Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Bejah na jednodnevnom izletu kada sam bio na Lefkadi. Par sati u Vathiju i na nečemu što se zove Golden beach, mislim da sam onomad napisao pasus o tome na odgovarajućem topiku.I ja bih voleo da čujem ima li kvalitetnog materijala za celokupno letovanje na ovom ostrvu. Ali ako si našao sadržaje na onolickom Paxosu, onda cenim da nema šta da brineš na Ithaki. :D

Link to comment

kolima, da. bio sam na pilionu pre par godina, toplo preporucujem, ali jos uvek ne ponavljam destinacije 2x.ne brinem se za zabavu na ostrvu posto je i kriterijum po kome je moja zena presudila - da-grcka, ne-hrvatska - sklonost ka kombinaciji balkanskog trasha i nekakve sofistikacije po ovim boljim grckim destinacijama. sad, posto smo potrosili paxos, lefkadu i pilion, ono sto je ostalo u dometu razumne (?!) voznje iz bgd je itaka i kefalonija, ovo drugo mi deluje napucanije i mozda punije beer boys hordama u ovo doba godine (polazi se sutra ili preksutra). sad, nama ne treba ni egremni ni porto kaciki, nismo beach types tj jesmo ali za pola dana a druga polovina bi trebalo da bude nesto aktivnije, hiking, biciklizam, gastro:).... pitanje na koje ne znam odgovor je gde ici na ithaki, ostrvo nije malo. kioni mi deluje kao ocigledan izbor, mi volimo da ima neko selo u kome ima nekakav drustveni zivot, minimalno, koliko da ne bude robinzonski, i da bude neka autenticna i ne prenapucana atmosfera. i 1-2 ciste plaze bez nekih posebnih zahteva sem malo hlada povremeno.anyway, pisacu kad se vratim - pod uslovom da uopste odemo tamo:)), ko ce ga znati, na 30 sati pred polazak vlada neizvesnost.ono sto vidim da se nudi od smestaja je u rangu grckih top season cena, ovo recimo kosta 60E u ovom trenutku:http://www.ithacagreece.com/aprilis/aprilis.htmsto me ostavlja u uverenju da je na licu mesta moguce naci i bolje i jeftinije....ovo je nesto sto mi se u principu svidja u grckoj, you get what you pay. u hrvatskoj me stvarno ubija u pojam odsustvo nekakvog civilizovanog smestaja, uvek su to neke soc i post-soc forma ideale varijante, cak i kada je stara kamena kuca onda je po defaultu plasticna stolica i trash ambijent. ne kazem da nema ali je u stvari dosta jadno u poredjenju sa grckom.

Edited by gazza1
Link to comment

jeste, u hrvatskoj je tesko naci self catering smestaj a da ne podrazumeva namestaj koji je preziveo odrastanje dve generacije u porodici pre nego sto se baci na raubovanje u turisticke svrhe. posto sam ja u kuci ta sa zaduzenjem da svake godine odredim uzi izbor destinacija i razradim itinerary, gledala sam i neke hr lokacije, uglavnom povucena slikama sa onog med kakav je nekad bio topika, gde idilicne slike mame kamenim kucama i plavim morem. kad sam pocela da gledam ponudu, muka me uhvatila. vecina onog sto sam videla pre nego sto sam odustala je podrazumevala kauce od braon debelog plisa iz 60 i neke i u spavacoj sobi izradjen krevet iznad kog se dize ormar most, a atmosferu upotpunjuju heklane zavese na prozorima. pre nego sto me zaskoce komentari dusebriznika - da, verujem da postoji pristojan i luksuzan smestaj kao sto verujem da uz pravu kolicinu para luksuz i kvalitet mogu da se nadju bilo gde na planeti. u ovom slucaju radi se o tome da se pristojnost ne nalazi rutinski kao sto je slucaj sa nekim drugim turistickim lokacijama.elem, posto je ovo tema o grckoj, da prijavim ove godine krf, suprotno svim ocekivanjima jer nisam verovala da cu grcku posetiti any time soon. ako se izuzme standardna maturantska ekskurzija, u grckoj sam poslednji put bila sa nekih 12 god i nemam pojma o njenim lokacijama, it's all greek to me. pocela sam istrazivanje citajuci ovaj topik i vec na drugoj strani se izgubila od tolikog frljanja konkretnim imenima od kojih vecina zvuci slicno, paxos, antipaxos, paros, antiparos, etc. na kraju je ukrstanjem svih faktora odluka pala na krf. eto, posle sto godina opet idem u grcku i uopste ne znam sta da ocekujem. jedino se kristalno jasno secam onog jarkog ciklama rastinja sto deli dva smera autoputa, a koje pocinje cim se predje granica sa makedonijom. i sirokog podrucja sa suncem sprzenom zemljom.sad imam jedno prakticno pitanje - kako se krecu cene rentacara usezoni za neko vozilo ekonomske klase za period od desetak dana. gledala sam na netu, cene se reklamiraju u rasponu 400-500 eur. koliko je to slicno realnim cenama na terenu?

