mi se njegova muzika ne svidja.

S druge strane, Tokyo mi je bio simpatican, ali nisam se nesto naslusao njegovih pesama, dobar je bio na ovoj pesmi, iako je naravno i ovde Struka bio najbolji :fantom:

Zna se koja su cetiri repera najbolja (Lud, Reksona, Struka i Dada), posle njih dolaze ova cetvorica (Juice, Ikac, Corona i Mejsi).

A nema niceg boljeg nego kada repuje Sveto Trojstvo (Lud, Reksona i Struka) preko matrice Njegovog Velicanstva (Lud) :wub:

 

 

Ja skoro nikoga od ovih ne poznajem. Sad se nadam da ću uspeti da malo proučavam. Tako da hvala tebi i ostalima na klipovima.

 

Monogamiju isto ne poznajem baš - sećam se da mi je legao samo, valjda njegov najveći hit, "Koji k barbike" (ako se tako zvala pesma). Samo u jednom refrenu je opisao čitav način života - a to je (vrhunska) umetnost: da u jednoj rečenici opišeš čitav (društveni) fenomen. Moguće je da je on kao čovek totalni psihopata, mislim, ako stvarno tako živi, ali taj refren je pokidao.

 

Ja sam domaći rep otkrila tako što sam slučajno čula Prti Bee Gee na radiju u kolima: "Mene zovu Džon, bodem se u vejn." To mi je zvučalo toliko genijalno, ne samo zbog potpuno genijalnih reči već i zbog Mikrijevog cigansko-džiberskog glasa... Potpuni spektakl, pravo u metu. Prti su upravo radili ovo što sam rekla gore: opisivali u jednoj rimi čitav život i društvene fenomene. Za mene su oni jedni od najbitnijih umetnika u istoriji Srbije. Kao što je Bora Stanković ili Nušić, na primer.

Link to comment

Možda će ovo da zvuči glupo ali nikad nisam počela da slušam, na primer, Juice, zato što mi je odbojan glas - zvuči mi isfolirano. Imam taj isti problem sa mnogim drugima.

Link to comment
2 hours ago, trustno1 said:

Moguće je da je on kao čovek totalni psihopata, mislim, ako stvarno tako živi, ali taj refren je pokidao.

Pa ono, radio kod tetke u turističkoj agenciji pa ti sam proceni...

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Posto Rap, kao i ostali zanrovi muzike spadaju pod kulturu, ne fali li malo vise paznje od glavnih medijskih kuca, uklj. drzavne?

Pod paznju spada recimo ozbiljna recenzija (bitnijih) novih albuma u studio uz gosta/novinara koji je specijalista za taj zanr.

Zar nisu malo staromodni/tradicionalni segmenti o kulturi?

Edited by vise lisica manje krpelja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...