Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

7 hours ago, pbg12345 said:

:laugh:

zajebavas se?

 

Ozbiljan sam i stojim iza toga.

 

Lud je genijalan i kao reper i narocito kao producent, njegov jedini solo album (U ime igre) je cisto savrsenstvo od prve do poslednje pesme, a super su mu i projekti sa Strukom u sklopu Grupne Terapije.

 

Struka ima najbolju karijeru iza sebe, 12 projekata i svi su odlicni (3 solo albuma, 4 zajednicka albuma, 2 mikstejpa, 3 EPa), kao i mali milion gostovanja na tudjim pesmama gde je uvek iskidao.

 

Dada ima odlican mikstejp (Radio ubica decijeg lica) i sjajan album (Ni na nebu ni za zemlji), a takodje je i super kao producent, isto je odlican i na projektima Grupne Terapije, kao i na nedovrsenom projektu sa hrvatskim producentom Marvelom sa kojeg je do sada objavljeno samo pet pesama.

 

Reksona je uvek bio tehnicki savrsen reper, kao i producent, oba VIP albuma su savrseni, kao i njegov zajednicki album sa Strukom, a i on je uvek iskidao kad god je gostovao nekom drugom reperu na pesmi.

 

Od ove cetvorice se nije rodio bolji reper u Srbiji.

Link to comment

Najduhovitije tekstove i najbolje panclajnove upravo imaju Lud i Struka, to sto ih mnogi pogresno smatraju ozbiljnim je vec neka druga prica.

 

Evo ove dve pesme su najsvetliji primer duhovitih tekstova i vrhunske produkcije, likovi su carevi kakvi se samo jednom radjaju.

 

 

 

Link to comment
On 25.4.2020. at 1:16, Бруклинский said:

Najduhovitije tekstove i najbolje panclajnove upravo imaju Lud i Struka, to sto ih mnogi pogresno smatraju ozbiljnim je vec neka druga prica.

 

Evo ove dve pesme su najsvetliji primer duhovitih tekstova i vrhunske produkcije, likovi su carevi kakvi se samo jednom radjaju.

 

 

 

nijednom se nisam nasmejao, cak mi ni brk nije zaigrao nijednom. jedino ti je tacno da se ovakva dvojica jednom radjaju. tj. dvaput

 

Link to comment

Nemoj da si takav hejter :D

 

Glupo mi je reci da sam naucio srpski jezik slusajuci srpski rep, posto sam jos kao mali sasvim solidno baratao osnovama srpskog, ali mi je definitivno srpski rep pomogao da prosirim vokabular reci i da naucim vecinu srpskog slenga, plus nakon sto sam zavoleo muziku kroz americki i ruski rep, prvi kontakt sa srpskim repom me je odusevio zbog odlicne produkcijske podloge i uvek mi je repovanje na srpskom zvucalo egzoticno.

 

Lud je definitivno neko ko mi je uvek bio na prvom mestu, ne postoji njegova pesma koja me nije odusevila, a isto vazi i za Struku, Reksonu i Dadu, slusao sam i sve druge srpske repere i niciji tekstovi i nivo produkcije me nisu toliko privukli koliko od ove cetvorice kraljeva.

 

Inace danas se svi klinci loze na trep, a ne znaju da je prva prava i jedina trep pesma u Srbiji nastala jos pre 15 godina.

 

 

Link to comment

Kako ne zvuci kad je bukvalno preslikan bit i nacin repovanja sa juga Amerike koji je bio zacetak onoga sto se danas naziva trep muzikom.

 

Taj zvuk sa kraja 90-ih i prve polovine 2000-ih koji su poceli da produciraju Mannie Fresh i DJ Paul, pa onda i populizovali reperi kao Master P i Ghetto Mafia, umesto imena juznjacki rep je dobio nazev trep kad je T.I nazvao svoj drugi studijski album Trap Muzik (2003), a posle njega i Gucci Mane koji je svoj debitantski album nazvao Trap House (2005).

 

To sto je zadnjih desetak godina trep postao najpopularniji pravac u Americi i samim tim usao u fazu preterane komercijalizacije, dovelo je do toga da mnogi misle kako je pravi trep samo ono sto produciraju noviji producenti kao Southside i TM88 (obojica iz 808 Mafia ekipe) ili Metro Boomin, a ustvari neki stariji producenti kao Shawty Redd i DJ Toomp su ta neka ekipa koju je Lud prekopirao sa tom pesmom koja je bukvalno prvi trep zvuk na srpskoj sceni, a i logicno s obzirom da je ta pesma nastala nekoliko godina pre nego sto je sam trep zavladao Amerikom.

Link to comment

Kad sam vec pomenuo prvu srpsku trep pesmu snimljenu 2005 godine, zaboravio sam da kazem da je pre par meseci izasao i nastavak te pesme.

 

Medjutim, dok je na originalnoj verziji gostovala tada sasvim solidna THC grupa, na ovoj novoj verziji gostuju ne tako talentovani Goodfellv, kao i autotjunas Mixa na refrenu, pa je i sama pesma zbog toga znatno inferiornija nego verzija snimljena pre 15 godina.

 

Jedini dobar deo ove nove pesme je od 1:55 do 3:00, kada naravno Lud bacao svoj verse gde objasnjava novoj generaciji ko je i dalje tata na srpskoj rep sceni.

 

 

Link to comment

nevezano za ovog Naopakog, mnogo me nerviraju trep matrice, tu nema kika, nema fanka, nema gruva, samo neke činjelice zvekeću. Zanatu moraju da se uče od najboljih, roots!

 

Link to comment
On 29.4.2020. at 23:43, Бруклинский said:

Jedini dobar deo ove nove pesme je od 1:55 do 3:00, kada naravno Lud bacao svoj verse gde objasnjava novoj generaciji ko je i dalje tata na srpskoj rep sceni.

 

 


Nikad čuo za čoveka :D Iako to nije popularno danas reći, tatko na srpski hiphop je ipak ludi Đus. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...