Link to comment

Cimerfraj u Hrvatskoj je jedan od čvrstih legacyja samoupravnog socijalizma, od odnosa prema gostu, do smisla za ulaganje i poimanja o svrsishodnosti istog ('Ja da kupim da mi oni to izraubaju? E ne može, meni fino i skupo od njiovih para, njima nepoderivo!' sleep.gif). Smještaj za domaće nesretnike i strane očajnike.

Link to comment
sad imam jedno prakticno pitanje - kako se krecu cene rentacara usezoni za neko vozilo ekonomske klase za period od desetak dana. gledala sam na netu, cene se reklamiraju u rasponu 400-500 eur. koliko je to slicno realnim cenama na terenu?
Na Zakintosu, (to je malo južnije od Krfa, pa bi cene trebale da su tu negde), 10 dana novije vozilo A ili starije B klase mogla da dobiješ za 320-330€...Jedan dan je 42-45€, pa se cene smanjuju, po danu, kako povećavaš broj dana...
Link to comment

super, sad sam upala u kategoriju stranog ocajnika : D jos samo da provalim jel se to kotira vise ili nize od domaceg nesretnika :huh:edit: ustvari, to dosta prakticno ilustruje pristup jednom velikom segmentu turisticke ponude - imam sobu slobodnu (i spajz i hodnik i podrum), pa cu da izdajem u sezoni i od toga zivim cele godine. to jednostavno tamo nije jos uvek biznis u onom korporativnom smislu koji pretenduje na segment trzista koji jednostavno nalazi da se oseca komotnije u kompletnom stanu/kuci tokom odmora, a ne u jednoj hotelskoj sobi-kutiji ma kolika ona bila.edit 2: hvala, radisa. jel ta vozila imaju 4 vrata, to mi je jedan od malobrojnih uslova

Edited by Isis
Link to comment

Pre dve godine na Krfu(Kasiopi) kia pikanto(4 vrata, klima) oko 35 evra na dan. U samom gradu Krfu u luci ima povoljan parking za ceo dan.

Link to comment
edit 2: hvala, radisa. jel ta vozila imaju 4 vrata, to mi je jedan od malobrojnih uslova
Koliko se sećam, ni ne izdaju vozila sa dvoje vrata... Sva imaju četvoro... :)
Link to comment

znaci, trebalo bi i za manje para od tih 400-500 eura da se nadje. to zvuci super. koliko moze toga da se pokrije za 10-ak dana? posto verujem da ne moze sve, sta da uzmemo kao prioritete koji su realni za taj vremenski okvir. plaza kao jedini sadrzaj max 2 dana, posle toga moze i dnevno lutanje okolo sa jednim odlaskom na kupanje, bilo ujutru ili popodne.

Link to comment
znaci, trebalo bi i za manje para od tih 400-500 eura da se nadje. to zvuci super. koliko moze toga da se pokrije za 10-ak dana? posto verujem da ne moze sve, sta da uzmemo kao prioritete koji su realni za taj vremenski okvir. plaza kao jedini sadrzaj max 2 dana, posle toga moze i dnevno lutanje okolo sa jednim odlaskom na kupanje, bilo ujutru ili popodne.
za krf ti ne treba auto vise od 4-5 dana. a imaju i super autobuski prevoz.
Link to comment
a sta posle? mislis, za 4-5 dana vidis sve?
ja licno nisam bio na krfu, ali cuh to sto napisah. a i same dimenzije ostrva mi govore da se sve moze videti za kratko vreme. jedino ako nemate neku solidnu plazu u pesackoj blizini onda treba imati auto da se covek lakse prebacuje. mi uvek sacekamo prvih 2-3 dana da vidimo sta i kako je u okolini apartmana, pa onda resavamo auto. naravno, i pre odlaska na odmor se maksimalno obavestimo o regiji gde idemo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...