Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

jbg, oba puta smo isli agencijski i sve nekako navrat-nanos, tako da za to bas nemam nikakav info :( mi isli krajem avgusta, u Kasiopiju je tada polako vec splasnjavala guzva, tacnije, nekako si svaki dan osecao da se blizi kraj sezone jer je bilo sve manje turista. u Dassiji druge godine to nije bio slucaj. septembar je super sa finansijske strane, ako ides preko agencije zato sto te aranzman sa avionom kosta manje nego onaj sa autobusom krajem avgusta. samo tripujem da se ne treba kockati i ici bas na kraju septembra jer moze da te zakaci kisni period, kapiram da to moze da smori odmor.
Super, hvala. Razmisljam o pocetku septembra, pa da se eventualno do sredine vratim, tako da kontam da bi vreme trebalo biti ok. Sad ste me jako nalozili ovom pricom, treba to docekati.
Link to comment
idi na google, ukucaj "corfu studios" i javi se ljudima i dogovori sve. ja evo vec trecu godinu radim tako i nikad nikakav problem.
A kakve su cene? idem 10 dana pocev od 24-25 juna.Sent from my cigla using Tapatalk
Link to comment
http://www.liapades-bliss.com/apartments/birlis.htmlevo jedne preporuke za smestaj na krfu, tačnije baš u liapadesu koji se pominje.bio sam tamo 2 nedelje pre 3 godine kraj jula/početak avgusta.liapades je 20-tak km od grada krfa, na idealnom mestu da se obiđe celo ostrvo.jedini problem je što je tada u celom tom delu(liapades, paleokastrica) voda bila ledena. ne znam da li je to bio izuzetak ili je uvek tako. u svakom slučaju odlično mesto za onoga ko ide kolima i želi da obiđe ostrvo.i još jedna preporuka. na severoistoku krfa, kad se krene od barbatija ka kasiopiju, nalazi se nekoliko taverni sa terasama iznad mora. ispod tih restorana nalaze se prazne plaže sa najlepšim morem na krfu.posle ručka, spustite se stepenicama i na kupanje.
Link to comment
dakle Liapades, check. to mora da se overi ove godine. ovo mestasce koje pominjes, mozda je to ono koje sam i ja apostrofirao, kroz njega se obavezno prolazi kada se iz pravca Grada ide ka Angelokastru. eh da, ono sto vodici uvek vole da napomenu prvi dan kada stignete, na Angelokastru je sniman neki 007, ako vas to pali :)
mislim da je to tvoje selo lakones http://www.greeka.com/ionian/corfu/corfu-villages/lakones-corfu.htm. da li tamo valjda ima neki muzej maslina ili tako nesto, a na putu do njega su kao kafici sa vidikovcima odakle puca pogled po zalivu?ovo na koje ja mislim nije to, jeste taj fazon, ali jos 100 puta bolje. ako je lakones na skali od 1 do 10 na 5, ovo je bar 8.5. tamo gde lakones deluje zapusteno, a bogami malo i napusteno, ovaj gradic deluje odrzavano (ali po fasadama ima te patine, kao i po italijanskim gradicima, dakle nema holivudske ulickanosti) i samodovoljno. sad pokusavam na netu da nadjem, ali nema sanse, a jos manje sanse su da se ja setim. moram da iskopam slike odatle jer sam slikala ime tog selogradica bas zato sto sam znala da ga inace necu zapamtiti.
Link to comment
A kakve su cene? idem 10 dana pocev od 24-25 juna.Sent from my cigla using Tapatalk
jun/septembar na ostrvima je recimo 20-30% jeftiniji nego jul avgust.moja iskustva sa junom, sa nas 2 velikih + dete, znaci studio:rodos 30-50€ dnevnoparos 30-60€ dnevnopeleponez(tolo) 40€ sa doruckom.ako ostajes duze, 14 dana i vise, mozes da zatrazis da ti spuste cenu.
Link to comment
http://www.liapades-bliss.com/apartments/birlis.htmlevo jedne preporuke za smestaj na krfu, tačnije baš u liapadesu koji se pominje.bio sam tamo 2 nedelje pre 3 godine kraj jula/početak avgusta.liapades je 20-tak km od grada krfa, na idealnom mestu da se obiđe celo ostrvo.jedini problem je što je tada u celom tom delu(liapades, paleokastrica) voda bila ledena. ne znam da li je to bio izuzetak ili je uvek tako. u svakom slučaju odlično mesto za onoga ko ide kolima i želi da obiđ. e ostrvo. i još jedna preporuka. na severoistoku krfa, kad se krene od barbatija ka kasiopiju, nalazi se nekoliko taverni sa terasama iznad mora. ispod tih restorana nalaze se prazne plaže sa najlepšim morem na krfu.posle ručka, spustite se stepenicama i na kupanje.
to za ladnu vodu je vrlo varijabilno i individualno. ja sam neko ko ne voli ladnocu i ladnu vodu, a na liapadesu sam se sita iskupala. dok je nekima, pak, bilo stvarno ladno. to govorim da neko ko je zimogroxljiv kao ja ne otpise u startu tu plazu iz tog razloga, kao sto i ja zamalo da uradim. a i voda u paleokadtritsi vazi za najcistiju ali i najhladniju.
Link to comment
nije Lakones, u pitanju je Krinievo jednog klipa sto sam izbunario na YT, zanemari ovaj chit chat u pozadini http://www.youtube.com/watch?v=CeDuFLa2MGw
guglala sam ovo tvoje selo i slucajno nabasala na ono moje :Hail:zove se kinopiastes. kao sto rekoh, pocinje na p :lol:jako malo informacija i slika ima na netu o njemu, najvise zbog toga sto se tamo nalazi taverna 'tripa' koja je toliko poznata da se samo o njoj prica. bila sam u toj taverni, princip je fiksni meni sa fiksnom cenom (35 ili 50 eura, ne secam se. tokom vecere ima ziva muzika, grcka naravno i neki performans sa lokalnim plesom u narodnoj nosnji, standardno za turiste. s tim sto ovo nije bilo toliko lose, mislim jeste ceo koncept touristy skroz, ali se ovo dalo izdrzati, nije smaralo bas. a mozda jer smo mi rano dosli, pa rano i otisli, mada mislim da su ti plesaci imali samo jednu kratku tacku i da se vise nisu vracali. muzika je ostala.klopa je bila obimna, a cenovno u rangu drugih restorana, samo su za iste pare kolicine bile daleko vece. meze prsut, feta, grcke aromaticne kobasice, sofrito, jaga, jos neko meso i na kraju oooogroman pladanj raznog voca od smokava do lubenice sa grckim jogurtom-to mi bilo najbolje). da, vino crveno, belo neograniceno. kafu nemaju. taverna radi od 1936 godine i puna je slika raznih svetskih selebritija koji su je pohodili, od politicara do holivudskih zvezda.medjutim, vredi dolaziti cak i da se samo vidi kinopiastes bez namere da se ide u tu tavernu. ustvarim taverna je tu najmanje bitna, iako verovatno vecina turista tu dodje zbog tripe, a odusevi se gradicem. slika na netu ima malo, a to malo se opet odnosi na restoran, tako da ko se odluci da poseti kinopiastes morace da mi veruje na rec, ali se nece prevariti :Dna glavnom trgu ima nekoliko restorana sa bastama, tako da tripa sa fiksnim menijem nije jedini izbor. gradic deluje zivo i zivahno iako je prilicno izolovan od nekog glavnog puta (nije bas ni dobro oznaceno, mi smo se vracali jer smo propustili skretanje). atmosfera je super, ljudi ti se javljaju ali u nekom frendli raspolozenju (umeju lokalci da te po tim grckim zabitima pozdravljaju al onako sa podignutom obrvom, koji si sad ti? ovde to nije slucaj).voda je stvarno na glasu kao najbolja na ostrvu, dolaze ljudi iz okolnih mesta sa balonima da natoce, a cesme su postavljene svuda, sto je super na grckih +45 stepeni u avgustu. gradic ima i filharmonijsku grupu :D. jako je blizu gradu krfu, 8-10km.
Link to comment

