Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

2 hours ago, pbg12345 said:

Suki je sprdacina

Jel se on bese izvinjavao porodici bojovic?

Nije, ima suki odlicne pesme. 

Link to comment
11 hours ago, Delija67 said:

Ja cekam da Bruklinski otkrije Napoleona :jerry::kdpinside:

 

Znam i za njega, ali on mi je potpuno odbojan, secam se da je i Juice nesto snimao sa njim, medjutim taj Napoleon je karikatura samo takva :D

 

11 hours ago, ultra plasticni said:

 

Jel to Bugi, jedan od prvih grafitaroša u BGu, što se tagirao kao Pank i Cinik, a mlađi brat mu Ivan Bogdanov ili neki drugi?

 

Ne znam da li je to taj na koga mislis, ovaj Boogie je fotograf koji je dosta vremena ziveo u Bruklinu, nisam siguran jel i dalje tamo ili se vratio za stalno u Beograd, a taj Ivan Bogdanov kojeg pominjes, jel mislis na celavog Icu, krupan lik sa tetovazama, on je ranije cesto bio u drustvu dva lika koja sam poznavao, ali su obojica u medjuvremenu ubijeni, Joksa i Savke, inace sva trojica su pripadali razlicitim grupama navijaca, Ica je Delija, Joksa je bio Grobar, a Savke je bio Radovac, meni je uvek bilo interesantno kako se svi ti vidjeniji likovi privatno druze, a napaljeni klinci se loze i tuku medjusobno, stvarno nemam pojma jel taj Boogie u krvnom srodstvu sa Icom, to sad prvi put cujem.

 

16 hours ago, Svarog said:

@Бруклинский, može neka lista izvođača sa srpske rep scene koje ne gotiviš? ozbiljan sam.

ovo postaje nadrealno šta sve postuješ. bez namere da diskutujemo o ukusima, ali kvalitet tih izvođača (ne produkcijski, već poruke i njihove smislenosti) je katastrofalan.

 

Ja toliko volim srpski rep da bih mogao hiljadu stranica ovde da napravim u toku jednog dana, bez zajebancije, ljudi nemaju predstavu koliko sam se odusevio kada sam video da postoji tema posvecena samo srpskom repu na ovom sajtu, a naravno da ima i odredjenih srpskih repera i grupa koje ne gotivim, od starijih recimo da retko slusam bilo sta snimljeno 90-ih godina, eventualno nesto sto su tada snimili Gru, Cya i Rhythm Attack, medjutim moja omiljena era srpskog repa su cela Bassivity ekipa (VIP, Struka, Lud, Dada, Shorty, Marcelo, THC, Gospoda), zatim Juice, Sindikat, Sha, malo Bad Copy, tu i tamo Bvana, neki underground reperi sa Rad i Vizija foruma, kao i kasnije ova nova Gassivity ekipa, plus sve sto radi Coby, super su bili i Corona i Rimski pre nego sto su poceli neki novi fazon, isto vazi i za Gazda Paju i jos neke likove.

 

Od novijih srpskih likova na hip-hop sceni, neki verovatno ne bi smeli biti nazivani reperima, ali stalno se guraju u tu pricu, pa cu reci koje od njih bas ne gotivim, na primer Vuk Mob mi je smehotresan, bivsa grupa Elitni Odredi mi je katastrofa, Cvija mi je isto presmesan, MC Stojan je teska seljana, od tih ultra popularnih likova medju danasnjom mladjom publikom, jedino mi je Rasta sasvim OK, jeste da i on nekada previse forsira autotune, medjutim u pitanju je veoma muzikalan i talentovan lik, iako i njega dosta ljudi ne podnosi, iz nekih intervjua koje sam odslusao meni on deluje skroz na mestu, plus delimo istu ljubav prema streetwear kulturi, tako da mislim i da bi mogli da blejimo zajedno, a iako nisam preterani fan tog novog hibridnog trep i regeton fazona, neke njegove pesme su mi odlicne, a odredjeni spotovi sa DJ Linkom su mu spektakularni.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Bruklinski, da li je moguce da ni slova ne napises o Straight Jackinu koji zivi na relaciji Rusija - Srbija ?

Spoiler

ima krs spotove i losu produkciju....

