Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

tad mi je rodjendan, bicu u BG :(kazes da je nekih 8-10km od grada? onda super, nije frka zaputiti se nocu. a i putevi u okolici nisu toliko serpentinasti. idem da vidim gdi je tacno na mapi
nije put serpentinast, nego skretanje sa glavnog puta nije bilo bas strejtforvard. jos navigacija koja je prepoznavala 50% okruzenja, i eto vrtenja u krug. a okolis tu malo vec podseca na batajnicu :D, sto ne treba da cudi jer se radi o periferiji grada, ali bez brige put za ovo mesto se odvaja od krfske bataje i pejzaz se potpuno menja. ne vracaj se nazad u strahu da sam te navukla na neku selendru :D
Link to comment

agios georgios je 700 evra sa doruckom za 3 - 10 dana. klinac mi je veliki, 9 i po, nisam hteo da ga budzim u neki krevetac.sidari mi je sema ako on odustane, studio je 400 evra bez hasa za 2, isto 10 dana.palim zadnje nedelje jula.fala assucke

Link to comment
odatle, krenes zapadnom stranom ostrva na jug, sve pesak, sve plaze su gotivne, jedino sto ako volis stene, tu ga duvas. dakle, pesak forever od severozapada do jugozapada. gotivna stvar kod vecine tih plaza je da su toliko velike da mozes da nadjes mesto dovoljno daleko od svih ljudi ako to zelis, na nekima smo bili jedini ljudski stvorovi, na nekima nas je bilo 5, na nekima nas je pratilo par buseva uzasno iritantne slovenacke srednjoskolske omladine koja je uzasno galamila i nekako uvek bila na istim mestima gde i mi, u isto vreme, ali smo ih eskivirali. dakle, Agios Georgios, Glyfada, Agios Goridos, Agios Mattheos, sve je do jaja, sam jugozapad dole, podseca dosta na Adu Bojanu, u smislu da ima u zaledju jezerce, a plaza pescana sa puno vetra, i taj hipi momenat. jedino sto moze ponekad da bude jebeno je jak vetar na zapadu ostrva, malo zaklona i nemilosrdno sunce.
pitanje: postoje 2 Agios Georgios na Krfu, oba na zapadnoj obali. Jedan na severozapadu, jedan skroz dole južno - na koji misliš i koji je bolji. (ima i treći negde u sred kopna, baš im se sviđa to ime :) )
Link to comment
jel istina da vetar duva bez prestanka na krfu?
na zapadu uglavnom da. talasi skoro non stop.sto se tice prvog pitanja, mislim da smo bili u juznijem. u Gordiosu smo definitivno bili, za Georgios moram da konsultujem suprugu, valjda bolje pamti od mene Edited by assück
Link to comment

e ovako, pretresli smo sećanja i koliko mi se čini, bili smo i na severnom i na južnom agios georgiosu. od južnog smo videli samo pustahija plažu, mesto ne uopšte pa ne znam kako je za smeštaj. severni je pak imao nešto ugostiteljskih objekata, ali ni tu nisam baš od neke pomoći što se tiće akomodacije. u tom prčkanju po sećanju naleteli smo na ime bisera zapadne obale Krfa po našem mišljenju, to je Marathias beach. skretanje za plažu je neku četvrtinu puta od Argiradesa ka Lefkimiju, sa desne strane. više manje svaka plaža južno od Glyfade je bila sjajna zato što nije bila gužvetina (ruku na srce, ni Glyfada nije bila prenapučena, uvek ima dosta ljudi ali je toliko velika da imaš dovoljno prostora) ali neke od ovih plaža južno su kidale koliko su bile puste. uživancija za svakog ko ne podnosi gungulu

Link to comment

evo nekih slika, čisto da se ima kakvagod predstava. ići će u spojlere, da ne gušim one koje ne zanima:

Igoumenitsa, rano jutro, fresh out of the busp8246370.jpgp8246371.jpgp8246374.jpgp8246376.jpgp8246377.jpgtrajekt napušta kontinentalni deop8246387.jpggradski parkp1016813.jpgp1016815.jpgp1016820.jpgmuzejp1016814.jpg

Link to comment

fotke sam aploudovao u užasno velikom formatu, ali jbg šta sad.

stara tvrđavap1016816.jpgp1016824.jpgpogled na deo luke sa tvrđavep1016826.jpgbogatuni se penju na gliser koji ih vodi na parti na ultraskupoj jahtip8266457.jpgsmiraj dana, pogled na tvrđavup8266460.jpgprozor, stari deo Gradap1016772.jpg

Edited by assück
Link to comment

jedina fotka Glyfade na kojoj nisam pravio idiotske grimase. sa desne strane se proteže još koji kilometarp8266408.jpgiznad Agios Gordiosap8266419.jpgactual Agios Gordiosp8266423.jpgput kroz maslinjake u unutrašnjosti ostrvap8266433.jpgpiktoreskno seocep8266427.jpgp8266428.jpgp8266429.jpg

Link to comment

jugozapad ostrva, plaža kod jezera Korissionp8266436.jpgp8266439.jpgp8266441.jpgpogled na kafić i liticu iznad Sunset Beachap8276471.jpgSunset Beachp8276474.jpgp8276476.jpgp8276492.jpgi, je li, zalazak sunca na Sunset Beachu, gledano iz fićkap8276531.jpg

Link to comment

pogled sa Angelokastra na put kojim se dolazip8296557.jpgpogled na Paleokastritsu sa druge stranep8296560.jpgpogled na provaliju i morep8296576.jpgpogled na kapelicu na vrhup8296579.jpgpogled na mene kako silazimp8296599.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...