ja sam pribelezila tvoj krini :Du kinopiastes najbolje da dodjes predvece kad zvezda vise ne pece i gradic pocne da se budi polako. stvarno siri prijatnu atmosferu okolo. a ako ces u tavernu, ona preko dana ne radi, mislim da se otvara u 8 ili 8.30. tako taman dok se ona otvori moze da se proseta okolo.pokusavajuci da nadjem neku verodostojnu sliku sad na netu, naletela sam na info po forumima i blogovima da se u kinopiastesu odrzava velika festa za praznik panagia, sto je grcima veliki praznik kao bozic i uskrs (15/08. to je nama mala gospojina). ako si u to vreme na krfu, bilo bi zgodno da ciljas odlazak na taj dan, pa da vidis i to.

Link to comment

tad mi je rodjendan, bicu u BG :(kazes da je nekih 8-10km od grada? onda super, nije frka zaputiti se nocu. a i putevi u okolici nisu toliko serpentinasti. idem da vidim gdi je tacno na mapi

Link to comment

ako zelis mali savet, izaberi pre Agios Georgios. Sidari (makar u prolazu) deluje prilicno bezveze. naravno, ako uzimas kola, to nije previse bitno. e da, mi smo Chevy Matiz rentali po cijeni od 240e za sedam dana (doduse, odmah nam je to vece kada je dovezao kola smanjio na 220 jer se pojavio sa 45 min zakasnjenja. boy i was pissed, to sve posle 4:0 za Rennes angry.gif )btw, kada ides? i po kojoj cifri?

Edited by assück
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...