 

meni je taj suril jako neprijatan za cuti i videti, taj neki nivo nicim izazvane izgasiranosti mi je uvek bio neslusljiv. mada ima par gotivnih pesama

Link to comment

@ Svarog

 

Pa da, ukusi se razlikuju, ja sam navikao da govorim samo ono sto zaista mislim i osecam, iako dobro znam da odredjeni noviji izvodjaci na srpskoj hip-hop sceni definitivno nemaju fanove na ovom sajtu, medjutim glupo bi mi bilo da se pretvaram kako ne gotivim neke od njih, ako to zaista nije ni slucaj, a sto se tice spotova, meni je taj vizeulni dozivljaj oduvek bio jako bitna stavka, Rasta je neko ko ima odlican ukus kada je u pitanju streetwear, lik zna da izabere pravu kombinaciju, a ovi spotovi su mi vrh vrhova, medjutim razumem i ljude koji to ne vole :)

 

@ Lezilebovich

 

Ne vidim poentu zasto da pominjem Straight Jackin, kada nikada nisam bio njihov fan, a malo mi je bezveze da glumim kako sam ih slusao kao klinac, kad to nije bio slucaj, znam da je njihov glavni lik poceo da se bavi muzikom dok je bio u Lenjingradu, ali u to vreme ja sam bio toliko mali da nisam ni znao sta je muzika, posle sredinom 90-ih on se vratio u Srbiju gde je i pojacao tu njegovu grupu, a ja kada sam poceo da slusam ruski rep, uglavnom su me privlacili reperi iz Rostova, taj grad je po meni imao najbolju rusku hip-hop scenu, secam se da mi je grupa Psycholyric bila prva ljubav, potom su promenili ime u Kasta kad im se pridruzio tada mladi i novi reper Basta, koji je ubrzo pokrenuo i svoju solo karijeru i onda mi je on bio najgotivniji iz tog perioda, sve dok nisam saznao za beloruskog repera pod imenom Seryoga, e on mi je pocetkom 2000-ih godina bio ubedljivo najomiljeniji ruski reper, a i dan danas ga obozavam iako zadnjih godina gotovo i da ne snima vise, sada naravno od novijih ruskih repera najvise volim likove kao sto su Oxxxymiron, Timati, Scriptonite, Jacques Anthony, ST1M, L'One, Dimal, itd.

 

Straight Jackin takodje ne fura onaj zvuk koji najvise volim, kod njih su dosta zastupljeni rege i ska, imaju bubnjara i gitaristu, ja bas ne gotivim preterano zive instrumente u rep muzici, naravno da postujem njihov rad i kapiram sve one koji ih vole, slicna je stvari i sa grupom Sunshine, o njima sam vec pisao da mi se svidjaju neke njihove pesme, ali ih bas ne smatram klasicnom rep grupom, vec mnogo vise podsecaju na hardcore grupe kao Limp Bizkit, Linkin Park i Crazy Town, u svakom slucaju ima i malo istine u ovome sto Mos i sherman kazu, verovatno bih bio fan Straight Jackina da furaju ribe u kadi, bolje spotove i kvalitetniju produkciju, ja najvise volim kad se mesaju rep gangsteraj i fenseraj :D

 

Gazda Paja, evo recimo jednog srpskog repera koji mi se momentalno svideo cim sam ga prvi put cuo, naravno da me je kupio i pesmama i veoma kul spotovima, a posle i kad sam ga slusao u raznim intervjuima, jos vise sam ga zgotivio posto je lik pravi pozitivac i onakav kakve najvise volim da vidim, jeste da je u zadnje vreme previse otisao u hip-folk fazon, ali ne pada mi na pamet da mu zameram sto je izabrao ono sto mu ocigledno donosi mnogo vise novca, bolje je da zaradjuje od muzike nego od necega sto mu ne ide od ruke, a ovo su mi njegove naj kul pesme.

 

Cke Beogradske ("Kazem cke beogradske, totalno poludele, sve bi malo rakije, eksere il THC", kad nema ljubicastog sirupa, dobra je i rakija)

 

 

Mrdaj Tu Stvar ("Ta guza ima publiku, ide gore-dole, k’o da ima hidrauliku", ima jos gomila super linija, ma cela pesma i spot su odlicni)

 

 

Auslander (od njegovih novijih stvari, ova mi je ubedljivo najomiljenija, gosti na pesmu su mu grupa THCF, a i spot mi je naravno sjajan)

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

THCF, kad sam ih vec pomenuo u prethodnom postu, mozda bi red bio da okacim jos neke njihove spotove koji mi se mnogo svidjaju, vec sam na temi Podcast rekao da gotivim i Borka i Stefana, odlicni su bili tokom svojih ranih Bassivity dana, a kasnije su sve vise i vise morali da se presaltuju u danasnje hip-folk vode, nista im ne zameram i od mene ce uvek imati punu podrsku, bez obzira da li mi se neka njihova nova pesma svidi ili ne, likovi su carevi i neka zaradjuju sto duze i sto vise, ajde izdvojicu jednu stariju pesmu i dve relativno novije gde je i Coby.

