Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Takođe, ako ima neko da mi kaže kakav je put posle Soluna ka Krfu (E90), jer imam déjà vu da sam (više slušao nego) gledao Alvirovića kako radi patrolu po nekom 99% završenom tunel-pa-tunel autoputu sa samo 2-3 parkinga za odmor i bez pumpi sa autogasom :isuse: , ali tripujem da sam možda nešto pobrkao. Viamichelin preporučuje baš tu rutu, ali im je put i dalje ucrtan kao neki stari, a ne highway.
Otprilike Alvirko je u pravu...skroz nov autoput koji cini mi se jos uvek nema nikakvih pumpi i ostalih zezalica...ali zato skracuje vreme putovanja pa mozda za duplo...lepo natankuj auto u Makedoniji i cepaj...Nedavno je moj ortak prosao taj pravac i kaze da mu se u povratku desilo da je jedan manji deo autoputa bio zatvoren zbog nekih radova pa su isli "alternativnim" pravcem...tj starim putem...
Link to comment
Колико пара дневно сте спремни да пљунете? Море или брдо, тј. максимална удаљеност од мора?Можеш и овде мало да претражишhttp://www.greekhotels.gr/greek_island_hotels/ionian_islands_hotels/kerkyra_hotels.asp?show=Both
Ako je HB-preporuka, može neka 2-3 star varijanta, kao npr. ovaj hotel lepog imena (koji je, prema online booking appu praktično fully booked za obične sobe). Nikad nisam ovako kasno zakazivao smeštaj, pa da pitam - koje su šanse da ipak ima mesta iako ne može više da se rezerviše online? Dobre, loše, random?Ako je apartman, onda do 60-70 evra dnevno, tj. neke standardne cene sa makedonske obale bi bile skroz okej, dok god postoji parking i u blizini ima gde da se redovno večera.Pogledao sam 2-3 ta sajta i prešao sijaset smeštaja, a gledao sam i sajtove naših par agencija koje prodaju dole smeštaje, pa onda nalazio te iste direktno, nije mi teško da se igram detektiva (uvek idemo na more u solo režiji, pa sam navikao), no sam priželjkivao info iz prve ruke jer vas ima ovde dosta koji kanda godinama špartate Grčkom.edit: Zaboravio da kažem, brdo stop.
Алвировић је опседнут аутогасом и одмаралиштима. Пут је феноменалан, од Солуна до Игуменице се стиже за три сата, то нормалан возач може да преживи без потребе да стаје ради 1 окрепљења или удисања аутогаса.
Otprilike Alvirko je u pravu...skroz nov autoput koji cini mi se jos uvek nema nikakvih pumpi i ostalih zezalica...ali zato skracuje vreme putovanja pa mozda za duplo...lepo natankuj auto u Makedoniji i cepaj...
Pa to, zabole me i za parkinge i za autogas, zato sam i -ovao, nije zdravo koliko smara. Ukratko, kul, hvala. :D Edited by Oxymoron
Link to comment

