Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

46 minutes ago, sherman said:

zanimljivo je da si ih stavio u isti post, posto su se tukli na jednom koncertu, i to na sred bine. za vreme nastupa struke

 

bruklinski druze, u cemu je fora? jel ti struka spasao zivot? 

ne zaboravimo i:

 

 

 

Link to comment

skoro sam bio na koncertu ftp, jedno od jacih iskustava. 

cela publika 5 minuta peva bez ikakve muzike / zivot je jedna tombola

ili ono / ako jednom vidis maria, ti mu reci da je super

 

koji trans

 

naravno, ni blizu i najgoreg nastupa gospodina struke....

 

 

Link to comment

ja sam imao tu privilegiju da prekjuce slusam najnoviji uradak njihovog pridruzenog clana i ribe mu koju planira da vine u visine domace rep scene

napio sam se od muke :fantom:

 

Link to comment
6 hours ago, sherman said:

zanimljivo je da si ih stavio u isti post, posto su se tukli na jednom koncertu, i to na sred bine. za vreme nastupa struke

 

bruklinski druze, u cemu je fora? jel ti struka spasao zivot? 

 

Struka mi je jedan od najomiljenijih srpskih repera, uz likove kao sto su Lud, Dada i grupa VIP, zbog njih sam se zaljubio u srpski rep :)

 

Takodje, on zivi u mom delu gradu, ali ga nikada nisam uzivo video, posto je on "u rupi", a ja sam "na visini", tako mi to zovemo na BG jugu :D
Nisam znao da se tukao sa tom grupom cija je pesma Blok Bruklin Brate, ne znam ja nista o njima, osim par demo pesama sa Rad i Vizija foruma.
Isto tako, ne kapiram zasto ljudi ovde ne vole tu staru Bassivity ekipu, meni su svi njihovi albumi bili cisto sonicno i liricko savrsenstvo.

 

Tyson, ajde da malo izreklamiram lika koji mi je teritorijalno najblizi, ali ne bavi se vise muzikom, njegovo umetnicko ime nije bilo bas najkreativnije, pa smo ga svi u drustvu iskljucivo zvali Paspalj, ne zivi bas u mom kraju, vec je iz Zarkova, medjutim to je relativno blizu mog Filmskog grada tako da su nam se putevi cesto ukrstali otkako sam se preselio u Beograd, o njemu sam uvek imao pozivitno misljenje, iako verujem da ga vecina potpuno drukcije dozivljava na osnovu njegovih pesama i nacina na koji se prezentirao u javnosti, ja licno volim i cenim kad vidim hustle, a on je bas dugo pokusavao da izgradi hip-hop karijeru, u pocetku mu je Sha producirao dosta pesama, dok je kasnije sam nabavljao matrice sa svih strana i uglavnom snimao u kucnim uslovima, jedno vreme je i preprodavao bitove preko Interneta, pa je bio i trener u teretani, plus radio je i neke druge stvari o kojima naravno necu javno da pricam, tako da je bio i malo iza resetaka, u zadnje vreme ga slabo vidjam posto je poceo sve vise da putuje u Dubai gde ima neku sljaku, u svakom slucaju u poredjenju sa mnogim drugim srpskim reperima, njegovi tekstovi jesu u dobroj meri autenticni stvarima iz njegovog zivota, medjutim upravo zbog te sirovosti i nije napravio neki veci uspeh niti je pridobio mnogo fanova, ja cu izdvojiti dve njegove pesme koje mi se najvise svidjaju, a na obe je imao po jednog veoma gotivnog gosta.