 

Trenerka Stil (obozavam da nosim trenerke, a u zivotu nisam i necu nositi sako i kravatu, tako da se ova pesma poklapa i sa mojim stilom)

 

 

Ekipa Najjaca (odlicna pesma koju voli cela moja ekipa iz kraja, cesto je pustamo u kaficu Patrida dok blejimo i krademo Bogu dane i nedelje)

 

 

Nikom Nije Nocas Kao Meni (ovaj spot je bas dugacak, traje sedam minuta i izgleda kao mini film, ali je odlican i lepo ide uz tekst pesme)

 

 

Link to comment

Previse Nihila, mogao je da ubaci i ostale likove po neku strofu, prejaka referenca na Satana, previse pesama koje sam cuo pre godinu dana koje odskacu kvalitetom, previse napet. Ali samo jedna pesma je dovoljna da mi navuce osmeh na lice. Brzi Satanizam Lajf, kakva kidalica, Summer deaths brutalna matrica, loop -> beskonacno.

Link to comment

Dada, toliko puta sam ga vec pomenuo na ovoj temi i kako mi je jedan od najomiljenijih repera i producenata u istoriji srpske hip-hop scene, a jos uvek nisam okacio nijednu njegovu pesmu, do sada je snimio jedan odlican mikstejp (Radio Ubica Decijeg Lica) i jedan fenomenalan studijski album (Ni Na Nebu Ni Na Zemlji), takodje iza sebe ima i veoma dobar zajednicki album sa Strukom (J*B*N* Belci), a naravno bio je i deo ekipe pod imenom Grupna Terapija, koju su pored njega jos cinili Lud, Struka i Bone, pa je ucestvovao i na tom sjajnom albumu (Ko Te Salje?), plus na sve ovo treba dodati i njegov nedovrseni zajednicki projekat sa talentovanim hrvatskim producentom Marvelom (Momci iz Zadnje Klupe), sa kojeg je do sada objavljeno samo pet pesama, sve u svemu Dada je i kao reper i kao producent neverovatno talentovan i steta je sto je i on uglavnom batalio muzicku karijeru, pa tek povremeno snimi i objavi nesto, on se valjda jos pre desetak godina preselio u Dubai, ali nemam pojma cime se tamo bavi, taj njegov jedini samostalni studijski album je tamo i snimio i sam producirao, pa se nadam da ce i u buducnosti snimiti jos neki ozbiljan projekat, u nekim intervjuima je rekao da nema hleba od muzike, medjutim njegova muzika je za mnoge od nas hrana.

 

Klik Blic Smesak (jedini spot koji je snimljen za taj projekat koji on i Marvel nisu jos zavrsili, valjda ce ga jednoga dana kompletirati)

 

 

Moje Vreme Je Sad (na refrenu mu gostuje Plema, ovo je pesma sa njegovog jedinog studijskog solo albuma, a ovo su mi naj linije "Vidi pare su moj Ventolin, kad tesko disem sve sto pisem su moji snovi, cim gard spustis stvore se gangsteri i mentoli, oko mene bore se andjeli i demoni")

 

 

U Ratnoj Opremi (ova pesma je isto sa tog jedinog studijskog albuma, a pocetak je brutalan "Sansu za beg kupi sada, beg iz stada, pusti vraga, al' zelja za novcem vlada i bogatim kurvicama, s pudlicama na uzicama, mame me k'o udicama, u grupicama na klupicama, ludnica na ulicama")

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
21 hours ago, djeneralche said:

Previse Nihila, mogao je da ubaci i ostale likove po neku strofu, prejaka referenca na Satana, previse pesama koje sam cuo pre godinu dana koje odskacu kvalitetom, previse napet. Ali samo jedna pesma je dovoljna da mi navuce osmeh na lice. Brzi Satanizam Lajf, kakva kidalica, Summer deaths brutalna matrica, loop -> beskonacno.

 

Da, i meni je BSL najjača nova stvar na albumu, Summer Deaths pokidao, Nihil isto. Takođe, najviše vajbuje na prethodni Zicer album.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...