ja dodajem nesto vise pozitivnih detalja o Krfu kad se sa istoga vrnem (ne mogu sad, jer koriscenje ovog wifija placam ispijanjem piva u kaficu koji ga - taj wifi - posjeduje, pa mi je sa protokom vremena sve teze da potrefim tastaturu).elem, pretpostavljam da je krf vama svrbima davno ispricana prica, ali ja sam, kao 1 neuki crnogorac, veoma pozitivno iznenadjen... :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Povređena dvojica turista iz Srbije 1. avgust 2010. | 16:30 -> 17:56 | Izvor: Politika, Tanjug Solun -- Dvojica građana Srbije su povređena, od kojih jedan teže, u tuči u grčkom letovalištu Pefkohori. Kako je Tanjugu izjavio jedan od povređenih, Miloš Stojanović, do tuče je došlo s grupom mladića, čiju nacionalnost nije mogao da odredi. Međutim, u izjavi za današnju "Politiku", Stojanović je rekao da ih je napala grupa Albanaca koji "na crno" rade na Halkidikiju. "Na putu od diskoteke do apartmana, u kom smo bili smešteni, zaustavili smo automobil jer smo videli veliku gužvu na ulici i trotoaru. Kada smo izašli saznali smo da su bez ikakvog povoda na nekolicinu srpskih mladića nasrnula petorica Albanaca, koji 'na crno' rade u mestima na Halkidikiju. Istoga časa kada smo izašli iz auta i nas su počeli da tuku, a kada smo im pružili otpor, odnosno počeli da se branimo, njima se pridružilo još dvadesetak osoba", izjavio je Stojanović za beogradski list. Prema njegovom svedočenju, drugi momak je teže povređen kada ga je posle bekstva u jednu radnju, izvukla grupa od oko tridesetak mladića i tukla ga pola sata. On je zadobio teške povrede jer su mu slomljena dva rebra i prebačen je u bolnicu u Poligirosu. Posle tuče automobil naših državljana je potpuno demoliran.
U Grčku treba ići na ostrva.
Link to comment
U Grčku treba ići na ostrva.
Bili ove godine u Pefkohoriju i super se proveli. Isli smo na Paliori i u samom gradu na plazu. I albanci su bili najprijatniji. Pricali smo o ratu, kosovu, njihovom moru, fudbalu... Neoptereceno i opusteno. Doduse to su porodice koje zive oko 20 godina vec u Grckoj. Uvece smo izlazili u igraonice, a ne u diskoteke.Svidelo nam se, i moguce da cemo ponovo da idemo. Edited by fragand
Link to comment

sutra putujem u Pargu, prvi put "sa druge strane Grcke" (uglavnom sam se motao oko Halkidikija)...iskustva drugara koji je bio na Krfu je kao Srbija 1993., a izveshtaji iz Haniotija su vishe nego pozitivni, odn. "ma, nije se osetilo nishta"...

Link to comment

drugarica se vratila sa krfa - kaze da im je prsla sezona. svaki cetvrti kafic u ipsosu zatvoren, cak su i neki supermarketi zatvoreni. ispada da jedino srbi dolaze u nesmanjenom broju u grcku; cini se da tri prsta, paralija i tasos nisu u tolikoj meri pogodjeni grckom krizom, koliko je to slucaj sa drugim lokacijama.

Link to comment

Upravo stigao sa Krfa.. Sezona prska po savovima ali nije tako strasno kao sto se prica. Cene skroz OKSavet: ako volite pescane plaze idite na jugozapad (Agios Georgios-juzni) i nikako ne propustite izlet na Paxos-Antipaxos

Link to comment

i ja sam dobio info iz Sidarija da je Krf avetinjski prazan, benzina ima, pivo preskupo u radnjama. a ja nisam zavrsio za pasos, tako da cu u CG (ako budem imao srece :isuse: )

Link to comment

Ovamo gde sam ja bio je uglavno letovaliste srednje klase Engleza,Nemaca i Skandinavaca. Restorani rade (obrok za dvoje bez alkoholnih pica je 15-25E), kafici nesto slabije (mada je mesto bas granicno penzionersko) pivo na tocenje u restoranu na plazi 1.5/3E Mythos 3/6E Guinness.. U radnjama upola jeftinije.. Pita Giros 1.70E mada realno od jednog tesko covek prosecnih gabarita moze da se zasitiPlaze su bile nesto punije vikendom kada dolaze Grci u velikom broju...2 lezaljke i suncobran 5/6E more cisto,plaze peskovite i veoma dobro odrzavaneRent-a-car je malo skuplji...mada daju 2+1(besplatan dan) ili 3+1 varijante dok je benzin bezobrazno skup 1,7e na ostrvu

Link to comment

Ne znam kako je ove godine ali po recima mestana po temperaturnoj tablici sto vode sto zraka, Krf bi najbolje bilo posetiti u prvoj polovini septembra. Probao prosle godine i zaista je sve bilo na mestu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...