 

24/7 Hustle (jedina njegova pesma za koju je snimljen spot, tipicna IDJ produkcija i neke plasticne ribe, gost na pesmi mu je Juice, a vredi pomenuti i jednog lika koji se pojavljuje na 1:02 iza Djusa, sa koznom jaknom i tamnim cvikerima, u pitanju je Vox, ranije je bio deo one 93 FU KRU ekipe, veoma talentovan reper koji je podjednako dobro repovao i na srpskim i na engleskom, pravi 2Pac fanatik i znao je napamet svaku njegovu pesmu, ziveo je ranije na Banovom Brdu, medjutim pre nekoliko godina se preselio u Ameriku i tamo sada zivi i radi kao vozac kamiona)

 

 

Zelim Kes (jako tvrda srpsko-americka repcuga, gost na pesmi mu je Mack Dames, on repuje iskljucivo na engleskom, vec sam pisao nesto o njemu na Podcast temi, vise se ni on ne bavi aktivno muzikom, vec organizju Get Low hip-hop zurke u Beogradu, ne znam gde tacno zivi, ali mislim da je i on na ovoj mojoj juznoj strani, posto sam ga jednom video kako seta kera, ali se nismo upoznali, a inace oduvek mi je bio jako gotivan).

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Surreal, malo dok sam listao forum video sam da se i o njemu isto diskutovalo, uglavnom uz negativne komentare, medjutim meni je on trenutno jedan od boljih srpskih repera na sceni, cak sta vise verovatno najbolji treper, iako gotivim i ostatak te njegove Gassivity ekipe koju jos cine Fox i Mili, produkciju im uglavnom odradjuje majstor Coby, pa su im sve matrice vrhunske, inace Surreal ima jako zanimljive mikstejpove (Sextape, Drugs) i dva veoma dobra EPa (Sam U Kuci, Malo Jaci Gas, taj drugi je snimio sa Milijem), posto se vec kacio spot za njegovu pesmu Hollywood, koja je vrhunska, nema potrebe da i ja to sada radim, pa cu okaciti njegove dve svezije pesme koje je snimio u ovoj 2020. godini.

 

Seks Zdravlje Pravoslavlje (sjajan crno-beli spot koji je odradio Boogie, savrsena matrica za koju je zasluzan Coby, a pesma je prepuna bas brutalno dobrih linija, na primer ovo, "U zenama pronalazim lek, sine, ali bolje to nego krek, sine, sad imam sef, nemam stek, sine i jedem stek, a ne Mek, sine, ja sam mnogo tvrd - ti si mek, kada dodjes do ovde - nema back, tvoja mala hoce moj seks, tvoja beba da mi lap dance, iskoristio sam rap chance, sada pravim pare - trap cash, ako umrem mlad bicu lep les, hteo bi i ti ovako, ali ne smes, that's facts, sine").

 

 

FLEX (ovo je potpuno suprotno pesmi iznad, znaci prava dobra zajebancija i gost na pesmi je Fox koji je takodje iskidao, spot je takodje veoma kul, dok je refren skroz genijalan, "Bivsa - ex, nova - next, lova, seks, koka, eks, racks on racks, stackin' checks, samo flex, samo flex").

 

 

Link to comment

@Бруклинский, može neka lista izvođača sa srpske rep scene koje ne gotiviš? ozbiljan sam.

ovo postaje nadrealno šta sve postuješ. bez namere da diskutujemo o ukusima, ali kvalitet tih izvođača (ne produkcijski, već poruke i njihove smislenosti) je katastrofalan.

Edited by Svarog
Link to comment
53 minutes ago, Milošica said:

Inače,Surrealov otac je Vladimir Arsenijević. :D

Sta taj covek radi sada, jel u Srbiji? Nisam u toku a voleo sam te knjige. 

Link to comment
1 hour ago, W.F.C. said:

Sta taj covek radi sada, jel u Srbiji? Nisam u toku a voleo sam te knjige. 

Pričao je pre neki dan na N1.Čini mi se neka organizacija čiji je cilj između ostalog zbližavanje školskog programa istorije između zemalja regiona,kao i školskog programa maternjeg jezika.

Edited by Milošica
Link to comment
13 hours ago, Бруклинский said:

Boogie

 

Jel to Bugi, jedan od prvih grafitaroša u BGu, što se tagirao kao Pank i Cinik, a mlađi brat mu Ivan Bogdanov ili neki drugi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...