Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

ne verujem da je paxos sam po sebi vredan prelaska sa krfa, uz ogradu da na ovom drugom gde ti ides nisam bio. mislim, super je, ali paxos je ostrvo duzine 8 i sirine 3 km sa 3 lepa sela i to je to, rekao bih mediteran kakav je nekada bio samo sredjen i doteran za pristojnu upper mid class klijentelu. jedina zegzi plaza u rangu lefkadskih ili kefalonijskih je na antipaxosu koji je prekoputa pa vam tu treba extra prevoz tako da mi sem taverne kod vasilisa u logosu, koja je mnogo dobra i mnogo skupa, trenutno ne pada napamet razlog za dolazak sa krfa koji mislim da nije ispod sat vremena brodom. i sem mozda ubijanja vremena i eventualnog bekstva od beer boys brigada, ako se zalomite tamo gde vladaju.

Link to comment

za obilazak severnog dela Krfa nama je bilo dovoljno više-manje dva dana, mislim OK, možda nismo videli sve ali Ipsos, Dasija i Guvija nikog zaista ne zanimaju. Iz Kasiopija na Sunset Beach kod Sidarija, u grad Krf, sekli poprečno, prolazili kroz razna mala slatka piktoreskna sela, srećom zaobišli akva park, bili do Paleokastrice, pentrali se do Angelokastra, otišli na Glifadu na zapadnom delu ostrva, dakle u manje od dva dana. jug Krfa je valjda sav u peščanim plažama i raskalašnim povraćajućim Anglima i Sasima, nismo bili a nismo ni izgarali od želje da overimo.

Link to comment

Hajd da malo reklamiram sajt moje prijateljice, price i prakticni saveti nekoga ko je proputovao sveta a sve u licnoj reziji i za malo para :) . Posto je na temi o Grckoj evo malo o Milosuhttp://www.okoputovanja.com/2011/milos/Nema jos uvek mnogo destinacija opisanih, koliko ih je ona obisla, ali bice

Link to comment
znaci, paxos stop a antipaxos i lefkada da? jos nesto? koja su to piktoreskna sela, da ih odmah ucrtam na mapu?
na žalost imena ne znam, ne sećam se ni da li je tabla postojala. ali kapiram da nema šanse da ne prođeš kroz to selo ako ideš u unutrašnjost severnog Krfa. mali trgić gde babe i dede sede u hladu maslina, minijatura kuće, hteli smo da stanemo i da potražimo neku lokalnu kafanu ali... ne znam zašto nismo :(
Link to comment
znaci, paxos stop a antipaxos i lefkada da? jos nesto? koja su to piktoreskna sela, da ih odmah ucrtam na mapu?
Na samom jugu ostrva imas dva turisticka mesta. Jedno je juzni Agios Georgios, koji nije nista posebno, mali je i bez nekih posebnih sadrzaja, ali ima jednu od najboljih pescanih plaza na ostrvu. Drugo mesto je Kavos aka Sodoma i Gomora, prestonica nocnog provoda na Krfu, pun pijanih i maloletnih engleza i jos pijanijih srba koji su jos neprijatniji od ovih prvih i cesto se peglaju i bodu nozevima (citaj svako vece). Nekih pet km od Agios Georgiosa, kada se krene ka gradu Krfu, nalazi se jedno selo u brdu po imenu Argirades. Meni je bilo neverovatno lepo, sa uskim kamenim ulicicama, babama koje sede ispred kuca i deru se jedna na drugu, maslinama, neuglednim tavernama... sve u svemu podsetilo me je na deo Kuma u kom se Majkl krije na siciliji. Ukoliko nabasate na jug, mozete ga obici necete pogresiti.
Link to comment

hvala svima! mislim da vas dvojica niste bili u istom selu, nego sva prava grcka sela izgledaju tako :Djedino da nemas nesrecu da nabasas samo na ona koja je vec zahvatio turizam, onda ovo neces videti.a za albaniju treba viza?

Link to comment

Nema na cemu. Ne treba ti viza za Albaniju, bio je neki jednodevni izlet u ponudi prosle godine 30-40 jura. Nismo bili zbog nekih nepredvidjenih okolnosti, inace je bio u planu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...